Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[Word 2007] zinlengte markeren

Pagina: 1
Acties:

  • cûora
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-09-2024
Ik ben bezig met schrijven van een rapport. Zinnen die ik schrijf zijn altijd te lang. Daar ben ik me van bewust en ik probeer kortere zinnen te maken. Als ik er op let lukt dat aardig. Als ik echter een schrijfspurt maak (veel schrijf in korte tijd vanwege inspiratie ofzo) worden de zinnen langer.
Achteraf ga ik er dan overheen om het in te korten maar dat kost veel tijd (25.000 woorden). Ik zou dit graag automatiseren. Ik heb al het programma Flesh gevonden wat een indicatie geeft voor een hele tekst van de zinlengte (ingebed in een getal maar daaruit kan ik wel opmaken dat mijn zinnen te lang zijn).

Nu vroeg ik mij af of er geen macro voor Word is te maken waarmee ik zinnen met een lengte langer dan [een in te voeren getal] kan highlighten ofzo waardoor ik heel snel de ergste zinnen uit een tekst kan halen? Iemand tips?

  • cûora
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-09-2024
Blijkbaar toch een lastige vraag. Zou het gewoon niet mogelijk zijn in Word?

Weet iemand een ander programma waar het wel mee zou kunnen?

  • PromoX
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 26-11 13:17

PromoX

Flying solo

In de tussentijd had je natuurlijk zelf even kunnen zoeken.

Op de eerst gevonden site staat een stukje code dat bij het uitvoeren het eerste woord van zinnen die langer zijn dan x markeert.

Zelf even getest en het lijkt prima te werken :).

And I'm the only one and I walk alone.


  • cûora
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-09-2024
Ik had natuurlijk wel gezocht maar niet gevonden. Duidelijk een geval van juiste zoekwoorden gebruiken dus :)
Het werkt inderdaad, precies wat ik zocht, bedankt!