[SBS2000]pop3 mail wordt opgehaald maar niet bezorgd

Pagina: 1
Acties:

  • bcd87
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Ik zit sinds vanochtend met een probleem. De pop3 connector haalt alle mail netjes op van de pop3 server, maar dan verdwijnen ze. In de event log is niets raars te vinden.

Ik ben via google op dit topic terecht gekomen en heb ook alles geprobeerd wat erin staat. Configure Email and internet connection wizard heb ik gedraaid. Ik heb geprobeerd het primary e-mail adres te veranderen etc.

Een probleem zou ook kunnen zijn dat de mail blijft hangen in een aantal folders zoals Incoming, InForward of BadMail, maar dit is ook niet het geval (ik kan de mailtjes uberhaupt nergens meer terugvinden nadat ze door de connector gedownload zijn).

Heeft iemand een idee waar het nog meer aan zou kunnen liggen?

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:51

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Ik zie vaak gezeik met de POP Connector en kan je alleen maar adviseren om zsm. over te gaan op SMTP mail.

Wat je nog kunt doen om te troubleshooten is de logging omhoog zetten en te kijken of er iets bijzonders voorbij komt: How to troubleshoot the POP3 Connector in Windows Small Business Server 2003

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • bcd87
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Ik heb net even inderdaad die troubleshooting guide gevolgd (ondanks dat dit een SBS2000 server is). En ze gaan daar vanuit dat als de mail goed gedownload is (wat idd het geval is, want ik zie in de event log weinig interessant behalve dat de mail daadwerkelijk gedownload wordt) het in de Incoming blijft hangen, zo niet ligt het toch aan het download proces waar voor zover ik kan zien toch echt niets mis mee is.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:51

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Sorry, ik had niet gezien dat je SBS 2000 hebt.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • heuker
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 00:18
Heb je wel het (nieuwe?) domein toegevoegd aan je Recipient Policy?

  • bcd87
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Nou ik ben eruit. Bleek dus toch dat de emails niet gedownload werden, ook al stond er niets raars in de eventlog. Handige feature ook van die pop3 connector dat die de mailtjes gewoon verwijdert van de pop3 server ook al krijgt die een proxy error terug :')

Anyway, handmatig geprobeerd een mailtje te lezen op de pop3 server, en kreeg een proxy error terug. Heb even de proxy gerestart op de firewall en toen kwam alles netjes weer binnen.

Had het binnen 5 minuten kunnen oplossen als pop3 connector gewoon netjes een foutmelding had gegeven, maargoed.. :P

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:51

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Gimbooze schreef op donderdag 24 april 2008 @ 09:42:
Handige feature ook van die pop3 connector dat die de mailtjes gewoon verwijdert van de pop3 server ook al krijgt die een proxy error terug :')
Zoals ik al zie, stap over op SMTP mail. Dat is vele malen robuuster, transparanter en scheelt een laag van beheer.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • bcd87
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Dat is waarschijnlijk wel een goed idee inderdaad. Ik zal het eens bespreken hier, want een dag zonder mail omdat die connector geen foutmelding wilt geven is niet echt de bedoeling :)
Pagina: 1