Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[TFT] Kapot, hoe defect te achterhalen.

Pagina: 1
Acties:

  • Tomfish
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 18-10 18:19
Haaaai allen,

Probleem
Ik heb hier een kapotte TFT staan, deze is ongeveer 4 jaar oud, maar er zitten nauwelijks 100 branduren op ( alleen gebruikt voor mail checken .e.d. ), verder ziet het scherm er ook nog als nieuw uit. Zonde om weg te doen dus, want waarschijnlijk zijn de backlights nog goed, en is er ook helemaal niets met het scherm aan de hand. Naar mijn idee zit het probleem in het powerboard, want het ledje ( oranje stand-by ) brandt al niet wanneer ik de stekker in het stopcontact steek. Voor mij was het dus duidelijk om de spanningen door te meten, echter kom ik er niet helemaal wijs uit ( meerendeel wat de plus en minpolen zijn, krijg de laagspanning na de transformator niet gemeten ). Hieronder even een paar detail foto's van het powerboard.
Afbeeldingslocatie: http://thumbnails5.imagebam.com/511/ba27985107136.gif Afbeeldingslocatie: http://thumbnails6.imagebam.com/511/fcefca5107448.gif
cliquebahr
Op het controllerboard krijg ik de volgende spanningen gemeten: 6~13V en 1.8~3.5V. Naar mijn idee gaat het daar al fout, het kan nooit gezond zijn dat een spanning zoveel varieert op één punt. Het lijkt wel alsof het hele systeem steeds opnieuw opstart.
Afbeeldingslocatie: http://thumbnails3.imagebam.com/511/6597fc5107893.gif Afbeeldingslocatie: http://thumbnails3.imagebam.com/511/270c0b5107894.gif
cliquebahr

Daarom, hulp gevraagd :), wil graag nieuwe dingen leren en de kennis in EL is nog niet zo heel groot :)

  • HammerT
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 08-11 12:23
Omdat er bepaalde ic's zijn doorgebrand krijg je kortsluiting en zakt je voedingsspanning in. Dat resulteerd in een reset en het begint weer van voor aan. Dat zou de fluctuerende spanning kunnen verklaren.

Als het probleem in je voeding zou zitten is het misschien nog wel op te lossen, maar het lijkt mij dat dan wel zichtbaar is (heb niet zo veel ervaring met voedingen :P )

  • Tomfish
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 18-10 18:19
HammerT schreef op woensdag 16 april 2008 @ 15:30:
Omdat er bepaalde ic's zijn doorgebrand krijg je kortsluiting en zakt je voedingsspanning in. Dat resulteerd in een reset en het begint weer van voor aan. Dat zou de fluctuerende spanning kunnen verklaren.

Als het probleem in je voeding zou zitten is het misschien nog wel op te lossen, maar het lijkt mij dat dan wel zichtbaar is (heb niet zo veel ervaring met voedingen :P )
Helaas is er geen zichtbare brandschade of andere defecten te zien, het ziet er allemaal nog als nieuw uit. Tot en met de transformator is de spanning gelijk ( hetgeen dat ik kan meten ), de omzetting van wisselstroom naar gelijkstroom gaat dus goed. Echter krijg ik het tweede deel van de transformator ( hoogspanning, 2e spoel ) niet gemeten..
Afbeeldingslocatie: http://thumbnails.imagebam.com/511/12581b5109510.gif

edit:
Afbeeldingslocatie: http://www.dumpjeplaatje.nl/images/Wi362276.jpg

De transformator lijkt niet 'aan te slaan'. De spanning die ik meet komen van 2 andere bruggen die al eerder is omgevormd naar laagspanning.

[ Voor 10% gewijzigd door Tomfish op 16-04-2008 18:23 ]


  • Tomfish
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 18-10 18:19
klop!

  • MrDummy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 25-07 12:00

MrDummy

Nog steeds gek op anime...

Ook al is er niks opgebrand, maar ik zie wel wat doffe soldeerpunten en glimmende soldeerpunten alsof er opnieuw gesoldeerd wordt.
Rechtsboven bij spoel 5101 en elco 2106 vertonen afwijkende soldeerpunten. Dat is binnen de eiland waar je nog aanwijst bij onderste spoel 5103.

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 21:32
Je zou het nog kunnen vragen op http://www.circuitsonline.net/ die lui hebben er ook veel verstand van.

[ Voor 6% gewijzigd door ThinkPad op 19-04-2008 21:40 ]

Pagina: 1