Toon posts:

Partitie onbekend na terugzetten image

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een probleem dat na het terugzetten van een image van de C schijf, de D schijf niet meer wordt herkend. In schijfbeheer wordt de partitie die eerst D was wel zichtbaar (Er staat bij: in orde, partitie onbekend), maar ik kan er vanuit XP geen drive letter meer aan koppelen. Rechts klikken op de partitie laat alleen de optie verwijderen zien, de rest is grijs.

Wat ik voordat dit allemaal fout ging heb gedaan is het volgende: schijf verdeeld in twee partities, C en D schijf. Op C is Win-XP geinstalleerd, en op D staat data. Hierna heb ik met drive-image een image van C gemaakt, en op D weggeschreven. Nadat XP was gecrashed, heb ik de image vanaf D teruggeschreven naar C. Dit is goed gegaan (XP start weer op zoals ie was), maar de D schijf is nu dus weg.

Heeft er iemand enig idee hoe ik de dataschijf weer actief kan maken?

  • ParkOverall
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 18-02 13:56
Het eenvoudigst is het in deze gevallen te kijken naar die delen van de schijf die de data bevatten die het een en ander bepalen. Dit kan b.v. met diverse daarvoor geschreven programma's. Het is vanzelfsprekend wel weten van 'hoe en wat' (het moet exact kloppen hetgeen je doet). Een veelgebruikt programma heet: TestDisk.

Verwijderd

Topicstarter
Hallo, ik heb een oplossing gevonden: met Partition Magic kon ik zien dat de partitie op de een of andere manier hidden was geworden. Met PM kon ik 'm 'unhiden', en na rebooten was de d: schijf weer terug, met alle data er nog op. Blijft voor mij de vraag waarom terugzetten van de image op schijf c: dit probleem veroorzaakt.

ParkOverall, bedankt voor je reactie.