[Preview] Blur wegkrijgen, of andere imageviewer

Pagina: 1
Acties:

  • JanPaul123
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23-07-2022
Hoi! Mijn vader heeft onlangs een Macbook Air gekocht, en loopt nu tegen een probleempje aan. Hij moet voor zijn werk veel ingescande grafieken (ECGs) bekijken, deze komen op zijn mail binnen (standaard OS X mailprogramma). Wanneer hij deze bestanden (.tif) echter opent in Preview, zijn ze nogal geblurred. Pas als je een stuk inzoomt (zodanig dat ze ongeveer op ware grootte zijn), verdwijnt de blur.

Nu mijn vraag: hoe is deze blur (ook wel anti-aliasing genoemd, denk ik?) uit Preview te krijgen (er is geen optie hiervoor bij Preferences) en/of is er een andere imageviewer beschikbaar waarin je ook goed gebruik kunt maken van rotate en zoom gestures?

  • Zerora
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 13:23

Zerora

Ik Henk 'm!

Blur en anti-aliasing zijn twee totaal verschillende dingen. Blur is vervagen van je beeld of object. Anti-aliasing is het scherper maken van randen.

Trans-life! :::: "All things change, whether from inside out or the outside in. That is what magic is. And we are magic too."


  • JanPaul123
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23-07-2022
Zerora schreef op woensdag 09 april 2008 @ 19:58:
Blur en anti-aliasing zijn twee totaal verschillende dingen. Blur is vervagen van je beeld of object. Anti-aliasing is het scherper maken van randen.
Hoe dan ook, ik vond een pagina van een paar jaar oud: http://forums.macosxhints.com/archive/index.php/t-24166.html. Hier hadden ze het over anti-aliasing en het is hetzelfde probleem, dunkt me.

Ik heb even een video'tje geupload om het duidelijk te maken: http://www.janpaulposma.nl/PreviewBlur.mov. Op een windows pc blijven deze lijntjes gewoon scherp, wat heel belangrijk is, omdat met die blur de grafiek veel slechter af te lezen is. En het gaat om het totaalplaatje, dus zo dat de fax het beeld vult, en daarvoor is aardig uitgezoomd en dus behoorlijke blur. Het zou mooi zijn als iemand een alternatieve imageviewer kent die gestures ondersteunt! :)

  • baquelappe
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 21-09-2025
Om een simpel antwoord te geven, heb geduld. .tif bestanden zijn doorgaans erg groot en daarom zal preview een lage resolutie preview inladen, om vervolgens in de tussentijd de volle resolutie te renderen. Als je dus een paar sec. wacht komt het origineel op volle resolutie.

Zelf heb ik het ook wel eens, als ik veel tegelijk aan het doen ben en het systeem het even zwaar heeft, dan zal het wat langer duren om een foto te laden. Daarom krijg je dan eerst een low res. preview te zien.

  • tonyisgaaf
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Grappig dat je dit zegt. Ook ik heb deze week gemerkt dat Preview niet langer bij TIFFs bicubic schaalt, maar bilinear nearest neighbour. Dit heeft overigens niks te maken met anti-aliasing, want het is geen vector informatie. Bij JPGs en PSDs gaat het nog wel goed. Volgens mij een bugje sinds een recente update. Misschien kunnen meer mensen controleren of grote TIFFjes op kleinere schaal dan 100% "smooth" worden getoond.
Tijd voor een bugreport!

En omdat beelden meer zeggen dan woorden, zelfde bronbestand (2507x3488, TIFF uncompressed van scan), eenmaal origineel, eenmaal PNG (opgeslagen m.b.v. Preview).
Afbeeldingslocatie: http://got.broes.nl/preview_bug_tif.png
Afbeeldingslocatie: http://got.broes.nl/preview_bug_png.png

[ Voor 27% gewijzigd door tonyisgaaf op 10-04-2008 01:03 ]

NL Weerradar widget Euro Stocks widget Brandstofprijzen widget voor 's Dashboard


  • T-Junkie
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 28-01 11:46

T-Junkie

user brain not connected...

Afbeeldingslocatie: http://cache.lifehacker.com/assets/resources/2007/03/xee%201.png
Misschien is Xee viewer iets voor je?
Volgens mij kan die gewoon tiff-jes aan.

  • StanTheMan
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 25-01 22:30
Of JustLooking proberen, maar ik denk dat de gestures beperkt zijn (maar wel genoeg voor ecg's denk ik)

[ Voor 3% gewijzigd door StanTheMan op 11-04-2008 09:18 ]

Pagina: 1