800 mhz geheugen wil niet hoger dan 533.

Pagina: 1
Acties:
  • 191 views

  • Ramono
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 04-11 09:31
Ik heb een tijdje gewerkt met de verouderde Intel pentium D 805 processor en wou die gaan vervangen door de core 2 duo E8400.
Ik heb die dus besteld en gisteren binnen gekregen.

Na de instalatie werkte mij pc gewoon, windows starte op. heb wat cpu intensive programatjes gedaan, alles werkte zoals het hoort.

Na een paar uurtjes lopen rondkijken hoe veel sneller mn pc was kwam ik erachter dat mijn geheugen nog op 533 mhz werkte. dus ik ging naar mijn bios en zette dit op 800. helaas deed mijn pc toen helemaal niks meer. na het resetten van mijn bios starte hij weer op. maar wel op 533 mhz.

Mijn vraag dus: Hoe krijg ik het geheugen werkend op 800 mhz.

Mijn moederbord: Asus P5B SE http://tweakers.net/pricewatch/160872/asus-p5b-se.html
Deze ondersteunt 1333 mhz FSB
Geheugen: http://www.adata.com.tw/a...how.php?ProductNo=AD2800R
2x1GB

Ook vind ik het raar dat mijn CPU temperatuur op idle soms op de 16 graden komt, terwijl de kamer temperatuur hoger licht en ik de gewone stock cooler gebruik. 8)7


Groeten,
Ramon

  • _Apache_
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 19:55

_Apache_

For life.

Download CPU-z eens en post het main en memory tabje eens hier. Dan leggen wij het verder wel uit ;)

Zero SR/S 17.3kWh / 2.7 kWP PV / Xtend WP 5kW + HRSolar zonneboiler


  • Meekoh
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 17:14
Dat is denk ik niet het geheugen dat jij hebt. De link gaat naar ECC geheugen, lijkt me sterk dat jij dat hebt zitten in je thuispc ;)

Computer says no


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Heeft dat geheugen wel genoeg aan de standaard 1.8V? Verder, waarom zou je het zo snel laten lopen en niet gewoon sync met je cpu?

Overigens, als het dat mem is uit het linkje gaat het nooit werken op je systeem, ECC registered mem werkt niet op een P5B.

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 01:46

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

PMG Beleid

Je geeft geen volledige specs (zie bovenstaande link voor wat we nodig hebben mbt geheugen) en je rept met geen woord over wat je allemaal in BIOS hebt ingesteld (ja, "800MHz", maar hoe het verder met timings, voltages, dividers e.d. zit heb je blijkbaar niet uitgezocht).

En _Apache_, in het beleid staat ook duidelijk dat we NIET de uitdraai van progjes willen in topics hier op GoT. Een getrainde chimpanzee kan nog een CPU-Z uitdraai produceren. Op GoT verwachten we eigen inzet van de topicstarter, waar dus ook het uitzoeken van echt relevante info en daarmee verder gaan hoort, niet alleen het domweg posten van info van derden :o

Oslik blyat! Oslik!


Dit topic is gesloten.