Vraag over hardware upgrade PC.

Pagina: 1
Acties:
  • 470 views

  • Ryatzu
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 20-01 19:44
Dit zijn mijn computer specs:
Asrock ConRoe865PE
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ConRoe865PE
P4 3.4 GHZ 775
Kingston HyperX 2 GB DDR-400 Kit Duel-Channel
XFX 7950 GT/550 AGP
Sweex Low Noise 650 Watt

Mijn budget is erg laag en ik heb niet genoeg geld voor een compleet nieuw systeem.
Ik wil dus overstappen naar:
Sapphire HD3850 AGP
http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=JBGSM1
Dit vanwege de HDTV support en omdat het directx 10.1 support.

Nog eens extra Kingston HyperX 2 GB DDR-400 Kit Duel-Channel:
http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=IBID7A

En Intel® Core™ 2 Quad Q6600:
http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=HPGI49

Ik stap dan natuurlijk over naar Vista 64x voor de 4gb ondersteuning en directx 10.
De OS heb ik hier al legaal liggen.

Zoals ik al zij, ik heb een laag budget, en wil deze onderdelen om elke maand kopen.
Eerste maand, nieuwe 3d kaart, tweede maand extra geheugen en derde maand processor.

Ik heb ook gelezen dat de 3850 AGP kaart een mega goeie kaard is en dat hij zelfs beter is als de pci-e variant.

Dus de vraag, is de keuze goed?

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Waarom zou het verschil tussen een AGP-versie en PCI-E versie groot zijn? Het ligt eerder aan de kloksnelheden van de videokaart hoor. Misschien is er een klein verschil vanwege de beschikbare bandbreedte vanuit het slot, maar dat is het dan ook wel.

Voor de rest: als de reviews jouw standpunt bevestigen, kopen dat ding ;)

  • Sqorpius
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 31-10-2025
Je moederbord zal die Quad core, en volgens mij niet eens Core 2 duo ondersteunen. daar heb je minimaal een 945 chipset voor nodig. Ook je voeding is zeker niet alles, het is een nauwelijks te noemen B-merk voeding.

De 3850 is geen Mega goeie kaart maar een budget/mainstream kaart. er zal wel enigzins performance verschil zitten met je 7950gt maar verwacht geen donderende fps met de nieuwste games. En als je een laag budget hebt, waarom ga je dan niet voor een Core 2 Duo reeks? Die zijn een stuk goedkoper terwijl ze met normale applicaties nog lang niet zullen bottlenecken ( E4*** en E6*** Reeks)

[ Voor 7% gewijzigd door Sqorpius op 19-03-2008 13:42 ]


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ik zou eerst die voeding eens vervangen. Een Quadcore aan een Sweex hangen is niet echt heel verstandig te noemen.

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Zie Ik wil mijn PC upgraden, hoe?. Reviews en benchmarks zoeken en dan een beslissing nemen. Let wel op met je voeding, die zou wel eens een probleem kunnen worden (C-merk).

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • Ryatzu
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 20-01 19:44
Jawel, LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Duo / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors

Met name op: supporting Quad Core Kentsfield processors.
Dus de Q6600 wordt wel ondersteund en kost nu 199 euro.
Dan ga ik liever voor de Q6600 dan de duel-core.

  • Ryatzu
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 20-01 19:44
Terw_Dan schreef op woensdag 19 maart 2008 @ 13:40:
Ik zou eerst die voeding eens vervangen. Een Quadcore aan een Sweex hangen is niet echt heel verstandig te noemen.
Tja maar een andere 650 wat voeding dan kom je gelijk op 80+ euro uit, liever niet en ik heb nog nooit problemen gehad met de sweex voeding.

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ryatzu schreef op woensdag 19 maart 2008 @ 13:44:
[...]


Tja maar een andere 650 wat voeding dan kom je gelijk op 80+ euro uit, liever niet en ik heb nog nooit problemen gehad met de sweex voeding.
Sowieso, 650W is redelijk overkill
Pak een goede 400W en dan ben je er ook. Ja, een goede voeding kost je meer dan 30 euro, maar zo'n Sweex ding gaat hele rare dingen doen als je er straks wat stroomslurpers aan hebt hangen. Het zou niet de eerste keer zijn dat ik een pc zie waarin vrijwel ieder component volledig was doorgefikt door eenb rakke voeding (dus mobo, hdd, mem, videokaart en proc).

Koop gewoon goed spul.

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 12:21

Thandor

SilverStreak

Dit soort 'welke moet ik nemen?'-vragen of zgn. boodschappenlijstjes zijn niet toegestaan op GoT :o. Zie daarvoor het CSL Beleid waarin ook een link naar een howto staat die jou hulp kan bieden :).

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.