Het idee vd ATA is een beetje achterhaald, want dan heb je straks hetzelfde probleem. Over drie jaar stopt KPN volledig met zijn analoge telefoonnet, dus dan heb je niets meer aan dingen met een analoog signaal. Het zou van de telefoon naar de VoIP router wel kunnen werken, maar volgens mij durft niemand dat te garanderen.
Laat ik even je probleem uitrafelen he:
Je hebt nu VoIP, wat dus waarschijnlijk via het SIP protocol gaat. Dit SIP protocol gaat via UDP over het netwerk (omdat pakketjes opnieuw versturen nutteloos is bij spraak), en komt zo waarschijnlijk bij je Internetprovider welke ervoor zorgt dat je kan bellen naar zowel analoge als IP gebaseerde nummers.
Als je via VoIP (in feite dus dmv SIP) een fax wil versturen, zal de fax zich dus gaan gedragen als een voice pakketje. Opzich zou dit met H.323 nog wel goed gaan, omdat deze zo min mogelijk comprimeert. Echter gaat het bij de fax aan de overkant fout. Deze fax kan namelijk geen SIP pakketjes ontvangen en ontrafelen.
Even concluderend: Op dit moment is er nog geen goede oplossing voor het fax probleem dat er nu ligt. Heel concreet zou de oplossing zijn om de fax via een ander protocol te versturen (dus niet via het VoIP pakketje), wat nog niet veel wordt ondersteund. Dat protocol, het T.38 protocol wordt door sommige gateways wel ondersteund, maar dan heb je nog de vraag of de andere partij dit ondersteund
Dus, de beste oplossing zou zijn om van faxen af te stappen en dit via Email te gaan doen. Eventueel is het hierbij mogelijk om een "Email to fax" service af te sluiten bij een gespecialiseerd bedrijf.
www.faxservice.nl is hier een voorbeeld van
Bronnentjesch:
http://www.3cx.nl/voip-sip/fax-voip.php