Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 06-11 23:43
Omdat arbeidsrecht m'n vakgebied niet is, en hier nog wat van die gekken zitten die net als ik recht wel leuk vinden, 'ns kijken of op dit probleem 'n antwoord is.

'n Vriend van mij heeft nu 3x 'n contract voor bepaalde tijd gehad bij een grote bank. 1x 'n half jaar, 2x 'n jaar. Daarvoor heeft hij via 'n uitzendbureau bij dezelfde bank, op dezelfde functie, op dezelfde werkplek gewerkt.

Alles bij elkaar werkt hij er dus al langer dan 3 jaar, alleen voor verschillende werkgevers.

Zijn contract loopt op 30 april af en, vanwege de reorganisatie, is het niet waarschijnlijk dat z'n contract verlengd wordt (dus omgezet naar onbepaalde tijd). Hij heeft al div. malen promotie, opleidingen en loonsverhogingen gekregen en z'n leidinggevenden zijn tevreden over hem. Maar: natuurlijk verloop is goedkoper dan vaste krachten ontslaan, dus het ziet er somber voor hem uit.

Is het mogelijk om hier iets positiefs uit te halen? Ontslag-vergoeding, contract voor onbepaalde tijd, etc. etc.? Ik zie niet echt mogelijkheden, maar 'k vind 't best knullig voor die vriend: hij kan 't goed gebruiken, zowel het inkomen, als het vaste contract. Tevens moet ik zeggen dat ik 3 jaar bij dezelfde werkgever zonder vast contract best idioot lang vind. Ik zou er in ieder geval nooit mee akkoord gaan.

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


  • rblommers
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 20-11 16:04
Nope, in dit geval is het jammer maar helaas. Uitzendovereenkomsten tellen niet mee voor de 3 om 3 regeling (maximaal 3 overeenkomsten met een totale looptijd van maximaal 3 jaar). Dus als zijn werkgever besluit om de overeenkomst niet te verlengen, dan eindigt die van rechtswege en komt er geen ontslagvergoeding bij kijken.

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:45
Aangezien hij er ook al via het uitzendbureau in dezelfde functie heeft gewerkt, heeft hij al een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd, tenzij de bank een CAO heeft die ruimte laat voor meer dan 3 opvolgende tijdelijke arbeidsovereenkomsten.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Gadgeteer
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 07:43
rblommers schreef op maandag 18 februari 2008 @ 07:18:
Nope, in dit geval is het jammer maar helaas. Uitzendovereenkomsten tellen niet mee voor de 3 om 3 regeling (maximaal 3 overeenkomsten met een totale looptijd van maximaal 3 jaar). Dus als zijn werkgever besluit om de overeenkomst niet te verlengen, dan eindigt die van rechtswege en komt er geen ontslagvergoeding bij kijken.
Uitzendbanen kunnen wel degelijk mee spelen. Dat is precies de reden dat ik bij mijn huidige baas geen contract meer krijg. Alles uitgezocht en het blijkt dat mijn uitzendwerk bij deze zelfde werkgever in dezelfde functie wel meetelt