cache harddisk

Pagina: 1
Acties:
  • 101 views sinds 30-01-2008

  • Tinman
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 12-08 13:20
Maakt het veel verschil uit als je 2mb of 512k buffer hebt op je harddisk ??

Merk je dit??

Verwijderd

Jazeker wel, neem gewoonen 7200rpm ATA 100 , 2mb cache diskje, kost je misschien heel erg maximaal 1,5 keer zoveel als eentje van 5400rpm, ATA66, 512 KB....maar het verschil is er wel heel duidelijk, dat merk ik nu met me IBM (7200,2mb,ATA100) en me Maxtor (5400,512KB,ATA66) daar zit echt een WERELD van verschil tussen.
Dus koop een IBM DTLA schijf ofzo, en je zal er ABSOLUUT geen spijt van krijgen! Programmas starten 2 keer zo snel op en bv een ghost maken van partitie naar partitie gaat zelfs meer dan 2x zosnel nu bij mij!

  • FrankGuthrie
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 05-07 23:01

FrankGuthrie

I Wanna Be Kate

EEEEHHH, meneer hierboven, er zijn ook Maxtor schijven van 7200 RPM schijven met 2 MB cache buffers!!!

Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)


Verwijderd

Psies!!
en die komen toch even wat betur uit de testuh :P :P :P hehe
Maxtor ownzzzzzzzzz!!!!!!!!!!

Verwijderd

Koop nu maar gewoon Quantum Fireball Plus LM (just like i did) en je heb de snelste IDE HD die er te koop is.. transfer rate is wel lager dan die van de IBM DTLA, but who cares about that? Access time, daar gaat het om..
Deze schijf ragt nog heel wat scsi schijven eruit..

  • Fietsbel
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Fietsbel

¯\_(ツ)_/¯

Nou niet echt qua warmte en geluid. :)
Koop dan maar een ibm uit de gxp serie :P en dan in RAID :P :P :P :P

39


Verwijderd

Het is belangrijker om te kijken welke schijf je koopt. Een opmerking zoals mijn Maxtor is langzamer dan de IBM (zelfs nog het RPM erbij vermelden, doh) is compleet nutteloos. Het cache algorithme en rpm is belangrijker dan de hoeveelheid cache.

Als je 2 schijven pakt die gelijk zijn alleen een andere hoeveelheid cache hebben dan zal je zien dat het verschil helemaal niet zo groot is.

Verwijderd

Koop nu maar gewoon Quantum Fireball Plus LM (just like i did) en je heb de snelste IDE HD die er te koop is..
WHAHAHHAAH hoe the **** kom je erbij dat dat in godsnaam de snelste hd is die er is!!!!
alleen omdat jij um hebt ???? hehe grappige dewds around here!! :)

Verwijderd

Das waar, qua geluid deelt die af en toe rake tikken uit :) maar dat maakt niet uit want mij SB live gaat veel harder :)

Maar in de reviews zie je dan staan van hij maakt vet veel tering herrie en je moet er vet waterkoeling op doen anders trekt die het niet enzo ... maar dat is allemaal wel een beetje overdreven gedoe.
Net zoals je in autoblad wel een een vergelijking hebt van 2 auto's dan staat er wel es bij van: deze auto is wel wat gevoelig bij hogere snelheden... moet nou heel nederland denken dat al die lui die nou net in DIE auto rijden dat ze niet harder dan 120 ofzo mogen omdat dan de auto te ongevoelig word en te link?
Experts hebben altijd hele andere maatstaven dan normale gebruikers..

Ik vind dat het geluid van de schijf dan ook helemaal niet hard is en dat de warmte produktie ook wel meevalt. Maar blijkbaar is toch wat meer dan andere schijven... maarja in de recensies willen mensen toch de verschillen horen tussen 2 verschillende producten, en dan komen zulke dingen naar boven, want vaak is het verschil tussen twee factoren maar een klein verschil, maar genoeg om het product daar mee af te stempelen.

Dit is nu mn 2e Quantum schijf, en ik ben er nog steeds heel tevreden mee, maar dat is iedereen wel met zn eigen merk product.

  • mhzeater
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 24-07 14:09
ik heb heir een raid array met 2 harde schijven van wd
die hebben 8mb cache.
totaal dus 16mb cache

werkt als een trein zekker met schrijven want dan gaat de eerste 16 mb full speed erop

Asus TX97 AMD k6-3+ 450@500@83x6(hardware max)@2,5v(hardw min) 128kb L1 cache@500 256kb L2 cache@500 512 kb L3 cache@83 Alpha Pal6035+sunon@5v 256 Mb(hardw max) PC133@83 Voodoo3 2000 PCI 143@199@2,80v (with V mod) SB Live! Dmax 60+ 30Gb @UDMA33(hardw max)


Verwijderd

Beetje loze kick dit
Pagina: 1

Dit topic is gesloten.