Mijn Goldstar 48-speed is kapot gegaan en het lijkt net of dit gekomen is nadat ik mijn FSB op 83 MHz had gezet. Weet iemand misschien of dit daardoor kan komen?? Ik heb dat ding even opengeschroeft (net een schte tweaker) en nu blijkt dat het motortje dat de laser heen en weer beweegt kapot is (hij bromt alleen). Ik weet niet wat er verstandiger is: 1) Nieuw motortje bestellen of 2) Compleet nieuwe CD-ROM kopen.
Hmmm.. Het ZOU wel kunnen ja. Als je je bus op 83 zet, dan gaat je IDE interface ook op hogere snelheid werken. Oudere Maxtor schijven hadden hier problemen mee (andere trouwens ook), dus als de electronica er echt niet op berekend is dan kan het misschien ook wel schade aanrichten. Ik heb zelf een jaar of 7 geleden een Goldstar 4-speed gehad, en dat was ook een kreng dus ik heb geen hoge pet op van Goldstar
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Ik zou een nieuwe CD-ROM kopen als ie echt kapot is. Wat kost zo'n ding nou tegenwoordig? 120 piek of zo. Het hele gedoe van nieuw motortje zal ook wel weer aardig wat kosten en een hoop moeite.
Verwijderd
Ik denk dat dat ding (Goldstar is inderdaad niet een van mijn favoriete merken.. poeh..) al op zijn laatste benen liep, en het schroeven en bewegen van de kast gewoon mechanisch niet meer overleefde.
helaas.......
helaas.......