[X-Fi] Probleem met phase shift (?) op 192 kHz

Pagina: 1
Acties:

  • Specy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-01 20:39
In het kort: Bij samplerate 192 kHz lijkt een phase shift op te treden, in ieder geval op hogere frequenties.

Update: Meetresultaten.

Naar kaart gestuurd:
Afbeeldingslocatie: http://www.hansvanzutphen.com/images/X-Fi/19000_38000_57000_sent_to_card_small.gif

Teruggelezen:
Afbeeldingslocatie: http://www.hansvanzutphen.com/images/X-Fi/19000_38000_57000_read_from_card_small.gif

Gisteren heb ik een X-Fi ExtremeMusic gekocht om wat experimentjes mee te doen (ik had hoge frequenties nodig, tot zo'n 60 kHz, om een FM-zendertje aan te sturen en er stereo- en RDS-info aan mee te geven).

In "Game Mode" werkt de stereo prima, behalve op de hoge tonen. In Game Mode blijkt het signaal afgekapt te worden op 48 kHz ipv. de verwachte 96 bij 192 kHz sample rate. (De stereo-info zit tussen 23 en 53 kHz, zodat een deel wegvalt. RDS, rond 57 kHz, is helemaal onmogelijk.)

In "Audio Mode" blijkt het afkappen zelfs al op 24 kHz te gebeuren.

Blijft over "Entertainment mode". Hierin worden de hoge frequenties inderdaad doorgegeven. Maar: Mijn stereo-aansturing werkt ineens vrijwel niet meer. Verder zoeken lijkt erop te wijzen dat er een faseverschuiving optreedt die in Game Mode niet optreedt.

Ik heb alle speciale filters (EAX Effects, X-Fi CMSS-3D, X-Fi Crystalizer) uitgeschakeld, maar het blijft fout gaan.

Heeft iemand hier ervaring mee? (Een beschrijving van wat voor verschuiving er optreedt zou ook kunnen helpen, als ik het vanuit mijn programma kan corrigeren).

Als er geen oplossing voor is ga ik 'm zsm. opruilen (ik ben wel benieuwd wat ze in de winkel van deze klacht zullen vinden...)

[ Voor 13% gewijzigd door Specy op 09-01-2008 13:19 ]


  • Specy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-01 20:39
Hm... Net elders gevonden:
Tip van mijn kant: Koop GEEN Creative. Blijkt dat deze slecht/niet werken omdat ze iets met het signaal knoeien zodat de stereo / RDS info niet goed werkt.
Bron: http://www.circuitsonline.net/forum/view/50392

  • Specy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-01 20:39
Never mind, ik heb 'm ingeruild voor een ESI Juli@. Wel wat duurder, maar die doet het prima.