Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een nieuwe SATA WD500GB HDD (intern) gekocht en geprobeerd deze te installeren op mijn systeem met Asus P5B mobo.
De P5B heeft veel problemen, veelal samenhangend met de Jmicron SCSI/RAID drivers in XP. Deze heb ik inmiddels op aanraden van dit forum gede-installeerd en vervangen door de "Standard Dual Channel PCI IDE Controller"-driver. (scroll een stukje naar beneden en zie onder "the problems and their solutions", punt (2)"

Mijn originele (systeem) HDD is aangesloten op de SATA1-aansluiting.
De nieuwe HDD is aangesloten op de SATA3-aansluiting.
Volgens de handleiding van het mobo is 1/2 voor de master en 3/4 voor de slave. Dat zou dus moeten kloppen.

Op dit moment wordt de HDD wel gevonden door de BIOS, maar niet door Windows.
Ik heb al in het computer management scherm in XP gekeken, zowel in disk management als in device manager wordt de drive niet getoond. Ik kan er in zijn geheel niet op komen, dus ook niet formatteren.

Ik heb de BIOS al geupdate: geen verschil.

Ik vermoed dat het een softwareprobleem is (SATA/IDE controller driver(s)), maar zeker weten doe ik het niet. Kan iemand helpen?

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 06-01-2008 23:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Third Man
  • Registratie: September 2001
  • Nu online

The Third Man

The Third Jellyfish

Je kan even in het BIOS kijken of daar de instelling van de SATA controller te wijzigen is tussen bijvoorbeeld Legacy/Enhanced of IDE/RAID/AHCI. Elke instelling heeft een andere driver nodig (die wellicht al in XP's eigen drivercache zit).

Daarnaast kan je met het diagnostische tooltje van WD kijken of die de schijf wel ziet. Maar ook dan moet je wellicht die optie in het BIOS nog aanpassen.

EDIT
En wat bedoel je met dat master/slave? Dat is niet meer van toepassing bij SATA, wellicht dat poorten 3 en 4 op een andere controller zitten? Dan kan je hem aan 2 hangen om dat uit te sluiten.

[ Voor 20% gewijzigd door The Third Man op 06-01-2008 23:43 ]