Momenteel wonen mijn vriendin en ik in een huurappartement voor plm. 600 euro per maand (inclusief alles, behalve aan het einde van het jaar een naheffing stookkosten). Dat is gezien de lokatie in Rotterdam, goedkoop. Het appartement is ca. 80 m2. Vorige week kregen we (binnen hetzelfde complex), een ander appartement aangeboden voor 950 euro per maand inclusief. Het appartement zelf is kleiner, nl. 70 m2, maar daar komt nog een bedrijvenruimte van 35 m2 op de begane grond bij.
Nu zitten wij met 2 dilemma's:
Nu zitten wij met 2 dilemma's:
- ik begin binnenkort met een eigen bedrijfje en dat perfect in deze extra ruimte zou kunnen. De huur is weliswaar vrij hoog, maar ik denk dat als ik apart van ons huidige appartement een kantoortje zou moeten huren, we dan in totaal ook boven de 950 euro uitkomen. Wie heeft er ervaring met het huren van kantoorruimte in Rotterdam?
- kunnen we voor dat geld niet beter gaan kopen? Ik kan uitrekenen wat ik voor een bepaalde woning aan hypotheek kwijt ben, maar heb niet veel verstand van de bijkomende kosten. Is 950 voor hypotheek, gas, water, licht, telefoonabonnement en alle gemeentelijke belastingen een reeel bedrag om een huis van 105 m2 van te kopen? Wat zijn eigenlijk alle bijkomende kosten?