Toon posts:

Oude rommel of super?

Pagina: 1
Acties:
  • 1.116 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal,

Graag wil ik eens een topic starten over mij wel iets aparte verzameling en ben benieuwd naar wat reactie van jullie.

Ik heb helaas niet een groot budget maar wilde wel een leuk stel speakers, dus ben ik vorig jaar eens wat op marktplaats gaan zoeken naar antieke toon High-quality speakers. Toevallg kwam ik bij bose terecht. Ik wilde namelijk ook van die melkpakjes. Omdat ik compleet was uitgekeken en was uitgeluisterd op mijn Jamo's. Een setje SW3 satelite speakers en een paar goedkope drie weg jamo's. Geen mooi vol geluid vond en vind ik nog steeds.
Maar de melkpakjes van bose werd toen nogsteeds tweedehands nog flink geld voor neergelegd en als er wat interesants (qua prijs) te vinden was was het aan de andere kant van het land.

Maar tijdens mijn speurtocht kwam ik bij een setje bose 501 serie I terecht. uit 1974 voor 50 euro en ook nog eens in de buurt. Direct maar even gebeld en de man was erg enthousiast over het geluid, maar de vormgeving (groot vierkant en bruin) mocht niet meer van zijn vrouw in de woonkamer staan, dus had hij ze op een logeerkamertje gezet in gericht als computer kamer. Je kon er geen poot in trekken zo klein en dus daar waren de speakers veel te zwaar voor tot verdriet van de verkoper en daardoor moesten ze maar weg. Maar de man verzekerde aan de telefoon dat ze keigoed geluid hebben als je er te minste de ruimte voor hebt. en die heb ik, een deel van een oude boerderij.

Ik heb ze gekocht voor 50 euro! Super ik was er heel gelukkig mee, aangesloten op een redelijk flinke Denon 100 watt versterker, oud pc-tje er aan en draaien maar. MP3.

Fantastisch! Maar nu wilde ik weer een opstelling voor 4 speakers dus weer verder gezocht en uiteindelijk gevonden een setje bose 501 serie II uit 1979. Helaas was na een maand de gehele foamrand er uit, en heb ik een nieuw setje foamranden gekocht en er in gezet. En ze klinken weer super. Met zijn vieren staan ze heel regelmatig aan en draai ik muziek van reggea tot klassiek. Heel gaaf geluid, vind ik.

Nu dus erg enthousiast ove mijn oude 501's ook voor mijn woonkamer opzoek gegaan en na veel leeswerk via internet er achter gekomen dat 901's allemaal verteerde foam randen krijgen. Met 9 drivers per speaker is zo'n restauratie een behoorlijke klus en als je 18 speakers moet restaureren ook wel een flinke kans dat dat dus mis gaat. Maar .. 901 type II hebben geen kunstof foam randen, maar wel van linnen las ik ergens op het internet. en via Marktplaats kwam ik er achter dat er nooit kapotte type II worden aangeboden. Alle andere zijn gerepareerd of moeten vanwege beschadigde randen. Maar type II dus nooit. Dus opzoek gegaan naar de juiste 901's en gevonden voor 100 euro. Yes, helaas zonder equalizer, maar toch een mooi geluid, niet zoveel bas als mijn 501's maar erg mooi als je klassiek luistert. En natuurlijk wil ik ook thuis een quadrofonische opstelling en heb er dus nog een paar 601's bij gekocht omdat ik die ook wilde hebben en ze hebben twee grote base drivers. Dus leek mij een mooie combi met de 901's en ben nu erg tevreden over het geluid. In tussen had ik er een Pioneer VSX-D811S Dolby surround versterker bij gekocht (7.1) Ben daar wat minder tevreden over als over de Denon in de boerderij. Maar toch klinkt het allemaal erg leuk.

Vanmiddag of binnen kort nog een zooitje optische audio kabels kopen om de DVD-speler, PC en de Satelitetuner aan te sluiten op de Pioneer. Dan heb ik toch een heel leuk surround setje lijkt mij zo.

Even rekenen:
501 type I = 50 euro
501 type II = 100 euro plus 20 voor nieuwe randen
901 type II = 100 euro
601 type III = 125 euro
Pioneer Dolby surround 7.1 (vsx-D811s) = 160 euro
Alles van marktplaats extra kosten, drie paar 2,5 quadraat audio luidspreker kabels (60 euro)
en wat benzine.

zo'n 600 euro totaal voor twee mooie installaties. Wat vinden jullie koopje en kwaliteit of oude troep.
P.s. ik heb het natuurlijk gekocht voor mooi geluid en af en toe een feestje.

Van het voorjaar gaat alles naar mijn boerderij en wil ik o.a. HD of dolby surround natuurfilms de meest indrukwekkende dingen van internet laten zien, You tube muziekuitvoeringen gaan laten zien in mijn boerderij als een soort multimedia/natuur-informatie, kunst- en onthaasting- centrum, logeerboerderij etc. met een goede en indrukwekkende sound.

Ben erg benieuwd naar jullie reacties en meningen. en natuurlijk snap ik dat de meeste dit niet meer in HUN woonkamer willen hebben, maar in mijn boerderij is alles al hout-kleurig en nu hoef ik ook geen dure alarm installatie (hoop ik)

Philip

  • LauPro
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 13-02 09:32

LauPro

Prof Mierenneuke®

Voor een perfect uitgebalanceerd muziekoptreden zal het voor de kenner mistaan. Maar als je Youtube *stereo* filmpjes wil laten zien lijkt me deze setup voldoende.

De meeste mensen gaat het er gewoon om dat je de bass kan voelen en het goed kan horen. De investering in de kabels lijken me overigens het minst zinnigst. (Maar daar is al een topic voor :+ ./)

Inkoopacties - HENK terug! - Megabit
It is a war here, so be a general!


  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 12-02 23:48

JvS

Ik heb hem zelf ook

zo'n 600 euro totaal voor twee mooie installaties. Wat vinden jullie koopje en kwaliteit of oude troep.
P.s. ik heb het natuurlijk gekocht voor mooi geluid en af en toe een feestje.
Die ouwe bose speakers zijn wel grappig. Beetje amerikaans, veel bas en lekker spacious geluid. Het heeft weinig met defenitie te maken.

Ik heb wel sterk het gevoel dat je door een roze bril kijkt naar het merk Bose:
Dus opzoek gegaan naar de juiste 901's en gevonden voor 100 euro. Yes, helaas zonder equalizer, maar toch een mooi geluid, niet zoveel bas als mijn 501's maar erg mooi als je klassiek luistert.
Een 901 zonder equalizer is simpelweg lelijk. Er zit een ENORME bult in het geluid bij 2Khz, er komt amper hoog en amper laag uit. Je gebruikt een enkele 4" driver, die dingen kunnen helemaal geen laag en geen hoog weergeven. dat moet je dus corrigeren en dat gebeurt ook.

Die Equalizer hoort echt bij die speaker. Zonder dat ding, klinkt-ie nergens naar (Mét is het overigens ook discutabel, zoals het hele merk Bose. Maar dat is een andere discussie >:)).

Ik snap niet helemaal wat je wilt bereiken met dit topic. Ik vind het in elk geval ouwe meuk. Slechte drivers. Bijzonder lelijke hoog-weergave en het heeft helemaal niets met Hifi te maken. Maar het klinkt vast wel lekker bassy en lekker "wijd". Ik heb ooit een ouwe set 301 S2's gehad en vond dat best coole speakers. De upgrade naar de 1e de beste moderne speaker (een inmiddels al lang achterhaalde B&W DM602 s1) was wel een verademing. Een set oude 501's zijn wel coole ouwe meuk. Lekker chunky. Zeker met fims kan dat erg gaaf zijn, door het diffuse geluid.

Alleen een 901 zonder equalizer mooi vinden kan ik echt niet serieus nemen :P

[ Voor 14% gewijzigd door JvS op 05-01-2008 15:23 ]

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


  • Shiver23
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Shiver23

Wat sta je nou te kijken!

Naar mijn idee is er in de wereld van de speakers niet heel veel veranderd. Het is niet dat een speaker van 100 euro van nu een beter geluid geeft dan een speaker van 1000 euro toen. Alleen zoals je hebt meegemaakt zijn die foamranden wel een hekel punt.

Het lastigste is om een serie speakers te vinden die op elkaar aansluit en bij tweedehands kun je niet echt makkelijk speakers vergelijken. Als je het zelf top vind klinken dan is dat nog altijd het belangrijkste en zo heb je naar mijn idee voor een leuk bedrag een mooie set die veel beter klinkt dan iets dat je hetzelfde bedrag aan iets nieuws had uitgegeven. Ik heb zelf voor 200 euro 4 quadral speakers gehaald die meer dan goed klinken. Het lastige was om er een centre speaker bij te vinden die er bij paste, maar met een nieuwe quadral is dat ook wel goed gelukt.

PSN: Shiver23