Treffend, ik heb deze zelfde keuze ook moeten maken in de afgelopen paar maanden.
Ik ben begonnen als PHP programmeur met een achtergrond in Delphi/Pascal en heb nu het afgelopen 1.5 jaar fulltime Java/J2EE ervaring opgedaan en mijn ervaring was:
spoiler:*AAAAAAAAAAAAARG*! Get me outta here!!
Qua language principles was het leerzaam, maar ik werd echt *helemaal* gestoord van alle 10.000 verschillende lagen van abstractie, specs, technologieën, white papers, bugs, twisted non-OO legacy implementaties van ex collega's waar je door heen moet wroeten etc, wazige bugs in applicatieservers, dingen die op alle platformen werken maar dat alleen doen als de zon en de maan in de juiste positie staan, etc etc etc. Om dan nog maar niet te spreken van de 'concultancy' kant van Java. Het is echt een wereld die totaal niet bij mij past heb ik gemerkt (en dan heb ik alleen nog maar gewerkt met Struts en wat Oracle J2EE stuff)
Ik heb besloten dat ik me helemaal ga toewijden aan PHP. Ik ben het eens met veel van de OO design principles in Java, maar wat mij betreft is er bij J2EE té veel geabstraheerd, tot in het insane aan toe. (Probeer bijvoorbeeld maar eens uit te vinden waarom gebruiker A ineens de sessie van gebruiker B te zien krijgt, je komt dan weer in stack traces terecht waar je nooit van je leven wil wezen)
Alles moet schaalbaar, 'enterprisy', xml, en interchangable zijn terwijl dat (imo) voor een hoop web applicaties totale onzin is.
Ik heb dan ook nu besloten om me weer helemaal 100% op PHP + JavaScript te gaan focussen en heb nu een hippe baan gevonden in die hoek (met een zeer net salaris, dat mag ook geen probleem zijn in de huidige markt). Wat dat betreft hoef je je trouwens absoluut niet druk te maken, als je echt goed bent in PHP en een goede CV opstelt word je echt doodgespammed met PHP functies.
Wil je echter meer (desktop) applicaties gaan ontwikkelen dan zal je nog weer andere inzichten nodig hebben waarschijnlijk dan wat ik nu heb, maar voor mij staat de keuze voorlopig vast. Qua advies aan jou zou ik dan ook zeggen: Leer je basics op Java en kijk daarna wat het beste bij je past
[
Voor 26% gewijzigd door
SchizoDuckie op 04-01-2008 15:06
]