iTunes Apple Lossless

Pagina: 1
Acties:

  • KS1987
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 30-05-2019

KS1987

no frills

Topicstarter
Ik heb dit formaat gekozen bij het importeren van cd's via iTunes. De grootte van de files dat ik tot nu heb geïmporteerd is buitensporig. Namelijk 22 mb tot 35 mb per muziekbestand. Naar mijn weten was dit formaat juist voor het besparen van ruimte. Is er iets dat ik over het hoofd zie? Bij voorbaat dank!

  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 01:09

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

lossless is natuurlijk niet om ruimte te besparen... lossless betekent dat er geen beschadigende (MP3- of in geval van iTunes AAC-)compressie over de muziekfiles heengehaalt worden (waarvan een aantal mensen aangeven dat er duidelijk in te kunnen horen.)

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen


  • KS1987
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 30-05-2019

KS1987

no frills

Topicstarter
Waarom dan het volgende:
Apple claims that audio files compressed with its lossless codec will use up "about half the storage space" that the uncompressed data would require. Testers using a selection of music have found that compressed files are about 40% to 60% the size of the originals depending on the kind of music, similar to other lossless formats.

  • Nitai
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 08-03 15:11

Nitai

Live the life you love.

Dat is vergeleken met andere lossless formats ;) Jij maakt de vergelijking met een mp3, dat is niet lossless, dat is sterk gecomprimeerd. Verder staat daar precies wat RM-rf aangeeft die je quote :+

Zoek maar op wat lossless inhoudt op wikipedia.

[ Voor 19% gewijzigd door Nitai op 03-01-2008 13:58 ]

“Believe and act as if it were impossible to fail.” —Charles Kettering


  • BtM909
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

BtM909

Watch out Guys...

Hence the uncompressed ;)

Vergelijk het maar met bijvoorbeeld 44Khz Wav :)

Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.


  • Wouter
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
De originelen zijn 16 bits stereo 44.1 KHz wave bestanden.

Wat uitkomt op ongeveer 10 megabyte per minuut muziek.

  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 01:09

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

de v ertaling:
Apple zegt dat de muziekbestanden bewaard in de 'lossless' (niet beschadigende) codec ongeveer de helft van de schijfruimte innemen dan als de data geheel zonder compressie opgeslagen zou worden..

er bestaat zowel 'lossless' compressie, denk bv aan ZIP, TAR, GZ etc....
en 'lossy' compressie, denk daarbij dan aan MPEG, JPEG

de laatste creeert veel kleinere bestanden maar laat daarbij ook gegevens verloren gaan en dus is het bestand altijd wat minder van kwaliteit, enkel bepaald de codec welke gegevens wat 'minder' waardevol zijn... bv kan het zijn dat het het aantal bereikhoogtes beperkt..

Lossless compressie zal zijn complete winst enkel halen uit het verkortten van bepaalde veel herhaalde data-patronen, wat betekent dat er altijd ook weer een een-op-een kopie van het originele bestand uit te halen is...

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen


  • KS1987
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 30-05-2019

KS1987

no frills

Topicstarter
Vriendelijk bedankt!
Pagina: 1