Rainmaker schreef op vrijdag 14 december 2007 @ 10:08:
Waarom zou je de platters in zoutzuur leggen? Is toch al genoeg om ze onder de kraan te houden? Hoeft alleen het magnetisme eraf te halen.
Je kunt ook met bijv een aquariummagneet over de platters heengaan...
Lijkt me in ieder geval leuker om m open te maken, weet je ook es hoe zo'n ding er van binnen uitziet

Je veegt het magnetisme niet zomaar weg als stof. De bovenste laag reageert niet zo enorm met water. Het kan hooguit roesten en dat is wel weer goed om je disk permanent te wissen. De magnetische eigenschappen van geoxideert ijzer zijn enorm slecht en een daadwerkelijke chemische verandering van de platter is een goede garantie voor onherstelbaar verlies van de data.
Defector schreef op vrijdag 14 december 2007 @ 10:14:
gewoon ff met een boormachine ff de harde schijf ventileren dan krijgt echt niemand de data er meer af voor een redelijke prijs. En daar moet je ook naar kijken wat voor wereldschokkende data staat er op. En hoeveel willen mensen daar voor betalen of moeite voor doen om het weer te krijgen.
Effe kijken, 20GB, 4 platters, 8 kanten in gebruik in het negatiefste geval. 2,5 GB per kant en welke maat boor wil je nemen voor die ventilatie gaten?
Een RSA private key is nog geen 2kb. Een grote shadow file 1 MB ongeveer. Een private key voor een certificaat in PEM formaat is bij mij 2kb en bij behorende certificaat 5kb.
En je hebt geen dure hardware nodig. Je moet de controle hebben over de harddisk koppen en dat het genoeg stabiel blijft. Dat is een verhaaltje software engineering. Als je genoeg te verliezen hebt is het belangijk dat je veilig je spullen opruimt en niet simpelweg grof geweld gaat gebruiken

Het kan immers eleganter met een
gratis tooltjes.
[
Voor 5% gewijzigd door
VisionMaster op 14-12-2007 20:39
]