Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!
Het betreffende moederbord is een Asus P4P800E-Deluxe
Is een Sweex Serial ATA Controller (2x SATA150 RAID, PCI) een goede optie? Of is er wat beters voor wat meer geld?
[ Voor 17% gewijzigd door Darkasantion op 13-12-2007 21:05 ]
Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!
Verwijderd
Goede PCI chips ken ik niet, je hebt natuurlijk Silicon Image SiI-3114 en de wat oudere JMicron chips. Van die Silicon Image chip weet ik dat hij diverse problemen kent, voor zowel RAID als niet-RAID configuraties. Nieuwere Silicon Image chips (SiI-3132) zijn al stukken beter, maar hebben een PCI-express interface. Promise is er natuurlijk ook nog, maar dat werkt schijnbaar niet bij je.
Je zou wel kunnen kijken naar een XFX Revo64, alhoewel de support is gestaakt kun je ze nog wel bestellen geloof ik. Die hebben wel een PCI interface, maar je moet even controleren of je hem ook in niet-RAID configuratie kunt gebruiken. Jouw 'sweex' controller tenslotte zou je het beste even kunnen opzoeken welke chip die gebruikt, en dan eens googlen op die chip of je veel problemen tegenkomt. Ik gok dat het een Silicon Image 3114 chip is.
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 13-12-2007 21:48 ]
Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!
Verwijderd
Persoonlijk zou ik je probleem als aanleiding zien om in een nieuw systeem te investeren, met degelijke opslag en een moderne CPU en geheugenvoorraad. Maargoed die afweging moet je natuurlijk zelf maken.
Wat betreft die SiI 3112, die heeft een data corruption bug. Zie:
http://www.techspot.com/v...-SII-3112-controller.html
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 13-12-2007 22:07 ]
Toch bedankt!
Ik heb net een aanbieding van een Asus P4C800E-Deluxe gezien, denk dat het mijn beste optie is.
[ Voor 21% gewijzigd door Darkasantion op 13-12-2007 23:19 ]
Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!
Verwijderd
Intel Matrix RAID stelt je in staat een gedeelte RAID0 en een ander gedeelte RAID1 te maken, zodat je het beste van beide kunt gebruiken. Ik zou zelf niet meer gaan voor een raptor, eerder een goeie SSD dan, of een moderne perpendiculaire 7200rpm schijf in RAID.