[intel Matrix Raid] Verdwenen RAID5-array

Pagina: 1
Acties:

  • SirBlade
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18-02 07:12
Ik heb een paar maanden geleden een ASUS Blitz Formula en 3 Maxtor SATA 320GB hd's (en nog wat andere onderdelen) gekocht voor mijn nieuwe pc. Ik van de hd's een Raid5 array gemaakt. Afgelopen zaterdag om 19.35 is mijn pc vastgelopen terwijl hij in slaapmode stond. Ongeveer een uur later heb ik hem gereboot. Nadat Vista was gestart kreeg ik een melding van de Matrix Storage Manager dat de array degraded was, 1 van de HD's ontbrak. Ik had dit al 1 keer eerder gezien, toen was het een kwestie van rebooten en wachten tot de verify klaar was. Dus ik reboot mijn pc opnieuw. Tot mijn grote schrik krijg ik vervolgens een melding dat er geen boot device is. Toen ik de tijdens de volgende reboot de storage manager startte zag ik het volgende:

Afbeeldingslocatie: http://fotoalbum.dds.nl/sirblade/raiderror/fullsize/raid-error.jpg

Ik gok dat de controller is "vergeten" dat deze 3 "offline members" deel uitmaken van een array. Kan ik dit zelf herstellen of kan ik beter www.ontrackdatarecovery.nl gaan bellen? De data op de disks is nogal belangrijk dus ik heb nog niet veel lopen experimenteren. Ik heb alleen alle kabels een keer losgemaakt in de hoop dat het een los contact was. Dat was het dus niet.

Verwijderd

Hoi SirBlade, ik had een hele reply getikt maar die is dankzij een hardware crash nu weg. :'(

Kort verhaal: ik kan proberen je data te recoveren met behulp van FreeBSD, mits je filesystem enzo wel helemaal intact is. Zal vanavond mn reply overnieuw tikken. :p

PS je plaatje doet het niet, omdat het geen JPEG is maar een HTML pagina met daarin een plaatje. Om hier plaatjes te zien moet je direct naar het plaatje linken, <img> tag is niet bedoeld om html pagina's in te embedden.

Verwijderd

Hey SirBlade, je sprak me een paar keer aan op #freenas op een ongelukkig moment, maar ik wil je wel graag helpen hoor. Helaas heb je geen DM aan, dus hoop ik dat je dit wel leest. :)

Ik heb hier wat instructies/achtergrond over een RAID recovery procedure:
http://www.fluffles.net/blogs/3