Grote problemen snelheid avonduren Solcon

Pagina: 1
Acties:
  • 4.247 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Al een geruime tijd heb ik echt enorm slechte snelheidsresultaten met mijn Solcon Bitstream 8mbit lijn ;( Ik heb de afgelopen maanden tot in den treure met de helpdesk gecommuniceerd (moet zeggen dat dat goed verloopt, makkelijk bereikbaar en antwoorden snel via mail, telefoon kan langer duren maar is normaal nummer).

Wat is de situatie? Ik heb sinds januari 8 ipv 4 mbit gekregen. Had altijd perfecte snelheid van ruim 400 kB/s strak met downloaden uit bv usenet. Na de upgrade is het een aantal dagen opeens heel schommelend geweest met snelheden onder de 100 kB/s, altijd een wisselend karakter, heel grillig tussen de 20-100 kB. Klacht gemeld en 3 dagen later geannuleerd want alles leek weer bij het oude.

Tijd daarna heb ik me niet zo druk gemaakt en weinig van de bandbreedte gebruik gemaakt. Wel een heel gevecht met mijn voip-provider (budgetphone) over slechte geluidskwaliteit gehad. Blijkt dit later allemaal aan mijn ADSL gelegen te hebben :(

Na de zomer heb ik weer geconstateerd dat het niet lekker liep, mn in de avonduren is mijn verbinding onder de maat, zoals nu. 300 kB, niet echt supersnel als ik voor de zomer altijd, elk moment van de week of dag 839 kB/s kon downloaden.

Ik heb uiteraard alle grappen moeten uithalen met kabels en upgrades, totdat men mijn modem verdacht. Speedtouch 716 verruild voor een 780 maar helaas. Leek mij al zeer onwaarschijnlijk omdat ik overdag vaak wel redelijk goede verbinding heb.

Toen heeft men besloten om mijn profiel naar 6mbit te zetten om te kijken of alles dan stabieler blijft. Nou, niet dus, want ik zit nu ook nog maar aan 50% van wat ik zou moeten kunnen halen. Overdag haal ik 600kB wel. Voip klinkt wel goed. Op mijn verzoek had men gisteren dan de lijn maar weer naar 8 gezet, dan heb ik iig meer snelheid op het moment dat het niet druk is, want ik denk dat het probleem daar zit. Helaas had ik toen de problemen van voor de het hele circus. Soms maar 10-15kB down terwijl ik wel 85 kB up heb!!!! En dus weer gare geluidskwaliteit met voip. Met DU meter heb ik de afgelopen maanden soms dikke dropouts in het downloaden geconstateerd (maakte gebruik van een testbestand van hun server als norm). Ondercapaciteit op de centrale waar ik op zit lijkt mij het probleem. Uiteraard komen ze met smoezen als kwaliteit van koper en de afstand. Waarom heeft het dan ook heel vaak wel gewoon supergoed gewerkt? Zit er na 30 jaar opeens alsnog een draadje knel op 1840 meter lengte/volgens Solcon overigens 2300? Als ik bij providers een postcodecheck doe verwacht men mij tussen de 12-16 mbit te kunnen leveren, waarom lukt het dan Solcon niet om 6 te leveren, terwijl eerder 8 geen probleem was?

Ik zit er sterk aan te denken om over te gaan stappen, en dan een provider met bbned te nemen. Apparatuur zal wel in dezelfde centrale staan, of IS het zelfs dezelfde handel? Of denken jullie dat ik het moet accepteren dat ik eerst met gemak 8 mbit kon halen en nu maar genoegen moet nemen met 200-400kB down op prime-time??? Zou overstappen naar bbned vanaf bitstream wat uithalen? Ik ben inmiddels helemaal klaar met dat gezeur en wil wel een beetje waar voor mijn geld. Dat is nu 10 euro line sharing, 10 euro voipen en 30 euro adsl. Volgens mij kan ik voor dat laatste bedrag tegenwoordig alles in 1 krijgen, met hogere snelheid op de koop toe (hoop ik).

Wat vinden jullie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FlorisD
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 16:37
Heb je al bij je buren gevraagd of zij hier ook problemen mee hebben (mits ze een Bitstream of KPN ADSL-aansluiting hebben)? Als zij geen problemen ervaren, dan ligt het probleem duidelijk bij Solcon en is de beste manier om het snel op te lossen inderdaad het overstappen naar een andere provider.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • slaay
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 20-06 21:36

slaay

Natuurbeleven.com

Mogelijk heb je last van overspraak op je lijn.

Vooral omdat het 's avonds afspeelt.. kun je in je modem zien als er veel slechte pakketjes bij zitten? CRC errors enzo.

Mocht dit zo zijn, dan zou ik adviseren toch een lijnmeting, spectrummeting etc te laten doen.

Mogelijk dat ze achterhalen dat er een andere lijn jouw lijn stoort en deze iets kunnen verleggen in de schakelkast.

Dich bis echt unne foëzen haas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Men zegt niets meer voor me te kunnen doe, al vraag ik me af wat ze daadwerkelijk gedaan hebben behalve vanachter hun bureau zaken gechecked.

Wat zijn veel errors? Geen idee, kijk hier eens naar als je wilt, nooit reacte van ze gekregen of de waarden normaal zijn of niet:
http://www.solcon.nl/veldk201/modem.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modem2.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modemsn.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modemtestboven4.bmp

merci.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
nog mensen met ideeën of info, oplossingen? _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ari3
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online
dimi_v schreef op dinsdag 20 november 2007 @ 22:06:
nog mensen met ideeën of info, oplossingen? _/-\o_
220V op je tellijn zetten (wel je eigen apparatuur afkoppelen!) zodat ze de boel moeten vervangen in het schakelpunt. Met geluk ben je er dan vanaf.

"Kill one man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are a god." -- Jean Rostand


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
hoe zit je modem aangesloten?
zo dicht mogelijk bij het ISRA punt?
ik lees dat je VOIP gebruikt? heb je er misschien nog een splitter tussen zitten? (die kan weg als je via voip belt en geen analoge lijn meer hebt)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pinockio
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 13-03 13:38
dimi_v schreef op woensdag 14 november 2007 @ 08:30:
Men zegt niets meer voor me te kunnen doe, al vraag ik me af wat ze daadwerkelijk gedaan hebben behalve vanachter hun bureau zaken gechecked.

Wat zijn veel errors? Geen idee, kijk hier eens naar als je wilt, nooit reacte van ze gekregen of de waarden normaal zijn of niet:
http://www.solcon.nl/veldk201/modem.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modem2.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modemsn.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/modemtestboven4.bmp

merci.
Ehhh kun je daar ook jpg's van maken?

Disclaimer: P. aanvaardt geen aansprakelijkheid op grond van dit bericht.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nijn
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19-06 15:25
Op de plaatjes die je laat zien zie je inderdaad veel storingen. Dikke kans dat dat jouw probleem is. Dat verklaart ook waarom VOIP wel beter ging op een lagere snelheid. De snelheid mag dan wel lager zijn maar de betrouwbaarheid is een stuk beter. (Minder errors).

Dit wordt niet veroorzaakt door overboeking maar is puur een probleem met de kabels (Zie ook eerdere posts over overspraak). Solcon zelf kan daar weinig aan doen, KPN wel. Die kunnen metingen uitvoeren. Die metingen moeten overigens wel aangevraagd worden door Solcon. Daar in ieder geval de beginmeting redelijk vaak voorkomt kun je waarschijnlijk concreet vragen om een lijnmeting. Met een beetje geluk gaat Solcon je dan een zooi vragen stellen om uit te sluiten dat je zo'n doos bent die het stekkertje er niet in doet en hopelijk krijg je daarna een lijnmeting.

Hopelijk dat op die meting al iets te zien is, anders heb je specifiekere metingen nodig. Of je dat bij Solcon gedaan krijgt...

Ik zou zeer zeker geen 220 op de kabel zetten. Dit is te traceren naar jouw toe en als het veel schade aanricht kun je nog wel is gezeik krijgen. Bovendien is het mogelijk dat je je eigen kabel onder de grond ermee sloopt en dan ben je helemaal klaar.

[ Voor 13% gewijzigd door Nijn op 20-11-2007 22:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
220 op de lijn knallen lijkt mij ook geen goed idee idd.

Ik heb getest met het modem rechtstreeks met 1 metertje kabel op mijn KPN. Altijd zelfde resultaten/effecten.


Ik zal de communicatie over het probleem hieronder neergooien, anders blijf ik alle verhalen dubbel posten :)

Lees van beneden naar boven, zo werkt dat nu eenmaal....

Dit is van januari:
Update 5 05:20 22-02-2007
Van: Automatische verwerking

Ticket afgehandeld na verstrijken van reactietermijn.

Status Afgehandeld


Update 4 [naar klant gemaild] 13:19 31-01-2007
Van: , Front Office

Geachte heer/mevrouw ,

Er van uitgaand dat het probleem niet meer terugkomt zal ik het ticket sluiten. Mocht u toch weer problemen krijgen kunt u altijd een nieuw ticket openen.

Met vriendelijke groet,


Servicedesk


Toegew. persoon
Categorie Overig
Status Beantwoord


Update 3 22:51 30-01-2007
Van: , via Serviceweb

vandaag geen problemen met de snelheid (momenteel ook ruim 830kB/s). Lijkt er dus op dat het maandagavond even wat aan de hand geweest is. Ik heb verder nooit problemen met de stabiliteit van de snelheid opgemerkt. Ik ga er vanuit dat dat nu ook geen probleem zal zijn.

vriendelijk bedankt.

Status Open
Toegew. persoon


Update 2 23:14 29-01-2007
Van: , via Serviceweb

23:08 uur gaat het al een stuk sneller, maar nog steeds niet wat het zou moeten zijn. Ik heb geen restart van modem meer gedaan na eerste bericht. Ik haal de testfile nu binnen met een snelheid schommelend van 550-690 kB/s.

Status Open
Toegew. persoon


Update 1 23:10 29-01-2007
Van: , via Serviceweb

23:08 uur gaat het al een stuk sneller, maar nog steeds niet wat het zou moeten zijn. Ik heb geen restart van modem meer gedaan na eerste bericht. Ik haal de testfile nu binnen met een snelheid schommelend van 550-690 kB/s.

Status Open
Toegew. persoon


Oorspr. bericht 20:25 29-01-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo,

sinds zaterdag ik mijn upgrade doorgevoerd naar 8000 downstream. Vreems genoeg heb ik in het weekend op volle snelheid kunnen downloaden, maar momenteel is de verbinding echt enorm traag! Als ik het testbestand van jullie ftp binnenhaal is de snelheid slechts rond de 150 kB/s??? Zaterdag zat ik aan 830kB/s! Zijn er problemen met het netwerk? Ik heb mijn modem al herstart, er is niets met kabels gedaan, etc.

bvd

Categorie DSL
Status Open
Toegewezen aan Reguliere desk
Toegew. persoon
Service 290077 - ADSL Connect <= 8000/1024 (Economy service) (2007) -
Nieuw ticket geopend 18 september:
Adsl, Internet zeer traag in avonduren, 24-09 Graag na 18 uur bellen
Geopend 20:29 18-09-2007 door
Bron Serviceweb
Relatie 131717
Categorie 1. Access / Xdsl
Service 290077 - ADSL Connect <= 8000/1024 (Economy service) (2007) -
Toegewezen aan Firstline FO /
Geagendeerd voor
Status Afgehandeld


Update 18 09:14 03-10-2007
Interne update


Update 17 22:56 25-09-2007
Van: , via Serviceweb

Leuk screenshot. Ik was met een andere PC uit nieuwsgroepen aan het downloaden (rond de 550-600kB/s max.). Ik zette het testbestand van jullie server aan en op de grafiek van DU meter zie je een lage snelheid en dan opeens een hogere (als ik de download uit news stop). De snelheid is dus hoger maar nog niet het maximale wat ik kan halen en heb gehaald, maar je zie enorme dips (drop-outs) in de snelheid.

http://www.solcon.nl/veldk201/screen20.bmp

Status Open


Update 16 19:34 25-09-2007
Interne update


Update 15 19:24 25-09-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/speedtest.bmp

http://www.speedtest.net/result/187376022.png

Status Open


Update 14 18:40 25-09-2007
Van: , via Serviceweb

nog meer \'bewijs\'
http://www.solcon.nl/veldk201/vista.bmp

Status Open


Update 13 16:04 25-09-2007
Van: , Front Office


Wat is het probleem?
klant heeft hele trage internetverbinding vooral in de avonduren

Welke type modem heeft de klant?
speedtouch 716 v5wl

Welke firmware heeft het modem?
nieuwste volgens de klant

Welke leds branden op het modem?
alle lampjes branden,
savonds knippert de dsl en ppp knipperen

Is er een splitter aangesloten?
Nee

Maakt de klant gebruik van een draadloze verbinding of een draad?
draad

Heeft de klant instellingen gewijzigd? (ja/nee)
Ja

Moet de klant worden teruggebeld of kan dit per mail?(bellen/mailen)
bellen

Noteer het mobiele nummer van de klant als de klant terug gebeld moet worden?


Is de klant de hele dag op locatie bereikbaar?
ja

Adviseer de klant na het gesprek het modem uit en aan te zetten!

Met vriendelijke groet,

Support


Omschrijving Adsl, Internet zeer traag in avonduren, 24-09 Graag na 18 uur bellen
Toegewezen aan Firstline FO
Toegew. persoon SD verwerking
Categorie 1. Access
Subcategorie Xdsl


Update 12 07:37 25-09-2007
Van: , via Serviceweb

ook op dit vroege tijdstip niet om over naar huis te schrijven...
http://www.solcon.nl/veldk201/screen16.bmp

Status Open
Toegew. persoon


Update 11 21:07 24-09-2007
Van: , via Serviceweb

excuss, moet uiteraard zijn:
http://www.solcon.nl/veldk201/screen15.bmp

Status Open
Toegew. persoon


Update 10 21:05 24-09-2007
Van: , via Serviceweb

Nogmaals een test, nog steeds zeer langzaam. Wat wel opviel,precies om 21 uur heel even een piek naar de maximale snelheid! Zie de grafiek van DU meter!!!!!!!!
http://www.solcon.nl/screen15.bmp

Hoe kan dit?!?!?!?!?!?!?!

Status Open
Toegew. persoon


Update 9 19:26 24-09-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo,

zoals ik al voorspelde... zeer traag op dit moment! En nog steeds dezelfde condities: 1 computer aan, geen virussen, etc etc. En nog steeds de grafiek van DU meter op max. 10Mbit/s. En nee, het ligt niet aan het formaat van de grafiek dat het traag lijkt. Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen13.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/screen14.bmp

Graag zsm actie gewenst!!!!

Status Open
Toegew. persoon


Update 8 09:30 24-09-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/screen12.bmp

Gemiddelde snelheid onder de maat (zie venster van IE), enorme dippen in snelheid tijdens downloaden, soms tot dik onder de 100kB/s. Ik vrees voor vanavond.

Status Open
Toegew. persoon


Update 7 20:14 23-09-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo, de firmware is ge-upgrade.

Ik heb een afbeelding van voor de upgrade, de snelheid was nu redelijk goed (hoog, op dippen na). Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen10.bmp

Ik heb ook een screenshot van na de upgrade, zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen11.bmp

Nagenoeg dezelfde snelheid en dippen in snelheid te zien. Opzich zijn die dippen niet erg, ware het niet dat als ik ondertussen bel via voip dat ik ook haperingen hoor in het geluid juist exact op het moment dat DU meter een dip registreert. Omdat de snelheid nu hoog is kunnen we dus niet vaststellen dat de trage verbinding door het modem worden veroorzaakt. Ik verwacht bv maandagavond meer vertraging dan nu. Verder is het zo dat de snelheid overdag meestal wel redelijk in orde (ook eerder aangetoond, zie andere info). Het lijkt mij uitgesloten dat firmware van het modem na pakweg een jaar opeens heel selectief juist in de avonduren een trage verbinding veroorzaakt. Ik heb dan ook aan jullie verzoek voldaan om te kunnen aantonen dat het probleem daar niet zit, maar geloofde toch al niet in deze oplossing. Zodra ik een trage verbinding constateer zal ik direct een nieuwe screenshot plaatsen.

met vriendelijke groet,

Status Open
Toegew. persoon


Update 6 [naar klant gemaild] 12:10 21-09-2007
Van: , SD flexploeg

Geachte heer/mevrouw,

Voordat wij aan deze kant een uitgebreid onderzoek gaan starten wil ik u vragen om alvorens de volgende handelingen uit te voeren.

De Speedtouch 716 dient bijgewerkt te worden naar de nieuwe software versie om uw Internet verder te optimaliseren en diverse problemen op te lossen. Het proces zal ongeveer 20 tot 30 min van uw tijd in beslag nemen.

Om de Speedtouch 716 bij te werken, dient u twee software bestandjes te downloaden vanaf de Solcon Website en op te slaan op uw harde schijf.

U kunt de twee bestandjes vinden door de volgende url in de adresbalk van uw Internet Explorer te kopieren.

ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/Speedtouch%20716v5/

Het gaat om de volgende bestanden:

- 716_Upgrade_R62H5_sip.exe
- st716solcon_v4.exe

Upgraden van uw Speedtouch
Als deze is opgeslagen, dient eerst de 716_Upgrade_R62H5_sip.exe te worden uitgevoerd. U moet er wel zeker van zijn dat uw Speedtouch met een netwerkkabel is aangesloten. De upgrade zal ongeveer 5 tot 10 min in beslag nemen. U kunt dit doen door de volgende stappen uit te voeren.

1. U klikt dubbel op 716_Upgrade_R62H5_sip.exe
2. Daarna kunt u op setup klikken
3. Hierna kunt u op volgende klikken
4. Het upgrade bestandje gaat zoeken naar uw Speedtouch, als die gevonden is, moet u nog een keer op volgende te klikken
5. U ziet nu de Firmware gegevens.
Hier moet u nog een keer volgende klikken 6. U ziet nu een scherm waarin gevraagd wordt of u het zeker weet dat u de Speedtouch wilt bijwerken. U kunt dit doen door links onderaan Ja, ik ben zeker aan te vinken. Daarna kunt u weer op volgende klikken.

De Speedtouch 716 wordt nu bijgewerkt.

Configureren van uw Speedtouch
Daarna dient het bestandje st716solcon_v4.exe te worden uitgevoerd. Deze installatie zal ongeveer een kwartier van uw tijd in beslag nemen. Deze installatie zorgt ervoor dat uw modem weer wordt geconfigureerd, zodat uw internet en digitale telefonie weer werkt.

1. U klikt dubbel op st716solcon_v4.exe
2. U klikt daarna op volgende
3. U krijgt misschien de melding dat de TCP-IP instellingen gewijzigd kunnen worden. Hier dient u ook op ja te klikken.
4. Daarna komt u op het scherm Service Provider. Bij internet provider moet u het netwerk selecteren dat u gebruikt. Kies hier KPN, BITSTREAM, VERSATEL PPPoE of SOLCON met de service Router - Standaard configuratie met VoIP. Klik hierna op volgende
5. Op het scherm toegangs controle hoeft niets worden ingevuld en kan gelijk op volgendeworden geklikt.
6. Het volgende scherm is alreeds ingevuld en hier kan gewoon op volgende worden geklikt.
7. Op het scherm instellingen telefonie account kunt u bij Telefoonnummer uw telefoonnummer invullen. Het moet zijn 31321385678 i.p.v. 0321385678. Bij gebruikersnaam en wachtwoord uw gebruikersnaam en wachtwoord invullen van uw digitale telefonie abonnement. Daarna kunt u op volgende klikken.
8. Op het scherm, Uitbellen voor KPN Lijn, kan op volgende worden geklikt.
9. Op het scherm instellingen internet account kunt u uw gebruikersnaam en wachtwoord invullen van uw internet account. Klik hierna op volgende.
10. Op het scherm draadloze beveiliging kan ook op volgende worden geklikt.

Uw Speedtouch wordt nu geconfigureerd en na een tijdje kan er op voltooien worden geklikt. Internet zou beter moeten werken.

Let daarbij nog even op een paar punten:

1. Afstand tussen binnenkomende lijn en adsl modem maximaal 6 meter.
2. Als u in het speedtouch modem inlogt en u kijken in menu optie Broadband Connection --> DSL connection . hier kun u uw huidige up en downstream waardes uitlezen. Gezien uw abbonement zou dit ten alle tijden 8000/1024 moeten zijn (mag iets afwijken) . De waardes staan bij Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps].


Met vriendelijke groet,

Support Solcon


Status Beantwoord


Update 5 19:56 20-09-2007
Van: , via Serviceweb

Dit is het laatste commentaar wat ik ga toevoegen. Ik heb geen zin om allerhande bewijs neer te leggen, het probleem is overduidelijk. Nu nogmaals het testbestand gedownload. Heb op deze PC nu ook DU meter even geinstalleerd. Wederom grafiek op max. 10mbit/s. De snelheid is dus zéér onder de maat. Piekjes van soms net 300, gemiddeld net wat meer dan 100kB/s. Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen6.bmp
De getoonde waarde in DU meter achter \"DL\" is de actuele waarde. Zoals jullie ongetwijffeld wel zullen weten geeft IE een meer gemiddelde snelheid aan van de downloadwaarde. Ik heb als test een tweede scherm geopend om nog eens het testbetsand te downloaden. Je kunt zien dat 2e bestand dus maar met de helft van de maximale snelheid haalt (ong. 50kB/s). De strekking lijkt me nu wel duidelijk, hier is iets goed mis met de verbinding!


Status Open
Toegew. persoon


Update 4 09:41 20-09-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo,

aan bekabeling is niets gewijzigd, zit zelfs geen splitter tussen. Modem heeft al maanden zelfde firmware (speedtouch 716v5 met 6.2.16.3) en het is dus op rustige momenten wel goed. Herstart heeft ook niets geholpen. Nu is het redelijk. Test vanaf een andere pc gedaan, maar als mijn eerste pc virussen zou hebben, hoe verklaar je dan dat het \'s-avonds traag is en overdag niet??? Ik heb geen virussen overigens. Het probleem zit echt in de verbinding. Gisteren was het rond 23.15 uur ook weer in orde, daarvoor dus niet. Nu heb ik ook even snel geprobeerd. Redelijk, maar niet wat het hoort te zijn. Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen5.bmp

Status Open
Toegew. persoon


Update 3 [naar klant gemaild] 09:15 20-09-2007
Van: , Front Office

Geachte heer/mevrouw

Het probleem kan worden veroorzaakt:
Te lange bekabeling
Oude firmware in het modem
Geïnfecteerde (spyware/virussen) PC

Te lange bekabeling:
Hoe lang is de afstand van inkomende lijn t/m splitter naar het modem?

De afstand van inkomende lijn naar modem moet binnen de 6 meter zijn . Zit er meer bekabeling tussen dan treedt er signaal verlies op.

Oude firmware in het modem
Welke type modem heeft u?
Welke firmware bevat het modem

Geïnfecteerde (spyware/virussen) PC
Is de pc virus en spyware vrij?

Mocht u er niet uitkomen dan vernemen wij het graag.

Met vriendelijke groet,


Support


Toegewezen aan Front Office
Toegew. persoon Kees de Boer
Status Beantwoord


Update 2 20:29 19-09-2007
Van: , via Serviceweb

Beste lezer,

zoals u kunt zien is de downloadsnelheid in de avond weer dramatisch.
http://www.solcon.nl/veldk201/screen4.bmp

Status Open
Toegew. persoon


Update 1 13:04 19-09-2007
Van: , via Serviceweb

Zojuist even nogmaals getest. Zelfde condities en voor zekerheid modem geherstart. Nu haal ik wel de maximale snelheid, echter nog regelmatig flinke dippen naar 100kB/s. Welliswaar kort, maar deze kwamen echt nooit voor! Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/screen3.bmp

Status Open
Toegew. persoon


Oorspr. bericht 20:29 18-09-2007
Van: Dhr., via Serviceweb

Hallo,

al geruime tijd ervaar ik een onacceptabele downstreamsnelheid van mijn ADSL-abonnement. Ik heb hierover in januari ook al eens melding gemaakt maar toen leek het euvel even snel verholpen als dat het gekomen was. De laatste maanden echter ervaar ik weer een zeer langzame verbinding. Waar ik normaal gesproken max. 840kB/s kan binnenhalen, schommelt de snelheid in de avonduren enorm. Was het tot gisteren nog meestal ergens tussen de 200-400kB/s, op dit moment zit ik op een triest dieptepunt van zo'n 100kB/s!!! Ik heb een aantal screenshots online gezet:
http://www.solcon.nl/veldk201/screen1.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/screen2.bmp

De eerste is met DU meter ingesteld op 10 mbps. Ik ben vanuit een betaalde newsgroepservice aan het downloaden. Ik zou dus redelijkerwijs tot ong. 80% van de grafiek moeten halen. Zelfde geldt voor de grafiek in Newsleecher. Je ziet grote schommelingen met maximale 'snelheden' van 120 kB/s. Als alles goed gaat haal ik hier normaal 840kB/s strak mee! Dat kan kennelijk alleen nog maar op rustige momenten van de week.
Tweede plaatje geeft ongeveer dezelfde snelheden aan bij het downloaden van jullie testdocument van ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/test. Beide screenshots is dit de enige internetactiviteit en PC die aanstaat.

Dat het al veel langer speelt kunt u zien aan een screenshot van 12 juni.
http://www.solcon.nl/veldk201/download.bmp

Verder lijkt de upload wel in orde (+/- 100kB/s), zie
http://www.solcon.nl/veldk201/upload.bmp

Graag zsm actie want dit is onacceptabel! M.vr.gr.

Categorie DSL
Status Open
Toegewezen aan Reguliere desk
Toegew. persoon
Service 290077 - ADSL Connect <= 8000/1024 (Economy service) (2007) - veldk201
Het vervolg....
Update 33 [naar klant gemaild] 15:26 15-10-2007
Van: , DSLdesk

Geachte heer/mevrouw ,

We hebben een probleem in ons netwerk opgelost en de problemen met uw verbinding moeten verholpen zijn.
u kunt het modem retour sturren naar ons antwoord nummer.


Met vriendelijke groet,


medewerker DSL-desk
Solcon internetdiensten B.V.

Status Afgehandeld


Update 32 08:28 15-10-2007
Van: , via Serviceweb

hele weekend bijna perfecte lijn gehad. Nieuwe modem staat hier nog steeds in de doos om opgehaald/retour gestuurd te worden...

Status Open


Update 31 19:34 12-10-2007
Van: , via Serviceweb

naar mate de avond vordert wordt de lijn weer slechter. Was rond 18 uur nog bijna niks aan de hand, nu al weer dippen. Ik had hier vroeger nooit last van!!!!

http://www.solcon.nl/veldk201/vrijdagavond.bmp

Status Open


Update 30 11:48 12-10-2007
Interne update


Update 29 08:22 12-10-2007
Van: , via Serviceweb

Toch lijkt er wel verschil in de verbinding, de S/N ratio is opeens veel beter?

http://www.solcon.nl/veldk201/modemsn.bmp

en de download is deze morgen ook weer behoorlijk strak, die paar minimale dipjes lijken me geen probleem:

http://www.solcon.nl/veldk201/vrijdagmorgen1210.bmp

Status Open


Update 28 22:55 11-10-2007
Van: , via Serviceweb

toch wel HET bewijs dat het probleem niet aan het modem ligt...

http://www.solcon.nl/veldk201/perfect.bmp

Status Open


Update 27 20:29 11-10-2007
Van: , via Serviceweb

Ter illustratie ook nog eens wat uit een newsgroup gedownload (payderver van NewsXS), net zo wisselend/traag, helaas.

http://www.solcon.nl/veldk201/download780.bmp

Overigens klaagde mijn vrouw dat er vanmiddag ook weer niet te werken viel met internet, traag, pagina\'s die niet openden (\'pagina kan niet worden weergegeven\'), duurde lang voordat mail binnenwas.

Status Open


Update 26 20:19 11-10-2007
Van: , via Serviceweb

ik was er al bang voor dat het modem niets zou uitmaken.

Als eerste screenshot testbestand op mijn PC gedownload via UTP verbinding om 19.20 uur:
http://www.solcon.nl/veldk201/nieuwemodemboven.bmp
Is nog redelijk goed.

Daarna oude modem aangesloten, opeens slechte snelheid, is nog gedeelte van oude testsnelheid te zien:
http://www.solcon.nl/veldk201/modemtestboven2.bmp

Nog een met mijn oude modem, 20 minuten later:
http://www.solcon.nl/veldk201/modemtestboven3.bmp

En weer modem verwisseld naar nieuwe 780, weer zo\'n 20 minuten later, nog steeds zeer varierende snelheid:
http://www.solcon.nl/veldk201/modemtestboven3.bmp

Ik heb de nieuwe 780 weer in de doos gedaan omdat ik ook niet zo 1-2-3 mijn budgetphone voip-account geactiveerd krijg (moest ik met mijn eigen 716v5 ook al een speciale config tool voor gebruiken, de webbrowser alleen krijg je het om eea reden niet mee voor elkaar en ik wil de configuratie van de 780 niet in de war schoppen).
Wat gaan we doen?????

Status Open


Update 25 13:29 11-10-2007
Van: , DSLdesk

's avonds zal het natuurlijk wel iets drukker zijn op het koper in uw straat.


Update 24 20:17 10-10-2007
Van: , via Serviceweb

Hoi, ik vraag me af of het aan het modem ligt. Vanmiddag had ik een bijna strakke lijn met downloaden (zoals de grafiek van xs4all), maar vanavond is het weer dramatisch wisselend. Ik wacht uiteraarde even het pakketje af en zie dan wel wat er gebeurt als ik een ander modem aansluit.

Status Open


Update 23 15:22 10-10-2007
Interne update


Update 22 [naar klant gemaild] 08:57 09-10-2007
Van: , DSLdesk

modem staat op de verzendlijst om voorgeconfigureerd opgestuurd de worden


Update 21 10:35 08-10-2007
Van: , DSLdesk

klant in gesprek


Update 20 10:09 07-10-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/zondag0705.bmp

Status Open


Update 19 19:30 06-10-2007
Van: , via Serviceweb

Beter, maar het was wel vaker goed op minder drukke tijdstippen. Nog steeds flink naar beneden dippen!

http://www.solcon.nl/veldk201/zaterdag0605.bmp

Status Open


Update 18 18:45 05-10-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo J.

Ik heb bij thuiskomst mijn modem herstart. Wederom testbestand van jullie server gedownload. Resultaat is wel sneller maar nog steeds zeer instabiel qua snelheid met flinke drop-outs. Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/solcon6mbit.bmp

Aan een kennis gevraagd hetzelfde testbestand te downloaden. Hij heeft een 8mbit XS4All-only abonnement. Zijn lijn is stabiel, gewoon zoals het hoort. Omdat we beide op hetzelfde moment hebben getest is het uitgesloten dat de capaciteit op jullie server met testbestand te laag is oid. Zijn grafiek:

http://www.solcon.nl/veldk201/xs4all8mbit.jpg

Status Open


Update 17 11:01 05-10-2007
Van: , DSLdesk

Zoals afgesproken maakt xxxx nu het ATM profiel is aangepast een nieuw bitmapje van zijn meting.

Maandag het resultaat checken

Geagendeerd voor 08-10-2007
Status Geagendeerd


Update 16 10:35 05-10-2007
Interne update


Update 15 19:25 04-10-2007
Van: , via Serviceweb

nog 2 metingen:

http://www.solcon.nl/veldk201/speedtestdonderdag.bmp

http://www.solcon.nl/veldk201/12.png

Status Open


Update 14 19:17 04-10-2007
Van: , via Serviceweb

snelheidsmeting:

http://www.solcon.nl/veldk201/donderdag.bmp

situatie van modem aangesloten op KPN lijn:

http://www.solcon.nl/veldk201/modem.jpg

Status Open


Update 13 18:17 04-10-2007
Van: Jelmer Oenema, SD flexploeg

Klant heeft vandaag gewacht op een telefoontje van xxxxxx. Helaas heeft dit telefoontje niet plaatsgevonden. Verzoek om morgen contact op te nemen met de klant omdat niet duidelijk is hoe nu verder. Klant zit bij xxxxx en kan hierdoor al twee weken niet werken.


Update 12 19:48 03-10-2007
Interne update


Update 11 19:07 03-10-2007
Van: , via Serviceweb

modem:

http://www.solcon.nl/veldk201/modem2.bmp

Status Open


Update 10 18:19 03-10-2007
Van: , via Serviceweb

DIT IS HET DIEPTEPUNT!!!!!!!!!! 5-15kB/s down!!!! up is wel in orde?!

http://www.solcon.nl/veldk201/dieptepunt.bmp
http://www.solcon.nl/veldk201/upl.bmp

Status Open


Update 9 22:57 02-10-2007
Van: , via Serviceweb

Zouden jullie eens willen beoordelen of de onderstaande waarden normaal zijn? Zijn vooral veel CRC en HEC errors bij \'down\'. Maar ook de dB waarden, is dit \'gewoon\'?

http://www.solcon.nl/veldk201/modem.bmp

Status Open


Update 8 13:24 01-10-2007
Van: , DSLdesk

Beste heer ,

Wij proberen uw lijn stabiel te krijgen. hierom testen wij op 6mb omdat het probleem is ontstaan na upgrade naar 8Mb. Zo kunnen wij proefondervindelijk testen omdat de huidige waarden op 8Mb erg slecht zijn. Deze downgrade ligt nu bij onze orderdesk. Wij huiden u op de hoogte.
JvT


Update 7 13:15 01-10-2007
Interne update


Update 6 16:55 27-09-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/donderdag.bmp

Status Open


Update 5 23:03 26-09-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/woensdagavond2.bmp

Het kan dus wel snel, nu zijn alleen de dippen in de snelheid nog niet goed. En geloof mij maar, ik heb al honderden keren een strakke lijn in de snelheidsgrafiek gezien.

Status Open


Update 4 19:30 26-09-2007
Van: , via Serviceweb

http://www.solcon.nl/veldk201/woensdagavond.bmp

Ik word het nu echt beu! Het is dat ik gisteren zelf inititaief heb genomen om teruggebeld te worden (wel een half uur voor in de wachtrij gestaan bij de helpdesk) anders was er waarschijnlijk nog niets gebeurd!!! IK WIL ACTIE!

Dit is onacceptabel en ik weiger nog antwoord te geven op vragen als \"zitten de kabels wel goed\".

Als ik donderdag nog niet teruggebeld ben om een afspraak ta maken dat er iemand komt controleren wat er mankeert aan deze verbinding dan laat ik deze klacht escaleren bij mijn werkgever die bij jullie een groot aantal contracten heeft lopen.

Status Open


Update 3 14:36 26-09-2007
Van: , via Serviceweb

Als jullie van plan zijn om mijn bandbreedte te gaan \'knijpen\' naar 6Mb dan ben ik het daar niet mee eens. Dit omdat de maximale snelheid van 8Mb/s op momenten wel is te halen. Het lijkt me een zeer vreemde gang van zaken als er zonder overleg met de klant zo\'n dergelijke \'oplossing\' wordt gehandteerd.

Status Open


Update 2 09:38 26-09-2007
Van: , DSLdesk

email en subticket naar orderdesk gestuurd om PVC change te doen naar 6MB

(LZ)


Update 1 09:15 26-09-2007
Interne update


Oorspr. bericht 19:33 25-09-2007
Interne update
Moet ik nog even verder gaan???? ;(
Update 52 [naar klant gemaild] 09:35 13-11-2007
Van: , Operations

Geachte heer/mevrouw ,

Aangezien hieruit blijkt dat de maximale snelheid blijft hangen op de 6 MB zoals u aangeeft.
Heb ik vandaag uw profiel weer terug gezet op 6 MB.
Dit zal betekenen dat u gebruik kunt maken van de volledige 6 MB.

Met vriendelijke groet,

Teamleider Support

Status Afgehandeld


Update 51 09:01 13-11-2007
Interne update


Update 50 [naar klant bevestigd] 08:35 13-11-2007
Van:
Terug naar de vroege jaren 90 tijd met 56k analoge modems! Upload wel ok.


________________________________


Status Open
Toegew. persoon


Update 49 [naar klant bevestigd] 08:35 13-11-2007
Van:

Ik kan nu zelfs nauwelijks meer internetten! Mijn modem vanmorgen 1 minuut uitgeschakeld, nog steeds ziet deze 6 mbit down/07 up. Zie onderstaand screenshot, ik kan nu.nl nieteens fatsoenlijk geopend krijgen, pagina is maar half geladen maar aan DU meter kun je zien dat er gewoon niks gebeurt!!!


Tijdens het typen van dit bericht is ie nog steeds bezig om binnen te halen (2 min.later)


________________________________


Status Open
Toegew. persoon


Update 48 [naar klant bevestigd] 23:55 12-11-2007
Van: ,


vreemde is dat upload wel goed gaat

downloadtest meteen er achteraan:


onbegrijpelijk.


________________________________


Status Open
Toegew. persoon


Update 47 [naar klant bevestigd] 23:50 12-11-2007
Van:

Hallo,

ik heb mijn modem 2 maal herstart, aan begin van de avond en zojuist rond 23.35 uur. Ik heb nog steeds 6mbit in het profiel in het modem staan, en de download is echt VERSCHRIKKELIJK!


________________________________


Status Open
Toegew. persoon


Update 46 [naar klant gemaild] 16:56 12-11-2007
Van: , Operations

Geachte heer/mevrouw,

We hebben vandaag uw profiel weer terug gezet op 8 MB.
Zodat u op dit moment kunt testen of u nu wel een hogere snelheid kunt behalen.

Hopend u hierbij voldoende te hebben geinformeerd,

Met vriendelijke groet,

Teamleider Support

Toegew. persoon
Status Beantwoord


Update 45 12:29 12-11-2007
Interne update


Update 44 12:27 12-11-2007
Interne update


Update 43 13:04 09-11-2007
Interne update


Update 42 16:40 08-11-2007
Interne update


Update 41 [naar klant bevestigd] 16:10 08-11-2007
Van:
Hallo,

omdat ik vermoed dat de capaciteit ergens onder de maat is (omdat vnl. op drukke momenten de boel flink terugzakt) wil ik toch graag weer terug naar 8mbit. Ik heb niet het idee dat er wat anders loos is waardoor de verbinding traag kan zijn en het daarom niet verstandig zou zijn om terug te gaan. Bedankt voor de support. Overstappen naar andere providers zal waarschijnlijk niets uithalen omdat deze dezelfde centrale in mijn stadje gebruiken, en alles over hetzelfde koperdraadje naar naar toe gaat...


Vriendelijke groet,


________________________________


Status Open
Toegew. persoon


Update 40 [naar klant gemaild] 15:13 08-11-2007
Van: Operations

Geachte heer ,

Ik heb nogmaals de case voorgelegd aan onze storingendesk. Wij kunnen de lijn op 8 mb zetten. U loopt dan weer sterk de kans dat de lijn instabiel gaat werken.

Dat de downloadsnelheid wisselt kunnen wij helaas niet verhelpen. De externe factoren afstand centrale, kwaliteit koper in de grond daarop heeft Solcon geen invloed. Ik vind het vervelend om te zeggen er kan niet meer worden geoptimaliseerd.

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,


Teamleider support

Status Beantwoord


Update 39 15:58 07-11-2007
Interne update


Update 38 15:06 07-11-2007
Interne update


Update 37 14:57 07-11-2007
Interne update


Update 36 09:59 07-11-2007
Interne update


Update 35 05:25 07-11-2007
Van: Automatische verwerking

Ticket heropend op geagendeerde datum

Status Open


Update 34 10:25 06-11-2007
Interne update


Update 33 09:57 06-11-2007
Interne update


Update 32 21:42 01-11-2007
Van: , via Serviceweb

Het is weer vreselijk slecht deze avond. Ik ga hiermee het klachtentraject in, als dat niets oplevert is het klaar met Solcon!

http://www.solcon.nl/veldk201/011107.png

Status Open
Toegew. persoon


Update 31 21:52 31-10-2007
Van: , via Serviceweb

Het is gewoon weer bar en bar slecht deze avond. Ik weid het probleem aan ondercapaciteit. Ik heb over het algemeen overdag geen problemen. Waarom alleen in de avonduren?? De lijn is dus zeker niet bepaald stabiel! En het kan ook niet aan de kwlaiteit van het koper liggen, dan zou ik er altijd last van gehad hebben. Het is ook een heel lange tijd perfect geweest op 8mbit, ook in de avonduren. Ik haalde dan met gemak 840kb/s aan download snelheid.

Ik heb twee tests gedaan. Eén op mijn laptop, via een vaste UTP verbinding en wireless staat momenteel zelfs niet geconfigureerd om alles uit te kunnen sluiten. Op moment van de test staan er geen andere PC\'s aan. De waarde geeft niet bepaald \'stabiel\' 6mbit!!!!!!!
http://www.solcon.nl/veldk201/triest31100701.png

En vanaf een desktop PC, laptop weer uitgezet, nog steeds wireless uit:
http://www.solcon.nl/veldk201/triest31100702.png

En voor de zekerheid een dubbelcheck door te testen vanaf een usenetserver:
http://www.solcon.nl/veldk201/triest31100702.png

Het ligt dus alleen aan de verbinding, en dan alleen (m.n.) in de avonduren. Maak je mij niet wijs dat het aan iets van een kabeltje ligt! Capaciteitsproblemen! Het heeft vaak genoeg goed gewerkt, alleen toen ik over ben gegaan begin dit jaar van 4 naar 8 heeft het eens even noet goed gewerkt en later was dat vanzelf?! verholpen. Het is van de laatste maanden dat opeens de verbinding gewoon ruk is als het drukker wordt. Er zijn dus niet opeens koperdraadjes geoxideerd of extra klem gaan zitten onderweg, geloof ik helemaal niks van!

Ik ben het hier absoluut niet mee eens, en als er niets aan gedaan wordt zeg ik mijn abonnement bij Solcon op!!!!!!!!!!!!

Status Open
Toegew. persoon


Update 30 [naar klant gemaild] 15:55 30-10-2007
Van: , Operations

Geachte heer,

Wij voeren liever geen upgrade uit naar 8mb gezien de problemen op deze snelheid in het verleden. De lijn is nu stabiel op 6Mb.

Betreffende het down-upload problemen welke u ondervindt. Hieraan kunnen wij helaas niets meer optimalisereb. Al het mogelijke is reeds geprobeerd en uitgezocht. De schommelling is naar alle waarschijnlijkheid te wijten aan de overboeking die 1:50 is.

Het spijt mij u niet verder te kunnen helpen.
Met vriendelijke groet,


Teamleider support

Status Beantwoord


Update 29 15:36 30-10-2007
Interne update


Update 28 09:37 30-10-2007
Interne update


Update 27 21:35 29-10-2007
Interne update


Update 26 19:49 26-10-2007
Van: , via Serviceweb

SHIT! Te vroeg gejuiched!!!! Half uur later is het weer huilen met de pet op!!!!!!

http://www.solcon.nl/veldk201/261007.png

Om te checken dat echt aan de verbinding ligt 2 maal via speedtest.net gechecked, hier zie je nog een stuk van de ftp-download van jullie site, een downloadmeting van de eerste test met daarna een upload test en dan als laatse tijdens het meten van de 2e downloadtest een screenshot:

http://www.solcon.nl/veldk201/26100702.png

Status Open


Update 25 19:27 26-10-2007
Van: , via Serviceweb

en vanavond gaat het opeens buitengewoon goed, zo\'n strakke downloadlijn heb ik lang niet gezien. Ik heb als test een voip gesprek gestart, de geluidskwaliteit bleef gewoon goed en je ziet de download precies op moment van gesprek een paar kB/s inzakken. Zie
http://www.solcon.nl/veldk201/voip_test.png

Nu niet weer overhaast de conclusie gaan trekken dat de storing verholpen is, want vooralsnog zit ik nog steeds niet op 8 mbit zonder problemen, wat wel vaak genoeg zo gewerkt heeft. Daarbij mis ik nu ook zo\'n 40% aan uploadsnelheid.

Om daar nog op terug te komen, ik moet GEMAKKELIJK 8 mbit kunnen halen, zie schema op:
http://www.solcon.nl/veldk201/afstand.png

Ik vind de 1800 meter enigzins optimistisch, 2300 wel erg overdreven. Laten we het er op houden dat het ergens in het midden ligt, dan moet ik met gemak 12 mbit/s kunnen halen, dus zeker ook de helft (wat ik niet wil) en ook met gemak dus de 8mbit! (wat ik wel wil).


Status Open


Update 24 18:58 25-10-2007
Van: , via Serviceweb

100% zeker dat er geen andere PC\'s aan stonden, ook geen gebruik van voip. Overigens heb ik het idee dat het modem zelf al bandbreedte reserveert voor voip, want ik heb ook altijd een goede geluidskwaliteit als ik op volle snelheid wat download (zoals het testbestand of vanuit nieuwsgroepen). Als DU meter op dat moment meeloopt is de snelheid even hoog als wanneer er niet gebeld wordt. Als DU meter flinke dippen tot soms bijna 0 kb/s registreet dan is het geluid van voip ook slecht. Staat nog wel ergens beschreven. Maar als ik testresultaten laat zien is dat met 1 computer aan en zonder gebruik voip, anders vermeld ik dat er bij.

Status Open


Update 23 17:50 25-10-2007
Interne update


Update 22 [naar klant gemaild] 17:31 25-10-2007
Van: , Firstline FO

Geachte heer/mevrouw ,

Tijdens het downloaden waren er toen ook ander pc's aangesloten, maakte u toen toevallig gebruik van digitale telefonie. kunt u uitsluiten dat tijdens deze test er geen andere pc's / programma's gebruik maakten van uw internet verbinding.

Met vriendelijke groet,


Support

Toegew. persoon


Update 21 12:26 25-10-2007
Van:Serviceweb

alle screenshots zijn afkomstig van mijn pc die via een vaste utp verbinding aangesloten zit. Als de downloadsnelheid in orde is zie ik met wireless inderdaad een wat grilliger verloop, dit komt waarschijnlijk door alle beveiligingen van WPA e.d. die er nogeens bovenop komen. Om die reden heb ik alles via een UTP kabel getest.

Status Open


Update 20 [naar klant gemaild] 10:28 25-10-2007
Van: Firstline FO

Geachte heer/mevrouw ,

Ik heb gezien dat uw modem correct ingesteld staat, ook heb ik gezien dat u draadloos werkt.

De screenshots die u heeft gemaild zijn de gemaakt terwijl u draadloos verbonden was met het modem of via een kabel.

Met vriendelijke groet,


Support

Status Beantwoord


Update 19 09:56 25-10-2007
Van: , via Serviceweb

weer aangezet voor jullie, 20 minuten de tijd!

Remote Assistance
Remote assistance is currently enabled.

The remote assistance connection is not used.

Click on the \'Disable Remote Assistance\' button to disable remote assistance access to your SpeedTouch.


Status Open


Update 18 09:56 25-10-2007
Van: , via Serviceweb

je moet wel snel zijn! want..

By clicking on the \'Enable Remote Assistance\' button your SpeedTouch will be accessible from your broadband connection. After 20 minutes of inactivity, or on reboot, remote assistance will be automatically disabled.

Status Open


Update 17 09:53 25-10-2007
Van: , via Serviceweb

aangezet:

Remote Assistance
Remote assistance is currently enabled.

The remote assistance connection is not used.

Click on the \'Disable Remote Assistance\' button to disable remote assistance access to your SpeedTouch.


Status Open


Update 16 09:28 25-10-2007
Van: , via Serviceweb

aangezet:

Remote Assistance
Remote assistance is currently enabled.

The remote assistance connection is not used.

Click on the \'Disable Remote Assistance\' button to disable remote assistance access to your SpeedTouch.


Status Open


Update 15 [naar klant gemaild] 09:09 25-10-2007
Van: , Firstline FO

Geachte heer/mevrouw ,

Heeft u mischien ook via telnet dingen ingesteld zodat wij er van buitenaf niet meer bij kunnen.
Wij willen graag instellingen controleren in het modem maar krijgen geen verbinding met het modem.
Als u geen poorten geblokkeerd heeft kunt u dan de modem een herstart geven zodat wij er weer bij kunnen.

Met vriendelijke groet,


Support

Status Beantwoord


Update 14 10:39 24-10-2007
Interne update


Update 13 09:07 24-10-2007
Interne update


Update 12 17:18 23-10-2007
Van: , via Serviceweb

ALJEBLIEFT ZEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LEES UPDATE 6 VAN TICKET 557948!

Ik word hier SCHIJTZIEK van!!!!!!!!

KOM NU EENS MET ECHTE OPLOSSINGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Status Open


Update 11 [naar klant gemaild] 10:20 23-10-2007
Van: iemand, Firstline FO

Geachte heer ,

De Speedtouch 716 dient bijgewerkt te worden naar de nieuwe software versie om uw digitale telefonie en Internet verder te optimaliseren en diverse problemen op te lossen. Het proces zal ongeveer 20 tot 30 min van uw tijd in beslag nemen.

Om de Speedtouch 716 bij te werken, dient u twee software bestandjes te downloaden vanaf de Solcon Website en op te slaan op uw harde schijf.

U kunt de twee bestandjes vinden door de volgende url in de adresbalk van uw Internet Explorer te kopieren.

ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/Speedtouch%20716v5/

Het gaat om de volgende bestanden:

- 716_Upgrade_R62H5_sip.exe
- st716solcon_v4.exe

Upgraden van uw Speedtouch
Als deze is opgeslagen, dient eerst de 716_Upgrade_R62H5_sip.exe te worden uitgevoerd. U moet er wel zeker van zijn dat uw Speedtouch met een netwerkkabel is aangesloten. De upgrade zal ongeveer 5 tot 10 min in beslag nemen. U kunt dit doen door de volgende stappen uit te voeren.

1. U klikt dubbel op 716_Upgrade_R62H5_sip.exe
2. Daarna kunt u op setup klikken
3. Hierna kunt u op volgende klikken
4. Het upgrade bestandje gaat zoeken naar uw Speedtouch, als die gevonden is, moet u nog een keer op volgende te klikken
5. U ziet nu de Firmware gegevens.
Hier moet u nog een keer volgende klikken 6. U ziet nu een scherm waarin gevraagd wordt of u het zeker weet dat u de Speedtouch wilt bijwerken. U kunt dit doen door links onderaan Ja, ik ben zeker aan te vinken. Daarna kunt u weer op volgende klikken.

De Speedtouch 716 wordt nu bijgewerkt.

Configureren van uw Speedtouch
Daarna dient het bestandje st716solcon_v4.exe te worden uitgevoerd. Deze installatie zal ongeveer een kwartier van uw tijd in beslag nemen. Deze installatie zorgt ervoor dat uw modem weer wordt geconfigureerd, zodat uw internet en digitale telefonie weer werkt.

1. U klikt dubbel op st716solcon_v4.exe
2. U klikt daarna op volgende
3. U krijgt misschien de melding dat de TCP-IP instellingen gewijzigd kunnen worden. Hier dient u ook op ja te klikken.
4. Daarna komt u op het scherm Service Provider. Bij internet provider moet u het netwerk selecteren dat u gebruikt. Kies hier KPN, BITSTREAM, VERSATEL PPPoE of SOLCON met de service Router - Standaard configuratie met VoIP. Klik hierna op volgende
5. Op het scherm toegangs controle hoeft niets worden ingevuld en kan gelijk op volgendeworden geklikt.
6. Het volgende scherm is alreeds ingevuld en hier kan gewoon op volgende worden geklikt.
7. Op het scherm instellingen telefonie account kunt u bij Telefoonnummer uw telefoonnummer invullen. Het moet zijn 31321385678 i.p.v. 0321385678. Bij gebruikersnaam en wachtwoord uw gebruikersnaam en wachtwoord invullen van uw digitale telefonie abonnement. Daarna kunt u op volgende klikken.
8. Op het scherm, Uitbellen voor KPN Lijn, kan op volgende worden geklikt.
9. Op het scherm instellingen internet account kunt u uw gebruikersnaam en wachtwoord invullen van uw internet account. Klik hierna op volgende.
10. Op het scherm draadloze beveiliging kan ook op volgende worden geklikt.

Uw Speedtouch wordt nu geconfigureerd en na een tijdje kan er op voltooien worden geklikt. Internet en Digitale telefonie moeten nu werken.

Met vriendelijke groet,


Support


Toegew. persoon
Status Beantwoord


Update 10 21:37 22-10-2007
Van: , via Serviceweb

Hallo,

zie hier het resultaat van de dramatische snelheid van vanavond...

http://www.solcon.nl/veldk201/221007_01.png

direct erachteraan de gevraagde uploadtest, zeer stabiele snelheid. Downloadtest is nog zichtbaar in de grafiek, net als de opties van de grafiek:

http://www.solcon.nl/veldk201/221007_02.png

Status Open


Update 9 [naar klant gemaild] 08:02 18-10-2007
Van: , Firstline FO

Gecachte heer ,


Kunt u via een ftp client ook eens een upload test naar onze server doen ?
Een bestand van 10 mb is groot genoeg om een stabiele uitslag te krijgen.


host xxxxxxxxxxxx
user test
pass test

Graag vernemen wij hier ook de uitslag van.

Met vriendelijke groet,

R
Solcon

Status Beantwoord


Update 8 20:04 17-10-2007
Van: , via Serviceweb

dit is dus precies wat ik bedoel...

een video streamen met een beetje leuke bitrate is er nu dus echt niet bij!

http://www.solcon.nl/veldk201/weertraag.png

Status Open


Update 7 19:02 17-10-2007
Van: , via Serviceweb

Volgens mij heb je altijd een upload op het moment dat je een bestand download. Communicatie noemen ze zoiets, geloof ik. Dit is wat ik er over vond op een site:

Voor alles wat u download zal er ook upload verkeer worden verbruikt. Het upload verkeer zorgt ervoor dat wat u wilt downloaden ook daadwerkelijk bij u aankomt. Het zijn transportpakketjes die er voor zorgdragen dat de data van de server naar uw PC wordt gedownload. Het upload verkeer gaat niet zo snel als het download verkeer maar u moet er toch voor oppassen. Voor elke 800 MB kunt u rekenen op 32 MB upload verkeer.

http://www.solcon.nl/veldk201/uploadtest.png

Op dit moment is de lijn weer mooi, maar ik word er niet goed van dat het straks weer dikke shit kan zijn!

Status Open


Update 6 [naar klant gemaild] 15:16 17-10-2007
Van: , Firstline FO

Gecachte heer

Ik zie in de screenschot dat u het programma du meter gebruikt .
Hierin word een download en upload waarde onderin het veld gegeven.
Kunt aangeven wat u aan het uploaden was.
Kunt u via een ftp client ook eens een upload test naar onze server doen ?


host xxxxxxxxxxxx
user test
pass test

Graag vernemen wij hier ook de uitslag van.

Met vriendelijke groet,

R
Solcon

Status Beantwoord


Update 5 20:39 16-10-2007
Van: , via Serviceweb

Helaas!!!!

http://www.solcon.nl/veldk201/nietgoed.png


8mbit heeft ook WEL goed gewerkt, dus waarom niet terug? En waarom nog steeds niet in orde? Dat misschien iets trager is in de avonduren (dan 8 mbit wel te verstaan) kan ik me iets bij voorstellen, maar kan nooit zo gek zijn. ADSL is toch immers niet geshared met de buren, net als kabelinternet?

Als dit niet opgelost wordt dan wil ik bij deze per eerste mogelijkheid mijn abonnement beëindigen!


Status Open


Update 4 [naar klant gemaild] 11:22 16-10-2007
Van: , Firstline FO

Geachte heer ,

Dit is ook de waarde die hier op het profiel staat ingesteld.
Op de lijn stabiel te houden is er getest en is de lijn stabiel op deze snelheid.
Gezien de afstand naar de centrale gemiddeld 2300 meter is dit een goede snelheid.

Hopende u hiermee voldoende te hebben geinformeerd.

Met vriendelijke groet,

R.Support


Status Beantwoord


Update 3 10:45 16-10-2007
Van: , via Serviceweb

Ik ben voorzien van een Speedtouch 716v5WL, dus de beschrijving klopt niet helemaal. Geeft niets, ik begrijp wat er bedoelt wordt. Ik heb echter gisteren rond 19 uur een herstart van het modem gedaan waarbij een down en up stream van 6mbit 700 en een beetje werd weergegeven.

Status Open


Update 2 [naar klant gemaild] 09:06 16-10-2007
Van: , Firstline FO

Geachte heer ,

We willen nogmaals u modem nalopen om te kijken waarop het modem intrainend

Zou u hiervoor Remote Management kunnen activeren?

Hiervoor logt u in op het modem (http://192.168.2.1), het standaard wachtwoord is smcadmin. Mocht dit niet lukken dan kunt u het proberen met uw VoIP wachtwoord of ADSL wachtwoord (als u dit wachtwoord gewijzigd heeft mailt u ons dan aub ook het nieuwe wachtwoord).

Als u bent ingelogd, klikt u op Advanced Setup, System en vervolgens op Remote Management. Hier vinkt u enable aan. Ga naar host adress vul het volgende ip nummer in 212.45.32.70. Klik op de knop save settings. Log daarna uit via knop logout, rechtsboven in het scherm.

Met vriendelijke groet,
R

Support


Toegew. persoon
Categorie 1. Access
Subcategorie Xdsl
Status Beantwoord


Update 1 17:18 15-10-2007
Interne update


Oorspr. bericht 17:15 15-10-2007
Van: , via Serviceweb

Prima dat de storing verholpen is, maar graag ook weer terugzetten naar de juiste snelheid aub.

Categorie DSL
Status Open
Toegewezen aan Front Office
Toegew. persoon
Service 290077 - ADSL Connect <= 8000/1024 (Economy service) (2007) - veldk201
Ik kan dus best zeggen dat ik ALLES gedaan heb voor ze om het te checken en je wordt gewoon maar lekker afgewimpeld. En ja, ik ben misschien een beetje boos geworden, is dat raar gezien de geschiedenis?

Zal niet zeggen dat men hun best niet doet, maar ik ben toch niet tevreden :(

[ Voor 0% gewijzigd door zeef op 27-08-2009 15:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 159326

Ik heb dit ff vlug doorgenomen (niet je hele mailwisseling doorgelezen) maar hier hebben wij dus hetzelfde ook met Solcon en het 8mbit BITSTREAM abbonement; ergens achterin de middag begint het netwerk belabberd te worden tot een uur of 10 savonds; ook dips in de snelheid en wat irrititanter is... vaak timeouts bij het openen van webpagina's.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 241307

Beste Dimi V

Geen hulp of tip van mijn kant, maar slechts een mededeling dat je niet de enige bent met dit soort problemen:

Het abo betreft 8 Mb.
De downloadsnelheid bedraagt 1700 - 1950 kbps

Na melding van de klacht ben ik aan de gang gezet met het nagaan van allerlei gegevens. Ook ik werd geconfronteerd met elke keer nieuwe vragen. De vragen en mijn antwoorden zijn:

Vr: Virus en spyware vrij?
Antw: Ja.

Vr: Merk modem?
Antw: Sweex ADSL Modem +router + 4 poorts 10/100 switch ANNEX A

Softwareversie modem?
Antw: Customer software version: 080902_REL9G

Vr: Afstand van inkomende lijn tot aan modem?
Antw: 15 m.

Vr: Wat zijn de snelheden als u modem en PC dicht bij de inkomende lijn zet?
Antw: Als afstand tussen inkomende lijn en modem 1 meter is én ook de afstand tussen modem en PC 1 meter is, zijn de resultaten vrijwel gelijk (d.w.z. even slecht). De afstand van woning tot telefooncentrale is 550 meter.

Vr: Wat zijn de intrainwaarden van de modem? U kunt dat vinden door in de adresbalk van de browser het adres van de modem in te typen.

Tot zover kon ik de vragen redelijk beantwoorden. Maar, ik heb geen idee wát nou eigenlijk de intrainwaarden zijn. Ik zal die vraag via een ander draadje stellen.
Misschien dat ook hier iemand het antwoord op weet als hij/zij de volgende gegevens uit de modem ziet:

Max Tx Power: -38 dBm/Hz
CO Vendor: Unused_Vendor_0

SNR Margin Downstream: 13,6 - 14,1 dB (dit wisselt elke keer)
SNR Margin Upstream: 14,0 dB
Line Attenuation: Downstream 9,9 en Upstream 6,5 dB
Errored seconds: Downstream 1 en Upstream 0
Loss of signal: Downstream 0 en Upstream 0
Loss of frame: Downstream 0 en Upstream 0
CRC Errors: Downstream 0 en Upstream 0
Data Rate: Downstream 8000 en Upstream 896 kbps (deze waarden blijven de hele tijd exact gelijk)
Latency: Downstream FAST en Upstream FAST

Mijn vraag is dus: Wat zijn nou eigenlijk de intrainwaarden? De hele mikmak wat hierboven staat?

Groeten,

Adriaan

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
Anoniem: 241307 schreef op vrijdag 23 november 2007 @ 20:59:
Beste Dimi V


SNR Margin Downstream: 13,6 - 14,1 dB (dit wisselt elke keer)
SNR Margin Upstream: 14,0 dB
Line Attenuation: Downstream 9,9 en Upstream 6,5 dB
Errored seconds: Downstream 1 en Upstream 0
Loss of signal: Downstream 0 en Upstream 0
Loss of frame: Downstream 0 en Upstream 0
CRC Errors: Downstream 0 en Upstream 0
Data Rate: Downstream 8000 en Upstream 896 kbps (deze waarden blijven de hele tijd exact gelijk)
Latency: Downstream FAST en Upstream FAST

Mijn vraag is dus: Wat zijn nou eigenlijk de intrainwaarden? De hele mikmak wat hierboven staat?

Groeten,

Adriaan
het vet gedrukte
de rest zijn lijnwaardes en die zijn prima!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
volgens mij heb ik wel veel errors. Op die vraag werd door de helpdesk niet gereageerd, net als mbt de dB waarden. Niet normaal toch wat er aan communivcatie over is geweest?

Vraag me dan alleen nog steeds af of ik er iets mee op zou schieten als ik over zou gaan naar provider met bbned ipv bitstream. Als het daar aan ligt...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
Wat nog wel te proberen is om je ADSL op ADSL1 in te laten trainen, hij traint nu op ADSL2 in...
Er is een manier om dat via telnet te doen voor een speedtouchmodem

Volgens mij moet je dan inloggen via telnet naar je modem en dan het volgende commando uitvoeren
adsl config opermode=multimode

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Guuzz
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 08-10-2022
sorry dat ik je communicatie met solcon niet doorlees, maar de waardes in het modem zeggen al genoeg. Een SN Margin van 5 dB is zeer slecht, normaal traint een modem in met minimaal 6 dB noise-margin. Kijk overdag en 's avonds eens naar deze waardes, 80% van de ruis wordt veroorzaakt door naastliggende lijnen in de samenkomende bundel ondergronds, hier valt niks aan te doen. 's Avonds gaan er meer mensen online, mensen die hun modem overdag uit hebben staan veroorzaken dan meer ruis.
De SN Margin op 6 Mbit ziet er wel weer goed uit.

"Als ik bij providers een postcodecheck doe verwacht men mij tussen de 12-16 mbit te kunnen leveren"
Je hebt op dit moment een 8Mbit verbinding, het kan goed zijn dat 12 Mbit te halen is, hier zit een technisch verhaaltje achter, op die afstand zit je wel redelijk op de 12 Mbit-grens, ik zou hier niks over durven zeggen.
Alle abbonementen van 1,5 t/m 8 Mbit kunnen gebruik maken van ADSL2... hierbij wordt gebruik gemaakt van carrier 38 t/m 255. Zodra je naar een 12/20 Mbit-lijn gaat, wordt het een ADSL2+ verbinding, deze gebruikt nog 256 carriers extra, zodat meer dan het dubbele aantal carriers te gebruiken is. Deze zijn uitgeschakeld op lagere abbo's, want hoe hoger de frequentie, hoe hoger de demping, als een lijn bijvoorbeeld maar 3 Mbit aankan, is de kans klein dat de hogere carriers te gebruiken zijn. In jou verbinding is dit echter anders en kan het goed zijn dat de lijn 12 Mbit aankan zodra deze op ADSL2+ komt te staan. Dit kan echter niet geforceerd worden, hiervoor zal daadwerkelijk dit profiel in de lijnkaart in de centrale ingesteld moeten worden.

Ik krijg wel eens klanten aan de lijn die 6 Mbit wel, 8 Mbit niet en 12 Mbit weer wel aankunnen, omdat de hogere carriers wel te gebruiken zijn, maar uitgeschakeld staan bij 8 Mbit en lager.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
bedankt voor je aanvulling. Ik verwacht ook niet dat iedereen alles door leest, het is teveel. Is ook om aan te geven wat er allemaal al heen en weer gegaan is.

Ik zie dan nog wel wat ik doe, blijf het vervelend vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
Dennis-L schreef op zaterdag 24 november 2007 @ 15:59:
Wat nog wel te proberen is om je ADSL op ADSL1 in te laten trainen, hij traint nu op ADSL2 in...
Er is een manier om dat via telnet te doen voor een speedtouchmodem

Volgens mij moet je dan inloggen via telnet naar je modem en dan het volgende commando uitvoeren
adsl config opermode=multimode
al geprobeerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Nu online

franssie

Save the albatross

of anders kijken of je nog een tweede aderpaar in je isra hebt en kijken of je daar een aansluiting op kan krijgen? (Je bent blijkbaar niet bang voor een helpdesk medewerker of 15 dus Alice lijkt me wel een uitdaging, of als je het wat makkelijker wilt Telfort?)
Ik heb al die logs wel doorgelezen - ik dacht dat ik geduld had :D

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Ik zal vanavond eens testen. Maar zou dat kunnen voorkomen dat ik nu wel dik 630kB down heb en vanavond schommelend 200-300?
franssie schreef op maandag 26 november 2007 @ 01:11:
of anders kijken of je nog een tweede aderpaar in je isra hebt en kijken of je daar een aansluiting op kan krijgen? (Je bent blijkbaar niet bang voor een helpdesk medewerker of 15 dus Alice lijkt me wel een uitdaging, of als je het wat makkelijker wilt Telfort?)
Ik heb al die logs wel doorgelezen - ik dacht dat ik geduld had :D
hehe, sja, boos worden helpt ook niet heb ik wel gemerkt.
Zou een 2e paar zomaar even door je provider omgezet kunnen worden? Geloof niet dat ze zomaar even aan dat soort experimenten willen meewerken. Of heb jij een codewoord voor me waardoor ze direct overtuigd zijn? :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Resultaat van 22.54 uur, voor de aanpassing van Dennis-L
Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/206169350.png

Een reboot later (heb nu adsl als config ingesteld, stond op adsl2+)

Link Information


Uptime: 0 days, 0:03:40

Modulation: G.992.1 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 6.144

Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/206172562.png
en 2 min. later:
Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/206173118.png

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
dimi_v schreef op maandag 26 november 2007 @ 23:06:
Resultaat van 22.54 uur, voor de aanpassing van Dennis-L
[afbeelding]

Een reboot later (heb nu adsl als config ingesteld, stond op adsl2+)

Link Information


Uptime: 0 days, 0:03:40

Modulation: G.992.1 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 6.144

[afbeelding]
en 2 min. later:
[afbeelding]
niet geholpen dus
maar zo te zien traint ie precies op 6 Mbit in
alsof ze hem van Solcon toch nog niet terug aangepast hebben

heb je nu trouwens minder CRC errors? met de aanpassing?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
even voor de duidelijkheid, mijn profiel hebben ze van 8/1 naar 6/0,6 mbit gezet omdat ze het anders niet goed krijgen, dan is de snelheid nog veel dramatischer (laatse test was niet sneller dan 15kB/s down met dat profiel, terwijl up dik over de 100kB/s ging!)


Het is nu ook niet veel btw:
Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/206281027.png

Overigens is die test ook niet je-van-het, aals ik het testbestand download zit ik op 600kB/s (max is 630 trouwens)

Dit zegt mijn modem, minder dan 12 uur up en tussentijds geslapen :)

Link Information


Uptime: 0 days, 8:19:55

Modulation: G.992.1 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 6.144

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 7,28 / 53,81

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 15,0 / 29,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,0 / 11,0

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 0

CRC Errors (Up/Down): 0 / 60

HEC Errors (Up/Down): 0 / 47

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
dimi_v schreef op dinsdag 27 november 2007 @ 07:23:
even voor de duidelijkheid, mijn profiel hebben ze van 8/1 naar 6/0,6 mbit gezet omdat ze het anders niet goed krijgen, dan is de snelheid nog veel dramatischer (laatse test was niet sneller dan 15kB/s down met dat profiel, terwijl up dik over de 100kB/s ging!)


Het is nu ook niet veel btw:
[afbeelding]

Overigens is die test ook niet je-van-het, aals ik het testbestand download zit ik op 600kB/s (max is 630 trouwens)

Dit zegt mijn modem, minder dan 12 uur up en tussentijds geslapen :)

Link Information


Uptime: 0 days, 8:19:55

Modulation: G.992.1 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 6.144

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 7,28 / 53,81

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 15,0 / 29,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,0 / 11,0

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 0

CRC Errors (Up/Down): 0 / 60

HEC Errors (Up/Down): 0 / 47
je crc errors zijn wel verlaagd nu maar nog steeds aanwezig
ook kan je beter die speedtest niet gebruiken, die klopt helemaal niet.
je kan inderdaad beter een testbestand downloaden, dat geeft een veel beter beeld.

http://www.leaseweb.com/index.php?p=network.test

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjck
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 19-06 11:10
Dennis-L schreef op dinsdag 27 november 2007 @ 07:47:
[...]


je crc errors zijn wel verlaagd nu maar nog steeds aanwezig
ook kan je beter die speedtest niet gebruiken, die klopt helemaal niet.
je kan inderdaad beter een testbestand downloaden, dat geeft een veel beter beeld.

http://www.leaseweb.com/index.php?p=network.test
Een paar CRC errors is normaal, geen enkele lijn is perfect of storingsvrij natuurlijk. Als het er teveel zijn in X tijd knalt hij vanzelf weg je ADSL signaal en bouwt hem opnieuw (iets lager normaal) weer op.

Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 21:13

Onbekend

...

Jou Signal to Noise Ratio (18,0 / 11,0) vind ik vrij laag.
Ik heb zelf geen ADSL maar kabel en daar is mijn Signal to Noise Ratio 34 dB.

3 dB betekent dat de waarde dubbel is.
11 dB betekent dat jou ruis ruim een kwart is van het aangeboden signaal.
Dit is dus vrij veel.

Heb je al je eigen telefoonlijnkabels nagelopen? Worden er overal getwiste aders gebruikt?

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17:22
Onbekend schreef op dinsdag 27 november 2007 @ 08:10:
Jou Signal to Noise Ratio (18,0 / 11,0) vind ik vrij laag.
Ik heb zelf geen ADSL maar kabel en daar is mijn Signal to Noise Ratio 34 dB.

3 dB betekent dat de waarde dubbel is.
11 dB betekent dat jou ruis ruim een kwart is van het aangeboden signaal.
Dit is dus vrij veel.

Heb je al je eigen telefoonlijnkabels nagelopen? Worden er overal getwiste aders gebruikt?
een SNR van 18/11 is hoog..en goed
3 is pas laag (dit haal ik dagelijks met 16 Mbit en de verbinding valt niet weg)

btw. kabel gaat heel anders om met zijn SNR dan ADSL..

[ Voor 7% gewijzigd door Dennis-L op 27-11-2007 08:13 ]


  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 01-04 11:24
Hebben jullie alleen een Solcon Bitstream lijn. Of hebben jullie ook filternet ?

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Nee joh, ben je gek! 8)7

Wel scherp opgemerkt, zou natuurlijk wat extra vertraging kunnen introduceren.

Maargoed, nu even testen, ook wee wisselnd tussen 200-300kB/s :'(

Ik zou natuurlijk voor 5 euro in de maand de gok kunnen nemen door 20mbit abo te nemen, kijken of door die andere carriers de snelheid opeens wel lekker is. Durf ik eigenlijk niet.

Anoniem: 241307

Invloed van filter op de snelheid.

Hier een berichtje van een lotgenoot:
De metingen van mijn 8 Mb abo Bitstream waren op
08 november: 214 - 194 en 179 KByte/sec, overeenkomend met resp. 1713 - 1558 - 1430 kbps
13 november:131 129 107 KByte/sec, overeenkomende met: 1050 1033 856 kbps
19 november: 1955 - 1743 - 1641 kbps
19 november (als test met 1 meter tussen splitter en modem): 1754 - 1491 - 1503 kbps
29 november: 165 - 195 kByte/sec, overeenkomende met circa 1750 kbps

Bovenstaande metingen zijn wisselend uitgevoerd met filternet, solconfilter en (29 nov) helemaal geen filter.
Conclusie: Filter heeft geen merkbaar verschil op de snelheid.

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
Beste TS!

Ik zelf werk voor een grote provider helaas geen KPN ;) anyway wat er waarschijnlijk aan de hand is is dat er bij KPN in het netwerk iets niet helemaal goed is!
Er kan iets mis zijn met een ATM pijp. Deze kan bijvoorbeeld 45 of 155mbit aan en dus gaat het helemaal mis als deze in de avond vol gaat raken!

1)Wat ik graag zou willen zien is of je een ping test kan doen + traceroute in de avonduren en in de middag.
2) Vraag eens aan Solcon of ze meerdere klanten hebben met problemen in deze regio/wijkcentrale
3) graag ze eens om een lijnmeting uit te voeren door KPN 4TEL
4) Er is waarschijnlijk niks mis met je lijn. De line sync is dik in orde en enkele CRC erros is niet erg! Ik zelf heb 1000 ES's per dag en CRC erros tot hier! ( ongeveer het slechtste wat je kan hebben) maar het werkt prima. Jouw linesync is stabiel (je hebt 0(nul) LOL of LOS!!) (loss of line of loss of signal.
5)Laat ze bij KPN eens de access routers controleren op drops of errors op de interfaces.

Vraag eens of ze bij KPN een monteur kunnen sturen die in de centrale gaat testen ( Meld ze wel deze monteur te laten testen rond de avond / als de problemen gaan spelen).

Solcon dient dit allemaal wel te regelen idd this dus de vraag... hebben ze het er voor over!

anyway ten eerste DOE EEN PING naar ALLE routers die jij overbrugt voordat je bij het B punt bent!

->
Traceroute->
1 1 1 0 70.84.211.97 61.d3.5446.static.theplanet.com
2 0 0 0 70.84.160.162 vl2.dsr02.dllstx5.theplanet.com
3 0 0 0 70.85.127.109 po52.dsr02.dllstx3.theplanet.com
4 0 0 0 70.87.253.21 et3-1.ibr03.speedtestpc.theplanet.com ( speedtest PC KPN,XS4All, Bbned ec)

ping dus naar HOP 1 , 2 , 3 en 4 etc! Gebruik hiervoor ook lookingglass! ->

http://www.cogentco.com/htdocs/glass.php

naar jouw IP nummer van de router ( WAN IP )

ok poe succes en we gaan het zien!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
bedankt voor je antwoord!

Heb alleen ff tijd voor een tracert. Hier de resultaten, zegt me niks maar ziet er niet best uit (ondertussen geen andere acties als VoIP of downloaden/heavy surfen):
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert 70.84.211.97

Tracing route to 61.d3.5446.static.theplanet.com [70.84.211.97]
over a maximum of 30 hops:

1 56 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 12 ms 12 ms 11 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 12 ms 13 ms 12 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.
124]
4 33 ms 12 ms 13 ms mpr1.ams1.nl.above.net [195.69.144.122]
5 * * * Request timed out.
6 19 ms 19 ms 19 ms so-0-0-0.mpr1.lhr2.uk.above.net [64.125.27.225]

7 91 ms 91 ms 91 ms so-7-0-0.cr1.dca2.us.above.net [64.125.31.186]
8 117 ms 125 ms 117 ms so-5-1-0.mpr2.atl6.us.above.net [64.125.29.37]
9 124 ms 121 ms 124 ms so-1-1-0.mpr2.dfw2.us.above.net [64.125.26.133]

10 131 ms 122 ms 122 ms 216.200.6.237.theplanet.com [216.200.6.237]
11 124 ms 124 ms 124 ms te9-1.dsr01.dllstx3.theplanet.com [70.87.253.6]

12 124 ms 124 ms 124 ms po31.dsr01.dllstx5.theplanet.com [70.85.127.106]

13 126 ms 126 ms 130 ms 61.d3.5446.static.theplanet.com [70.84.211.97]

Trace complete.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert 70.85.127.109

Tracing route to po52.dsr02.dllstx3.theplanet.com [70.85.127.109]
over a maximum of 30 hops:

1 59 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 12 ms 12 ms 12 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 12 ms 12 ms 12 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.
124]
4 13 ms 12 ms 12 ms mpr1.ams1.nl.above.net [195.69.144.122]
5 * * * Request timed out.
6 19 ms 19 ms 29 ms so-1-0-0.mpr1.lhr2.uk.above.net [64.125.28.38]
7 95 ms 91 ms 91 ms so-0-1-0.mpr1.dca2.us.above.net [64.125.27.57]
8 132 ms 118 ms 117 ms so-5-1-0.mpr2.atl6.us.above.net [64.125.29.37]
9 122 ms 123 ms 123 ms so-1-1-0.mpr2.dfw2.us.above.net [64.125.26.133]

10 122 ms 122 ms 123 ms 216.200.6.237.theplanet.com [216.200.6.237]
11 138 ms 123 ms 124 ms po52.dsr02.dllstx3.theplanet.com [70.85.127.109]


Trace complete.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert 70.84.160.162

Tracing route to vl2.dsr02.dllstx5.theplanet.com [70.84.160.162]
over a maximum of 30 hops:

1 7 ms 99 ms 100 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 12 ms 11 ms 36 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 21 ms 12 ms 18 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.
124]
4 12 ms 15 ms 12 ms mpr1.ams1.nl.above.net [195.69.144.122]
5 * * * Request timed out.
6 22 ms 19 ms 19 ms so-0-0-0.mpr1.lhr2.uk.above.net [64.125.27.225]

7 91 ms 91 ms 91 ms so-7-0-0.cr1.dca2.us.above.net [64.125.31.186]
8 118 ms 117 ms 117 ms so-5-1-0.mpr2.atl6.us.above.net [64.125.29.37]
9 123 ms 122 ms 121 ms so-1-1-0.mpr2.dfw2.us.above.net [64.125.26.133]

10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 * * * Request timed out.
13 * * * Request timed out.
14 * * * Request timed out.
15 * * * Request timed out.
16 * * * Request timed out.
17 * * * Request timed out.
18 * * * Request timed out.
19 * * * Request timed out.
20 * * * Request timed out.
21 * * * Request timed out.
22 * * * Request timed out.
23 * * * Request timed out.
24 * * * Request timed out.
25 * * * Request timed out.
26 * * * Request timed out.
27 * * * Request timed out.
28 * * * Request timed out.
29 * * * Request timed out.
30 * * * Request timed out.

Trace complete.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

C:\>tracert 70.87.253.21

Tracing route to et3-1.ibr03.dllstx3.theplanet.com [70.87.253.21]
over a maximum of 30 hops:

1 59 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 12 ms 11 ms 12 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 12 ms 12 ms 12 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.124]
4 13 ms 12 ms 12 ms mpr1.ams1.nl.above.net [195.69.144.122]
5 * * * Request timed out.
6 19 ms 19 ms 19 ms so-0-0-0.mpr1.lhr2.uk.above.net [64.125.27.225]

7 91 ms 91 ms 91 ms so-7-0-0.cr1.dca2.us.above.net [64.125.31.186]
8 117 ms 118 ms 117 ms so-5-1-0.mpr2.atl6.us.above.net [64.125.29.37]
9 122 ms 122 ms 123 ms so-1-1-0.mpr2.dfw2.us.above.net [64.125.26.133]

10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 * * * Request timed out.
13 * * * Request timed out.
14 * * * Request timed out.
15 * * * Request timed out.
16 * * * Request timed out.
17 * * * Request timed out.
18 * * * Request timed out.
19 * * * Request timed out.
20 * * * Request timed out.
21 * * * Request timed out.
22 * * * Request timed out.
23 * * * Request timed out.
24 * * * Request timed out.
25 * * * Request timed out.
26 * * * Request timed out.
27 * * * Request timed out.
28 * * * Request timed out.
29 * * * Request timed out.
30 * * * Request timed out.

Trace complete.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En? 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
je 1e hop ziet er al niet best uit! je interne netwerk is direct tegen de 100ms aan! normaal is dit 1-10 ms! raar!

kan je een ping uitvoeren naar de volgende 4 ip nummers als je last hebt van traag internet ? ( in de avond bijvoorbeeld) ->

192.168.1.254
212.45.33.137
212.45.33.124
195.69.144.122

[ Voor 45% gewijzigd door freedzed6 op 30-11-2007 16:09 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 01-04 11:24
Hoi Dimi,

Wat doe jij nog meer met je internet verbinding op het moment dat je test??(Kazaa/Emule/Limewire) En ben je de enige die op dat moment je internet verbinding gebruikt ? Geen last van ouders/vriendinnetjes/vrouwen/broertjes of zussen ?. Of een mee liftende buurman ?

Het valt me namelijk op je 100ms heb richting je eigen router. En vanaf daar 12ms naar de ar1.ams3.

Wat voor tijden heb je met een normale ping naar je modem en naar de ar1.ams3 ?

En stop eens een keer als je downloads. (Usenet, Kazaa en alles)

En download dan eens http://www.2fast.nl/helpdesk/binfiles/1000mb.bin

Met firefox en met internet explorer

Ik zit dan op 1500k/sec met mn 15mbit intrainende solcon verbinding. Gebruik ik Eweka dan haal ik ook 1400 tot 1500k/sec. Savonds zakt Eweka wel in.

Het hoeft dus niet perse aan je provider of aan de dsl verbinding te liggen. Je hebt een source en een destination en daar kan van alles tussen zitten.

[ Voor 54% gewijzigd door raymonvdm op 30-11-2007 10:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Die eerste 100 ms kan komen door mijn wireless? Ik gebruik WPA-PSK met mac-adressfiltering. Komt echt niemand anders op, geen andere PC's aan, geen geVoIP, etc.

Ik heb wel gemerkt dat wireless wat minder snel/constant is, maar het moet niet te gek worden.
Zal morgen eens testen met vaste lijn en resultaten nog eens posten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
Door Wireless ?! Ahum check mijn tijden eens terwijl ik op FULL SPEED aan het downloaden ben met newsleecher. Linesync hier is 7800kb en ik download nu met newsleechter op 815Kbytes/s
Tijden zijn toch echt niet 100ms! Wel de route van de provider, de ms tijden liggen duidelijk hoger maar ja das logisch :) Er is echt iets mis op je thuis netwerk als je het mij vraagt ;)

C:\>tracert www.nu.nl

Tracing route to gl.nu.nl [62.69.179.230]
over a maximum of 30 hops:

1 4 ms 3 ms 5 ms 192.168.1.1
2 40 ms 41 ms 40 ms [xx.xx.xx.x]
3 164 ms 156 ms 148 ms [xxx.xx.xx.xx]
4 160 ms 161 ms 143 ms [xx.xx.xx.xx]
5 165 ms 165 ms 167 ms [xxx.xx.xx.xx]

Als ik geen dataverkeer heb ->

C:\>tracert www.nu.nl

Tracing route to gl.nu.nl [62.69.179.230]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1
2 36 ms 36 ms 34 ms [xx.xx.xx.x]
3 35 ms 35 ms 36 ms [xx.xx.xx.x]
4 36 ms 36 ms 35 ms [xx.xx.xx.x]
5 74 ms 44 ms 38 ms [xx.xx.xx.x]

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Ik heb een ander modem geprobeerd en wisselend tussen wireless en bedraad (nieuwe modem nieteens met wireless) en dat was ook altijd slecht.

Wireless:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert www.nu.nl

Tracing route to gl.nu.nl [62.69.184.229]
over a maximum of 30 hops:

1 32 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 28 ms 18 ms 12 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 26 ms 12 ms 13 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.
124]
4 28 ms 12 ms 14 ms br1.ams.terremark.net [195.69.145.48]
5 * * * Request timed out.
6 27 ms 12 ms 13 ms 62.69.184.229

Trace complete.

Bedraad:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert www.nu.nl

Tracing route to gl.nu.nl [62.69.184.230]
over a maximum of 30 hops:

1 39 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 11 ms 11 ms 11 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 11 ms 11 ms 11 ms vlan501.crs1.ams1.network.solcon.net [212.45.33.
124]
4 11 ms 11 ms 11 ms br1.ams.terremark.net [195.69.145.48]
5 * * * Request timed out.
6 12 ms 11 ms 11 ms 62.69.184.230

Trace complete.

Het is toch ook niet normaal dat de 5e hop een time out geeft lijkt me?

Ik download nu een bestand van de Solconserver ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/test met firefox.
Hikt nu tegen de 630kB/s aan, wat goed is omdat mijn profiel dus naar 6mbit gezet is. En straks of vanavond zal het wel weer traag zijn. En als ze mij op 8mbit zetten dan kom ik niet hoger dan 15-30kB/s, heel gek. Althans, dat was de laatste keer. Ze zullen mij niet iedere week en keer of 2 willen omzetten zodat ik kan testen, ik heb ook geen zin om zo vaak weer te moeten bellen.

Mijn belangrijkste vraag is eigenlijk; schiet ik iets op met bbned als provider ipv bitsream? Maar als het in de centrale ruk is door oud koper zal dat niks uitmaken denk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Terwijl ik zat te typen liep de download al terug naar 590 kB/s :( En er is echt niks of niemand anders bezig, voip, etc.

Looking Glass Results: Amsterdam

Query: trace
Addr: 83.247.XX.XX

trace 83.247.XX.XX

Type escape sequence to abort.
Tracing the route to dsl-083-247-XXX-XXX.solcon.nl (83.247.XX.X)

1 vl3.mpd01.ams03.atlas.cogentco.com (130.117.16.125) 4 msec 4 msec 0 msec
2 te2-4.3490.ccr01.ams03.atlas.cogentco.com (130.117.3.105) 80 msec 80 msec 80 msec
3 te1-1.mpd02.lon01.atlas.cogentco.com (130.117.1.170) 80 msec 84 msec 80 msec
4 te2-2.mpd03.jfk02.atlas.cogentco.com (66.28.4.41) 88 msec 84 msec 84 msec
5 vl3492.mpd01.jfk05.atlas.cogentco.com (154.54.7.14) 80 msec 80 msec 80 msec
6 gblx.jfk05.atlas.cogentco.com (154.54.11.138) 164 msec 92 msec 84 msec
7 Solcon-AMSTERDAM.ge-2-3-0.104.ar1.AMS1.gblx.net (64.214.174.226) 168 msec 348 msec 204 msec
8 ge0-1.ar1.ams3.network.solcon.net (212.45.33.116) 164 msec 164 msec 164 msec
9 * * *
10 * * *
11 * * *
12 * * *
13 * * *
14 * * *
15 * * *
16 * * *
17 * * *
18 * * *
19 * * *
20 * * *
21 * * *
22 * * *
23 * * *
24 * * *
25 * * *
26 * * *
27 * * *
28 * * *
29 * * *
30 * * *

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
is er niet steeds een re-transmit van data verkeer oid! ofwel er is dus steeds packetdrop / Errors op je netwerkkaart?! Heb je nog een tweede PC om te testen tussen beide ?! Als je Modem(s) SNMP ondersteund kan je eens dit programma proberen ->


http://www.paessler.com/prtg

Je kan hier grafieken mee maken en je netwerk mee ,monitoren! Je moet echt die ping ms tijden omlaag krijgen voordat je verder gaat zoeken!!

OW btw check je eigen traceroute ->

#####################3

trace 83.247.XX.XX

Type escape sequence to abort.
Tracing the route to dsl-083-247-XXX-XXX.solcon.nl (83.247.XX.X)

1 vl3.mpd01.ams03.atlas.cogentco.com (130.117.16.125) 4 msec 4 msec 0 msec
2 te2-4.3490.ccr01.ams03.atlas.cogentco.com (130.117.3.105) 80 msec 80 msec 80 msec
3 te1-1.mpd02.lon01.atlas.cogentco.com (130.117.1.170) 80 msec 84 msec 80 msec
4 te2-2.mpd03.jfk02.atlas.cogentco.com (66.28.4.41) 88 msec 84 msec 84 msec
5 vl3492.mpd01.jfk05.atlas.cogentco.com (154.54.7.14) 80 msec 80 msec 80 msec
6 gblx.jfk05.atlas.cogentco.com (154.54.11.138) 164 msec 92 msec 84 msec
7 Solcon-AMSTERDAM.ge-2-3-0.104.ar1.AMS1.gblx.net (64.214.174.226) 168 msec 348 msec 204 msec
8 ge0-1.ar1.ams3.network.solcon.net (212.45.33.116) 164 msec 164 msec 164 msec


##################

deze gaat dus vanaf Cogent Amsterdam naar Londen ( Hop 3) daarna naar New York VS ( Hop 4 5 en 6 en dan weer terug naar Solcon Amsterdam. LOL Routering is echt niet goed bij Cogent of Solcon!

[ Voor 54% gewijzigd door freedzed6 op 01-12-2007 16:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
ik geloof niet dat het probleem aan mijn thuisnetwerk/modem ligt. Ik heb immers ook een speedtouch 780 geprobeerd, gloedjenieuw en voorgeconfigureerd door de provider. Op een PC en laptop getest, via UTP.

Leg mij eens uit hoe een modem de oorzaak kan zijn als ik vooral 's-avonds (op drukke tijdstippen) een trage verbinding ervaar?

BTW: ik heb een trace gedaan naar waar ik het testbestand van Solcon download:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>tracert dl.solcon.nl

Tracing route to dl.solcon.nl [212.45.32.192]
over a maximum of 30 hops:

1 100 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 12 ms 12 ms 12 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 16 ms 14 ms 14 ms vlan501.crs1.ams2.network.solcon.net [212.45.33.
114]
4 13 ms 13 ms 13 ms vlan303.crs1.dro2.network.solcon.net [212.45.35.
170]
5 14 ms 13 ms 12 ms 212.45.32.192

Trace complete.

C:\>

Met de routing 'intern' van mij naar Solcon lijkt me dus niks mis mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
dimi het is toch wel ERG raar dat jouw EIGEN (192.168.x.x) interne netwerk een ping tijd laat zien van 100ms! Ik kan het niet verklaren adhv de gegevens maar het lijkt wel alsof iets zit te storen. Je hebt ook een andere UTP kabel getest , je software nagekeken ? Je kan ook eens zoeken naar LAN applicaties die netwerk verkeer kunnen monitoren zoals ik al zei maar misschien hebben ze ook andere tools. Als je iemand kent die ook goed is in netwerken laat hem ook eens kijken naar dit rare probleem.

je kan het zo zien: jouw interne netwerk van 10/100 mbit is 'trager' in response dan een 'maar' 1mbit(upload is dat max) , xx kilometers lange kpn koperkabel met heel veel hardware ertussen. Dit klopt niet.

[ Voor 33% gewijzigd door freedzed6 op 01-12-2007 23:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
thanx voor reply.

Dit nog ff geschecked (nu vanaf PC ipv laptop, bedraad)

Microsoft Windows XP [versie 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Dimitri.DIMI-883D8A8C74>tracert 192.168.1.254

Bezig met het traceren van de route naar speedtouch.lan [192.168.1.254]
via maximaal 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]

De trace is voltooid.

C:\Documents and Settings\Dimitri.DIMI-883D8A8C74>tracert dl.solcon.nl

Bezig met het traceren van de route naar dl.solcon.nl [212.45.32.192]
via maximaal 30 hops:

1 70 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]
2 11 ms 11 ms 11 ms lo0.ar1.ams3.network.solcon.net [212.45.33.137]

3 12 ms 12 ms 125 ms vlan501.crs1.ams2.network.solcon.net [212.45.33.
114]
4 13 ms 12 ms 12 ms vlan303.crs1.dro2.network.solcon.net [212.45.35.
170]
5 12 ms 12 ms 13 ms 212.45.32.192

De trace is voltooid.

C:\Documents and Settings\Dimitri.DIMI-883D8A8C74>tracert 192.168.1.100

Bezig met het traceren van de route naar Dimi.lan [192.168.1.100]
via maximaal 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms Dimi.lan [192.168.1.100]

De trace is voltooid.

C:\Documents and Settings\Dimitri.DIMI-883D8A8C74>tracert 83.247.XX.XX

Bezig met het traceren van de route naar speedtouch.lan [83.247.XX.XX]
via maximaal 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms speedtouch.lan [83.247.XX.XX]

De trace is voltooid.

C:\Documents and Settings\Dimitri.DIMI-883D8A8C74>

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
ok duidelijk! uh tja en nu in de avond uren! Kan je niet even een traceroute voorstellen aan Solcon dat vanaf Cogent de tijden wel erg raar zijn ( via new york). Ik ben benieuwd wat ze daarover durven te zeggen. hehe maaruh ook raar dat je via een trace naar buiten 100ms krijgt en direct naar je WAN ip nummer 1 ms..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kabouterplop01
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 12:23

Kabouterplop01

chown -R me base:all

lijkt op een typisch gevalletje van overboeking.
Als 'savonds iedereen gaat downloaden, browsen, surfen.... Ze hebben heerlijk jullie snelheid naar 8/12/20 MBit geschroefd, maar zelf zijn ze vergeten meer ATM lijnen te bestellen. Die pijp zit gewoon vol 'savonds. Kun je checken door als je een belabberde snelheid hebt, een ping -t te doen naar een ip adres uit je voorbeeld Samen met je medelotgenoten, dan moet je pings met hoge responsetijden tegen gaan komen. daar kun je mee om de oren tetsen 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
Zoiets vermeldde men mij ook al, snapte alleen niet wat ze er mee bedoelen...
Betreffende het down-upload problemen welke u ondervindt. Hieraan kunnen wij helaas niets meer optimalisereb. Al het mogelijke is reeds geprobeerd en uitgezocht. De schommelling is naar alle waarschijnlijkheid te wijten aan de overboeking die 1:50 is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 241307

Omdat ik ook met Solcon problemen heb met de snelheid (en niet alleen in de avonduren) lees ik deze topic mee en doe ook de testjes e.d. De term 'Overboeking' kende ik ook niet. Even gekeken op Wikipedia: http://nl.wikipedia.org/wiki/Overboeking waarmee ik weer wat wijzer werd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
Anoniem: 241307 schreef op zondag 02 december 2007 @ 21:49:
Omdat ik ook met Solcon problemen heb met de snelheid (en niet alleen in de avonduren) lees ik deze topic mee en doe ook de testjes e.d. De term 'Overboeking' kende ik ook niet. Even gekeken op Wikipedia: http://nl.wikipedia.org/wiki/Overboeking waarmee ik weer wat wijzer werd.
overbooking is eigenlijk het minimale wat een dienst moet kunnen leveren! Zeg je hebt 10 Mbit voor een lijn, Solcon zal dan zeggen dat ze 1:50 minimaal aan de klant leveren dus 1/50 van 10Mbit = 200 kbit/s! Indien je onder de 200kbit/s komt kan je ze hierop aanspreken! Hoe hoger de overbooking is hier duurder het gaat worden. 1:1 is dus de duurste. Een bedrijf garandeerd dan ten alle tijden minimaal 10Mbit/s ( of bij ATM is dit bijvoorbeeld (in combinatie met) een 2 mbit SHDSL lijn. ) (200-400 Euro per maand)
Bijvoorbeeld komt het er simpel gezegd op neer dat je bij 1:4 ze een minimale waarde hebben ingesteld van 512kbit ( 2Mbit / 512 kbit/s = 1:4)

Dit is natuurlijk allemaal leuke gepraat maar zorgt er in de praktijk toe dat klanten heel snel een andere provider gaan zoeken! Je komt er niet mee weg als provider! Solcon 'bezuinigd' en heeft dus te weinig capaciteit ingekocht en door het succes gaan ze daarna klanten verliezen! Als ze weer te veel klanten verliezen zullen ze wel extra capaciteit moeten inkopen MAAR er moet wel betaald worden uiteraard. Dussuh als dit echt het geval is dat jouw lijn in de avond 'trager' wordt dan is het een financiele kwestie. Wat er aan gedaan kan worden?: ->

Met HEEL veel klanten gaan klagen!

ps: Dat Wikipedia verhaal klopt overigens niet helemaal ;)

[ Voor 68% gewijzigd door freedzed6 op 03-12-2007 00:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
of overstappen dus, dat kan ook. Wat ik nl. zeker wil weten is dat een overstap echt wat opleverd en niet dezelfde problemen omdat het bv aan overspraak zou liggen.

Overigens staat er dit op hun site bij mijn abo:

DSL:
Service level Economy
Snelheid upstream (Kbps) 1024
Snelheid downstream (Kbps) 8000
De snelheid is niet gegarandeerd en hangt af van de lijnkwaliteit en de afstand naar de telefooncentrale in uw buurt. U haalt maximaal 8 Mbps downstream en u krijgt minimaal 2 Mbps downstream.
Gegarandeerd haalbare Snelheid downstream (Kbps) 2048
Budget abonnement Nee
Backup inbelaccount Ja (ISDN/PSTN)
Overboeking 1:50
Netwerkprovider Bitstream2

[ Voor 60% gewijzigd door dimi_v op 03-12-2007 08:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 01-04 11:24
Overstappen is niet altijd een oplossing :-)

Soms is het gewoon een kwestie van geduld .... :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
zou je denken?

Mijn opties;
*of geduld hebben, wordt vanzelf beter.......? :+
*overstappen bij zelfde provider naar adsl2+ omdat deze hogere carriers gebruikt wat minder last heeft van overspraak?
*andere provider want Solcon heeft bezuinigd op de ATM (oid) en als ik een andere provider neem hoop ik dat zij meer bandbreedte in dezelfde centrale waar mijn koperdraadje aan vastgeschroefd zit hebben ingekocht?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 120284

Wat betaal je nu per maand dan?

Hier thuis zitten we ook bij Solcon, een 3 Mbit down, 0,5 Mbit up + filternet voor de belachelijke prijs van 40 euro per maand.

Ik zie nu in het serviceweb dat ik voor eenmalig 30 euro naar het 20 Mbit abbo kan, wat zonder filter (filter is 2 euro/maand) 35 euro kost.

Als Bitstream2 hetzelfde is als KPN..?

Wellicht kun jij dan ook voor weinig upgraden d:)b

Bij mijn abbo staat er dit:

DSL:
Service level Economy
Snelheid upstream (Kbps) 512
Snelheid downstream (Kbps) 3072
Gegarandeerd haalbare Snelheid downstream (Kbps)
Budget abonnement Nee
Backup inbelaccount Ja (ISDN/PSTN)
Overboeking 1:25
Netwerkprovider


Netwerkprovider staat niet ingevuld, maar dat zou KPN moeten zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kabouterplop01
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 12:23

Kabouterplop01

chown -R me base:all

En...
Dan ga je upgraden naar 20MBit met een overboekingsfactor van 1:25. Reken jezelf niet te snel rijk, enfin reken het zelf maar na. ff snel gerekend kom je op precies hetzelfde uit!
Als die lijn vol zit dan zit ie vol.
Denk je dat die upgrade uit gaat maken, of je op een andere dslam gaat komen?? Dacht het niet!
Je blijft op dezelfde dslam, alleen met een ander profiel... Dus zal je dezelfde ellende houden.
Zoals eerder gezegd: Met zijn allen klagen!

GL

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
ik heb geen idee of er veel Solcon-abonnee's zijn te vinden in mijn omgeving, hoe moet ik dat in hemelsnaam invenatriseren? Daarbij moeten die mensen het ook nog maar eens als probleem zien.

Ik betaal zelf niks aan de lijn (doet werkgever) maar kost 30 euro per maand, 20mbit zou 5 euro meer zijn. Dus dan zou ik 5 betalen per maand. Kan ik ook nog wel mee leven :)

Ik heb de vraag aan de helpdesk voorglegd: heeft een 20mbit abo nut omdat deze andere carriers gebruikt (zie pagina 1, mij zegt niks) of is de bandbreedte inderdaad te krap ingekocht en heeft upgrade dan geen nut? Dat laatste zou vreemd zijn omdat ik dat al eerder aangekaart heb, zonder dat dat het geval zou zijn. Men schuift het af op koperkwaliteit en dat is godsonmogelijk naar mijn idee, het heeft altijd goed gefunctioneerd en dat doet het mestal overdag nog steeds. Als koper de boosdoener zou zijn zou ik altijd last van schommelingen hebben, niet alleen als druk is.

Ik wacht wel af, als en testje niks kost wil ik dat proberen, anders is het gedaan met Solcon.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kabouterplop01
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 12:23

Kabouterplop01

chown -R me base:all

gelijk heb je....
Je kunt zoals eerder aangegeven een 4 tel meting uit laten voeren door KPN en met die resultaten de helpdesk om de oren tetsen en zeggen dat ze blijkbaar niet weten waarover ze praten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Binnetie
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19-06 18:38
Ik kwam dit topic vandaag tegen, ik heb last van hetzelfde probleem.

Met usenet is het zo rond 19.00 uur gedaan de snelheid klapt dan naar beneden tot onder de 300 kB/s, rond 21.30 uur is het vaak weer goed. Ik heb hier al eens met Solcon overgemaild en die gaven me aan dat ik een 2-8 mbit abbo had (hier is nog geen ADSL2 beschikbaar), dus dat ik altijd tussen die snelheden zou zitten. Ik woon op ongeveer 600 meter van de centrale af.
Ik had voor klein jaar terug altijd een downloadsnelheid tot 750 kB/s nu zit ik zo ronde de 680 a 690 kB/s er is dus wel een achteruitgang opgetreden.

[ Voor 4% gewijzigd door Binnetie op 08-12-2007 21:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
fijne provider he O-)

En op hun site staat: minimaal 2 megabit.... sja.

Ik heb nog geen negatief antwoord op mijn verzoek voor 20 megabit gehad, ben dus benieuwd, staat onder hande bij een van de gasten die ik de vorige keer helemaal gekgemaild heb...haha >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freedzed6
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03-06 21:32
beste is om deze helpdesk gasten een houvast te geven. Zoals sommige en ik al hadden gepost! Of ze dus meer klanten hebben met dit probleem, ATM probleem, etc etc ... nah ja zie de lijst ;)
Zal ze morgen misschien even bellen hehe ;)

[ Voor 10% gewijzigd door freedzed6 op 10-12-2007 20:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 245485

Zelfde problemen met Solcon hier (20 mbit abonnement). Na 18.00 begint het enorm traag te worden, met rond 20.00-21.00 een dip naar 150kb/sec.

Al van alles gedaan (zoals ook beschreven in topic), maar helpt niet. Diverse modems/firmwares uitgeprobeerd.

@TS:
M.b.t. de 100ms ping naar de eigen router: dit is normaal voor een speedtouch. Zie http://www.digitalspy.co.uk/forums/showthread.php?t=580389.
Quote:
IIRC, the BT HomeHub is essentially a Thomson/Speedtouch router. When Thomson moved to v5 firmware, the tracert to their routers jumped from the usual 1ms to 98-101ms. If you ping the router directly (ping 192.168.1.254), you'll find it responds normally in less than 1ms.

Rest assured, the rest of the tracert isn't affected by this 99ms response - all traffic through the router is fine. If the 99ms was a bottle-neck, then you would find all the tracert responses after the BT HomeHub to be greater than the 99ms of the first hop.

The tracert's were fine on the Speedtouch kit up until they moved from v4 to v5 firmware.
Zou iemand de volgende gegevens willen analyseren? Wat ik er zo van zie is het nog wel aardig (sorry voor de lage uptime, geeft geen geweldig goed beeld). Zijn de intrainwaarden (1.029 / 16.375) goed voor een 20mbit down en 1mbit up?
Uptime: 0 days, 0:27:56
Modulation: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.029 / 16.375
Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]: 0,00 / 0,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 17,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 7,0 / 16,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,5 / 8,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 10 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 6.208 / 5
HEC Errors (Up/Down): 11.973 / 3
Ik heb er al weken last van. Het kan volgens mij alleen nog maar aan de Solcon-capaciteit liggen... Iemand nog een ander idee?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 120284

Aan de phone zeggen dat het niet 1:50 is, maar 1:25, wat dus nooit kan voor dat geld :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dimi_v
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 19-06 23:21
ik heb nu adsl2+ in bestelling staan met de garantie dat ik kostenloos terug kan naar 8 megabit. Order in eerste instantie afgewezen.... tever van centrale. Wisten we al, men dacht 12 megabit te kunnen halen, echter niet gegarandeerd. Ik wacht dus even af (maar voorspelt niet veel goeds!)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 120284

Ik kan wel van KPN naar Bitstream2, maar nooit meer terug :/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 277413

Goedenmiddag,
Ik heb hetzelfde probleem, s'ochtends en s'middags ziet de connectie er goed uit.
namelijk zo:
Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/436638182.png

en als ik gewoon download gaat dat met 600-700kbp/s en tegen de avond zakt dit gauw naar 200-400.
Ik zit wireless en heb een router van Speedtouch 780 (54mbps). met kabel hetzelfde verhaal.
Er is hier namelijk nog geen glasvezel beschikbaar en het hoogste abbonement dat hier beschikbaar is is 8000kbp/s down.

Wat valt hier aan te doen?

ps: We gebruiken ook voip

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 61137

De laatste maand merk ik bij mij thuis ook aanmerkelijk lage snelheden met een Bitstream 8mbit lijn. Overdag wordt de 800+ makkelijk gehaald maar 's avonds kruipt de lijn voorbij de 500kb/sec. Idem dito voor wat betreft de upload. Lijkt me gevalletje overboeking, maar tis wel kut. Solcon reageert (nog) niet.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 61137 op 26-03-2009 21:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SysRq
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 20:43
Hier hetzelfde verhaal helaas. Vroeger nooit last van, maar de laatste tijd is het zeker 's avonds een stuk slechter.

Tja, dat kun je inderdaad met overboeking krijgen, maar toch vreemd dat ik er tot een week of wat geleden nooit last van.

-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 120284

Logisch. Het gros kijkt alleen maar naar de prijs en de beloofde snelheid en niet naar de werkelijke snelheid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fagao
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 21:03
Met de huidige migratie naar het nieuwe netwerk zijn de snelheden weer beter bij Solcon. Haal nu weer de maximale 8 mbit Ervaren jullie dat ook ?
Pagina: 1