Intel D975XBX2 met Kingston Memory HyperX 2GB 800MHz DDR2 CL

Pagina: 1
Acties:

  • boomr
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:47
Hi,

Ik heb sinds een paar weken een nieuwe pc (PRAISE THE LORD) maar ik heb een probleem met mijn geheugen en/of moederbord.

Ik heb een Intel D975XBX2 moederbord met Kingston HyperX memory. Dit is DDR2 geheugen wat op 800MHz zou moeten draaien zoals in de titel te lezen is. helaas draait mijn geheugen op 667 in plaats van 800 MHz. Nu heb ik in mijn bios zitten zoeken en daar een instelling gevonden dat ik het geheugen handmatig naar 800 kan zetten. Als ik dit doe en ik start mijn pc op krijg ik na een aantal seconden de melding dat er fouten opgetreden zijn bij het booten van mijn systeem en de oude bios settings weer terug gezet zijn. Als ik dan weer in de bios ga loeren zie ik dat het geheugen weer naar 667 gezet is.

Ik heb ondertussen al een Bios update gedraaid maar dit heeft het probleem niet opgelost.

Een vriend van me heeft PRECIES hetzelfde probleem. Hij heeft hetzelfde moederbord en hetzelfde geheugen. Hij heeft exact hetzelfde probleem.

Heeft iemand enig idee hoe dit kan? Ik ben al aan het googlen geweest en op de intel website gekeken want het lijkt me erg stug dat dit aan het geheugen ligt.

Hebben jullie hiervoor nog meer gegevens nodig van mijn systeem?

Alvast bedankt voor de aandacht.

Groeten Rob

https://eu.diablo3.com/en/profile/admrobo-1762/hero/79407822 - Xbox gamertag: control1983


  • _the_crow_
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 30-03-2025

_the_crow_

Rare vogel

Staat het voltage ook op de door Kingston gespecificeerde waarde? Dat zal iets van 2,0V zijn uit m'n hoofd. ;)

Schrödingers cat: In this case there are three determinate states the cat could be in: these being Alive, Dead, and Bloody Furious.


  • Rone
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

Rone

Moderator Tweaking
Kingston HyperX PC2-6400 heeft volgens de specificaties in ieder geval 1,9V nodig en in sommige gevallen zelfs 2,0V. Wellicht heb je dit nog op de standaard 1,8V staan?

Wat zijn de verdere instellingen van het systeem? FSB, divider, etc.?

[ Voor 13% gewijzigd door Rone op 08-11-2007 10:27 ]

PC1: 9800X3D + RX 9070 XT
PC2: 5800X3D + RTX 3080


  • Knetic
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 08:38
Ik heb het zelfde geheugen en had het zelfde probleem.(p35-ds3p mobo)
Met 2GB draaide het op 2V op 800mhz, later nog 2 van deze plankjes erbij en toen moest het op 2.1V.
Dus zet het eens op 2V en anders op 2.1V dan denk ik dat het gewoon keurig op 800Mhz zal werken.

  • boomr
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:47
Goedemorgen,

Ik heb gisteren het geheugen naar 2.0V gezet. Tevens de stepping aangepast want die stond op 5-5-5-15 terwijl dit volgens de specs 4-4-4-12 moet zijn. Stepping blijkt wel te kloppen. Foutje op de zercom site.

Na rebooten komt mijn systeem weer met dezelfde melding. Weer het geheugen terug gezet. Tevens heb ik het nu geprobeert met de oude stepping maar hetzelfde probleem blijft.

Ik zal het vanavond nog eens op 2.1V proberen maar ik begin een beetje sceptisch te worden.

Kan het trouwens kwaad als ik het geheugen op een hoger voltage zet dan eigenlijk aangegeven in de specs?

Thanks voor alle reacties!

[ Voor 5% gewijzigd door boomr op 09-11-2007 11:52 ]

https://eu.diablo3.com/en/profile/admrobo-1762/hero/79407822 - Xbox gamertag: control1983


  • boomr
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:47
he ho ik met mijn geheugen nu op 800Mhz draaien. Blijkbaar moet ik nog een optie instellen op 266Mhz en dan werkt het als een trein.Daar komt dus komende week nog eens 2gb bij:)

Nu heb ik alleen nog wat percormance problemen. Bijvoorbeeld mijn CPU. Ik heb een C2D E6750 gehaald en die zou eigenlijk op 2.66Ghz moeten draaien. Als ik bij everest en 3dmark06 kijk zie ik dat deze op 2.1 draait. Iemand enig idee waar dat aan kan liggen? Moet ik dan ook iets in mijn bios omhoog schroeven? En zo ja, wat?:S Ik heb hierover al een mailtje gestuurd richting Intel.

Tevens haalde ik in eerste instantie 8800 3dmark06 punten en nu nog maar 8300. Iemand enig idee hoe dit kan en hoe ik eventueel deze score nog omhoog kan blaffen?

Zou het veel schelen als ik er nog eentje bijhaal en in SLI zet?

Thanks again voor de reacties!!!

https://eu.diablo3.com/en/profile/admrobo-1762/hero/79407822 - Xbox gamertag: control1983


  • roelio
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online

roelio

fruitig, en fris.

3Dmark geen idee, maar wat betreft Everest, 2.1GHz is wellicht met Speedstep?

AMD Phenom II X4 // 8 GB DDR2 // SAMSUNG 830 SSD // 840 EVO SSD // Daar is Sinterklaas alweer!!


  • boomr
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:47
Beiden everest en 3dmark06 geven in xp 2.1Ghz aan....terwijl als ik in de bois loer zie ik duidelijk 2.66ghz staan. Iemand enig idee hoe dit kan?:S

Misschien draait me proc wel op de goeie snelheid of zo. Ik heb geen idee.

Ik weet ook niet waar ik de instelling in mijn bios op kan zoeken. Wat ze allemaal betekenen en doen dus:S

https://eu.diablo3.com/en/profile/admrobo-1762/hero/79407822 - Xbox gamertag: control1983


  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:24

Thandor

SilverStreak

lj_tree schreef op zaterdag 10 november 2007 @ 14:30:Ik weet ook niet waar ik de instelling in mijn bios op kan zoeken. Wat ze allemaal betekenen en doen dus:S
Zet eerst de basis voor jezelf even op een rij. Wat is een FSB? Wat is een multiplier? Dit soort simpele dingen kun je prima opzoeken met zoekmachines e.d. :).

Ik zag dat je het hierboven over 'steppings' had bij het geheugen. Dit moet latencies (wachttijden, ook wel timings genoemd) zijn.

Jij hebt een Intel Core 2 Duo E6750 die zijn werk op 2,66GHz doet. Deze processor werkt tevens met een FSB van 333MHz (QDR333). De klokfrequentie van de CPU wordt berekent aan de hand van de FSB (system-clock). 2666MHz delen door 333MHz is dan ook 8 ofwel een multiplier van 8x.

Jij claimt dat de CPU op 2,1GHz draait. In dat geval vermoed ik dat je de FSB simpelweg op 266MHz (QDR1066) hebt staan, immers is 8x266 ongeveer 2,1GHz. Wat jij moet doen is de FSB op 333MHz (QDR1333) zetten. Enige issue is wel dat jouw moederbord officieel geen 333MHz FSB aan kan. Je zal de FSB dus moeten overclocken of een nieuw moederbord moeten kopen.

Let echter wel op dat je bij het verhogen van de FSB frequency de klokfrequentie van het geheugen niet te ver omhoog gooit. De reden dat jij in het BIOS overigens wel 2,66GHz ziet staan is ook simpel, dit staat in de 'CPU-string' en die zit 'in de processor gebakken'. Ongeacht de instellingen, die regel zal altijd 2,66GHz vermelden.

[ Voor 10% gewijzigd door Thandor op 10-11-2007 15:33 ]

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


  • boomr
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:47
Thandor,

Bedankt....erg duidelijk verhaal. Ik baal er wel goed van want als ik mijn fsb naar 333 gooi en mijn systeem opnieuw opstart krijg ik dezelfde melding weer.

Er staan zo onwijs veel opties in mijn bios en nergens op de intel site is een handleiding over de bios te vinden of zo. Ik zou graag willen weten wat ik nu allemaal omhoog moet gooien wil ik de fsb op 333 kunnen laten draaien.

Thandor, nogmaals thanks voor je uitleg.

https://eu.diablo3.com/en/profile/admrobo-1762/hero/79407822 - Xbox gamertag: control1983

Pagina: 1