Toon posts:

Mail - Autoresponder bij specifiek bericht

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal,

Ik zit al een tijdje te dubben over het volgende probleem en kom er met zoeken op GoT en google niet uit.
Ik ben op zoek naar een mail responder die alleen bij een specifiek antwoord een mail terugstuurt. Of beter nog: Bij een 'fout' bericht een melding geeft, en op het moment dat het 'goede' antwoord wordt gemailed, een ander mailtje stuurt.

Voorbeeldsituatie:
Persoon 1 krijgt een wiskundig vraagje. Persoon 2 gaat lekker op vakantie en zet zijn vakantie-responder aan zoals hierboven beschreven.

Persoon 1 komt niet uit het wiskundevraagje en mailt een fout antwoord naar persoon 2. Helaas heeft persoon 2 ingesteld wat het goede antwoord is, en krijgt persoon 1 dus bericht dat het antwoord fout is, vervolgens gaat persoon 1 nog eens nadenken over het probleem, mailt vervolgens wél het goede antwoord en krijgt daarmee automatisch een felicitatiemailtje van persoon 2.

Dit gebeurt dan allemaal zónder dat persoon 2 een vinger uit hoeft te steken en lekker van zijn vakantie kan genieten.

Tips? ideeen?

  • RaZ
  • Registratie: November 2000
  • Niet online

RaZ

Funky Cold Medina

Je post dit in OFF, dus lijkt me dat het voor Outlook moet werken..

Dit zou je dan moeten scripten, of misschien dat er een bestaand script is. Maar er zijn mensen die de pc niet aanlaten als ze op vakantie gaan, dan gaat het sowieso al niet werken..

Denk niet dat je 'even' ergens een Artificial Intelligence scriptje ergens kan vinden.. Al heb je daar niets aan als de pc van de vakantie-vierder uitstaat..

Ey!! Macarena \o/


Verwijderd

Schrijf een programmatje dat de mailbox in de gaten houdt en afhankelijk van welke mail er binnekomt een reply stuurt. Je kunt dit bijvoorbeeld snel in elkaar scripten met behulp van de IMAP en POP3 functies van PHP:
http://nl.php.net/manual/en/ref.imap.php

  • Erkens
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Erkens

Fotograaf

RaZ schreef op dinsdag 30 oktober 2007 @ 23:17:
Je post dit in OFF, dus lijkt me dat het voor Outlook moet werken..
alsof Outlook het enige product is waarmee je kan mailen ;)
Dit zou je dan moeten scripten, of misschien dat er een bestaand script is. Maar er zijn mensen die de pc niet aanlaten als ze op vakantie gaan, dan gaat het sowieso al niet werken..

Denk niet dat je 'even' ergens een Artificial Intelligence scriptje ergens kan vinden.. Al heb je daar niets aan als de pc van de vakantie-vierder uitstaat..
server side rules

edit:

Let op! dit is een reactie op de vraag onder deze post
Empie schreef op donderdag 01 november 2007 @ 18:49:
Heb je überhaupt gezien dat je dit in het forum "officesuites en -software" zit te posten? :? :|
Ja dat heb ik gezien en aangezien in principe alle mailclients behandeld kunnen worden in Officesuites en -software geef ik even aan dat er meer is dan alleen Outlook ;) Daarnaast geef ik (op een korte manier) aan dat het beter is om dit op de server af te handelen dmv rules ipv met vage scriptjes te gaan werken.

[ Voor 34% gewijzigd door Erkens op 01-11-2007 20:05 ]


  • EMP
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 27-03 15:44

EMP

Krulloos!

Heb je überhaupt gezien dat je dit in het forum "officesuites en -software" zit te posten? :? :|

Verbouwblog van mijn Schrootjespaleis uit 1925.
My anime addiction.


  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

Ik vraag me even hardop af of die offtopic opmerking nu een kick waard was. Zeker aangezien ik niet inzie waar hij iets foutiefs zegt ;)
Ik neem aan dat de topicstarter een oplossing wil en vooral in OFF post omdat hij in die hoek een antwoord verwachtte. In puur Outlook (of Thunderbird, of pine, of of..) zie ik het echter niet eenvoudig en robuust gebeuren.


Ik zou inderdaad niet in de client iets bouwen, maar een script / programma schrijven dat de mailbox uitleest en zijn ding doet. Wordt wel zelf bouwen, maar dat spreekt haast voor zich gezien de erg specifieke kennis die nodig is in het antwoord.

[ Voor 22% gewijzigd door F_J_K op 01-11-2007 18:56 ]

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)

Pagina: 1