Reinstein schreef op donderdag 25 oktober 2007 @ 19:47:
Als je gaat inspelen met whitenoise, moet je daarvoor dus niet een MP3 van x seconden gebruiken en die steeds afspelen, dan is het namelijk geen whitenoise meer (strikt gezien) Je zou dan eigenlijk een tooltje moeten hebben wat whitenoise produceert.
De reden is als volgt. Als je een mp3 op repeat zet dan herhaal je steeds een stuk
"muziek" het idee achter whitenoise is dat het alle frequenties er even sterk in voorkomen, en dat er geen herhaling op treed d.w.z. de periodetijd is oneindig (dit is heel theoretische hoor

praktische zal het niet uitmaken

)
sjemig.. het is niet eens theoretisch gelul, want als het dat zou zijn is het nog fout ook wat je zegt
random is gewoon random. en als alles er evenveel in voorkomt komt het ook in 3 seconden evenveel voor S:
verder gaat het om slijtage van dat ding zodat het soepel wordt. vergelijk het mete en stuk staal. als je dat 1000 keer 2 cm verbuigt of 500 keer 4 cm, de slijtage zal dan gelijk zijn ( als die waarden iig een rechtevenredige verhouding hebben onderling) dus je kunt beer de maximale uitslag een korte tijd gaan doen dan een jaar lang heel weinig, bij wijze van spreken. de frequentie(s) doet er dus niet toe, maar de uitslag dus wel. hoe meer uitslag hoe sneller je klaar bent.
het rubber is immers een veer die over het hele wenselijek uitslag bereik wat moet slijten. wellicht dat de samenstelling van of stoffen in het rubber of materiaal zich nog wat anders gaan verdelen of andere samensteling gaat aannemen.
net zoals je bij autowielen, als je ze niet gebruikt drogen ze sneller uit, omdat de elastische delen( vloeistof in het rubber, die voor de soepelheid zorgt) zich in een stilstaande band niet kan verplaatsen. een band die beweegt ( ingedeukt wordt en rolt) daar wordt dit beter verdeelt ( chaos theorie) zodat het rubber langer een homogene soepele structuur zal hebben.
tijdens het gebruik zal de samenstelling van het rubber wellicht beter deze chaos situatie benaderen, en zodoende soepeler worden. een warm dopje doet het om die reden dan ook vast beter dan een koud en stug dopje. van bewegen ( = wrijving) ontstaat warmte, en dus ook de gebruiks temperatuur na verloop van tijd, en bij die temperatuur wil je ook dat ie het het beste doet.
maar goed. ik ben geen audiofiel en heb misschien een slecht gehoor, want ik heb nog nooit een verschil gemerkt tussen een warme of een koude speaker, of een ingespeeld of niet. ik mag als blij zijn als ik het verschil tussen verschillende setjes kan horen ( ok verschil hoor ik dan wel, maar ja. wat is dan beter? misschien wel de opstelling, de muziek soort, of misschien het niet mijn smaak van muziek, of horen die speakers juist warm of juist koeler te klienken....) muziek is voor mij in zoverre erg belamgrijk, dat er geluid uit mijn speakers komt als ik ze aan zet