[Waterkoeling] Tips / Feiten &z. nodig bij het samenstellen.

Pagina: 1
Acties:
  • 1.376 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Beste Tweakers :),

Ik ben volop nieuw in de aqua wereld. Heb al tamelijk wat gelezen en rondgekeken (cker wel 25 uurtjes)
maar er komt best veel op je af en je moet met veel factoren en omstandigheden
rekening mee houden.

Nu kan het zijn dat ik punten in mijn verhaal stel die onjuist zijn
of dat ik dingen door elkaar haal, maar ik moet een keer beginnen
en hopelijk gaat het met behulp van jullie toch de goede kant op.

Wil er max € 300 aan uitgeven minder is natuurlijk beter,
maar het moet niet ten koste gaan van mijn eisen.
(heb ook niet meer en wil mijn kostbare geld goed besteden)



Eisen die ik aan de benodigde spullen stel :
  • Betrouwbaar
  • Wil lage temperaturen halen
  • Niet te duur
  • Stil
Wat er (nu) gekoeld moet worden :
  • Proccesor (max 200w) S939 OC'ed Dual Core
Wat er later nog gekoeld moet worden :
  • Chipset (watt ?) S939 Dfi NF4
  • Geheugen (watt ?) 2 Latjes
  • Videokaart (max 200w)
Wat ik (nu) minimaal nodig heb :
  • Cpu Blok
  • Pomp
  • Radiator
  • Resevoir
  • Slangen
  • Toebehoren
Pompen :
  • Liang DCC (Plus / Pro / Pro Light / Ultra Light / Pro AGB / Ultra AGB)
  • Liang DCC1T
  • Liang DCC1Plus
  • Liang DCC1RT
  • Innovatek HPPS Plus
  • Innovatek HPPS iHigh Power
Mijn voorkeur gaat uit naar een Liang of Innovatek.
Wie weet wat meer te vertellen over de desbetreffende pompen ?
(voordelen & nadelen, dingen waarbij ik moet opletten enz).
Je hebt nog vele anderen dus die mag je ook bekend maken hoor ;)

Cpu Blok :
  • Alphacool NexXxoS HP € 30
  • D-Tek FuZion € 70
Wie kan mij nog meer bepaalde merken en type's aanraden ?

Radiatoren :
  • Cooltek Exstream.2 € 40
  • ThermoChill PA120.3 € 90
Zijn er nog meer merken en type's aan te raden ?

Resevoir :
  • Coolplex Pro 10 waterreservoir € 30
  • Swiftech MCRES-MICRO (kan ik toch gewoon gebruiken ?) € 20
  • Noise Isolator waterreservoir € 20
  • Mini waterreservoir € 15
  • Waterreservoir voor Eheim 1005 - aluminium € 10
  • Waterreservoir voor Eheim 1046 / 1048 - kunststof € 30
  • Waterreservoir voor Eheim 1046 / 1048 - plexiglas € 30
Wil iemand dit lijstje bekijken welke ik beter kan laten liggen.
Of is er eentje die er bij moet staan die ik niet heb neergezet.

Slangen :
  • PVC slang 8 mm. (8x1) - 3 meter (UV-sensitive blauw) € 10
  • Tygon slang 8 mm. (8x1,6) - 3 meter € 21
Toebehoren :

Hier raak ik in de knoop 8)7
  • Adapters
  • Inschroefverbindingen Screw-in (kan ze niet vinden)
  • Watertoevoegingen/bescherming ?
  • Slangsnijder ?
  • Slangthule ?



Ik schaam me eigenlijk een beetje dat ik met zoveel vragen kom,
maar ik kom er alleen echt niet uit :S.
Wil zoveel mogelijk weten en de opties goed afwegen voor dat ik een stap zet.
Hoop wel dat het topic een beetje confirm de regels
van GoT is en dat mijn taalgebruik en zinsbouw te volgen is.
Dit is het dan voor nu want het is inmiddels een beetje laat geworden.

De rust :Z,

-iNSaNiTi :)

[ Voor 25% gewijzigd door iNSANiTi op 24-10-2007 16:26 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • coolfris
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 31-12-2024
Cpu Blok :

Bevestigingsspul zit altijd erbij geleverd.
De D-Tek Fuzion is momenteel het CPU blok. Goeie koelprestaties en weinig restrictie voor de waterflowsnelheid, zodat meerdere blokjes in een loop ok weer wat makkelijker kunnen.
De Swiftech GTX is kwa prestatie vergelijkbaar, maar is weer wat meer flowrestrictief. Verreist een goede pomp om de max prestatie eruit te kunnen halen.

Goedkoper maar zeker niet slecht zijn blokjes van alphacool. Deze bv

Radiatoren :

Aan een 120mm radiator zou je genoeg moeten hebben. Alleen om dan goede prestaties te krijgen moet je de fan weer sneller laten draaien = meer herrie. Grotere rads hebben als voordeel dat de fans niet zo hard hoeven te draaien om de warmte af te kunnen voeren. Het is alleen de vraag of je genoeg ruimte in je kast hebt voor een groot rad. Anders kan je 'm natuurlijk nog extern plaatsen.
Thermochill maakt de best presterende radiatoren. Als je goede prestaties wilt voor een lage prijs zijn cooltek rads de beste.

Resevoir :

Groote van een reservoir maakt niets uit. Je kunt zelfs zonder reservoir mbv een T-line. Alleen een reservoir maakt het ontluchten na het vullen een stuk makkelijker.
Swiftech Microres is mijn persoonlijke favoriet. Klein en bijna overal plaatsbaar.

Slangen :

Voor alle maten slangen heb je genoeg keuze hoor. Het is een beetje persoonlijke keuze welke maat je neemt. Ikzelf heb het liefst 11/8 tygon slang omdat het erg goed buigzaam is. Kost wel meer dan bv PUR of PVC wat weer een stuk stijver is.

Voor een gemiddelde setup heb je aan een meter of twee genoeg.

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Geheugen koeling zou ik sowieso niet doen. Het is echt niet nodig om dat met water te koelen. Zelfs zonder airflow worden de reepjes niet al te heet. Een klein beetje airflow is echt voldoende om ze koel te houden. Geheugen blokjes zijn ook nog eens erg duur en het verpest vaak ook een beetje de waterflow.

Verder helemaal eens met coolfris zijn post. Heb zelf ook Tygon en dat is echt super spul. Buigt het beste, is alleen iets duurder maar ik vind het dat wel waard.

Als je de mogelijkheid hebt om een 2x 120mm rad te plaatsen zou ik dat zeker doen. Als je de ruimte hebt om een 3x 120mm rad te plaatsen zou ik dat nog liever doen. Je kan dan de fans gewoon een stuk langzamer laten lopen. 3 Papst fans op 7 volt zijn bijna niet te horen maar koelen meer dan voldoende. Ik heb zelf CPU/GPU/NB/SB/Mosfets gekoeld met een Alphacool 3x 120mm rad met 3 Papst fans op 7 volt. Dit is echt super stil en koelt meer dan voldoende.

Qua slangen zou ik voor screw-in gaan. Hier mee zet je de slang super vast en kan je er aan gaan trekken en nog zal het niet los gaan. Tis perfect waterdicht en zeer veilig.

Ik zou ook van te voren kijken hoe je de waterloop wil gaan maken voordat je de spullen bestelt. Zo kan je kijken of je eventueel 90 graden koppelingen nodig hebt. Weten hoeveel koppelingen je nodig hebt is simpel, het is gewoon je aantal onderdelen maal 2. (1x in en 1x uit voor elk onderdeel)

Qua vloeistof kan ik je aanraden waar ik zelf mee draai. 50% gedestileerdwater en 50% Halfords koelvloeistof. Dit beschermt tegen algen en corrosie en houd je slangen lekker glanzend.

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
coolfris & PilatuS bedankt voor jullie reacties :>

Geheugen koeling ga ik door strepen.
Ik ben het met je eens dat het vrijwel niet nodig is.

Over de snelkoppelingen, jij raadt mij Screw-in aan maar in de TS staat dat Push-on in combinatie met slangklem 'waarschijnlijk' de veiligste is. Kan je mij dit uitleggen ?.

Volgens mij is de Screw-in wel de mooiste oplossing.

90 Graden koppelingen heb ik niet nodig en die kan ik toch beter laten liggen want dat zorgt toch voor meer weerstand ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Ik heb eigenlijk altijd Screw-in gebruikt. Met push-on kan je in mijn mening altijd nog hebben dat er iets gaat lekker door de slangklem. Met tie-wraps heb je dat al een stuk minder omdat het overal goed strak zit. Een metalen slangklem kan nog wel eens vervormen zodat ie niet meer helemaal rond is.

Wat ik zou fijn vind aan Screw-in is dat het muur en muur vast zit zodra de boel is aangedraait. Testen op lekken is ook eigenlijk niet nodig met die dingen. Ik bouw de boel altijd gelijk in de PC en heb nog nooit een lek gehad met die dingen. Eerder wel eens een lek gehad met slangen op het CPU blok met slangklemmen. Ik vind het gewoon de meest fijne manier van aansluiten.

  • coolfris
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 31-12-2024
Als je die 90 graden koppelingen kunt vermijden, moet je dat zeker doen. Niet dat de waterstroom helemaal stil komt te liggen, maar alle beetjes helpen.

  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

Ik zit met een slangmaat waar je alleen maar Push-On kan gebruiken, en ik heb (met metalen slangklemmen en Plastic klemmen van DD) NOOIT een lek gehad, de enigste lek die ik heb gehad was m'n pomp, waar ik vergeten was om de koppelingen goed strak aan te draaien, maar was niet superbelangrijk, het was namelijk zo gefixt.

Het is maar net wat je zelf wilt, het grote voordeel van bijvoorbeeld Screw-In is dat het meteen goed zit. Al kan je daar ook een foutje maken, opzich maakt het allemaal niet uit en het is maar waar je zelf de keuze aan geeft. Screw-In ziet er wel neater uit moet ik zeggen, maar daar blijft het imho bij, maar zoals al gezegt : ik heb alleen de keuze uit Push on ;-).

En die 90 Graden koppelingen kan je 't beste alleen gebruiken als je bepaalde bochten niet kan maken, maar zoals PilatuS al zegt , kijk van te voren even wat voor loop je gaat draaien zodat je kan bepalen welke onderdelen je precies nodig hebt.

[ Voor 0% gewijzigd door sky- op 24-10-2007 16:01 . Reden: typo ]

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
*Startpost Update*

Stel ik ga voor dit lijstje :

Pomp :Cpu Blok :Radiator :Resevoir :Slangen :
  • PVC slang 8 mm. (8x1) - 3 meter (UV-sensitive blauw) € 10
Wat heb ik dan allemaal voor toebehoren nodig + aantallen ? :
  • Pomp : 1x 3/8" ?
  • Cpu blok : 2x Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8 mm.
    (heeft een veer effect ? of houdt dat weer de flow tegen ?)
  • Radiator 2x Rechte inschroefverbinding 3/8" - 8x1 (zit dat er std bij ?)
  • Resevoir 1x 1/4" + 1x 3/8" (zit er std bij ?)
  • En waar zijn dan de Screw-in en voor wat ?
Met de toebehoren loop ik echt te stoeien |:(
Als iemand dit wil verduidelijken voor mij -> _/-\o_

Nu ga ik even eten anders stress ik em de pan uit !

-iNSaNiTi

[ Voor 3% gewijzigd door iNSANiTi op 24-10-2007 18:16 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Ik kan je aanraden om met die Laing pomp niet dat reservoir te gebruiken. Je zal gigantische problemen krijgen met ontluchten. Het Swiftech Micro res is het beste voor die pomp.

  • coolfris
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 31-12-2024
Aansluitingen:

6x Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1

2x Omzetstuk 3/8" naar 1/4" (voor het rad, dan past er weer een rechte 1/4" schroef in)
Er staat trouwens niet bij of hier een afdichtingsrubbertje bij zit.(o-ringetje) Moet je mischien even vragen aan ze.

Voor die pomp heb je volgens mij geen slang nodig. Dat lijkt me gewoon push-over. Dan is het mischien wel wijs om er een slangklem om te doen.

Die veren zijn voor krappe bochtjes, dan knikt de slang niet.

[ Voor 10% gewijzigd door coolfris op 24-10-2007 17:59 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Tnkz voor de tip PilatuS.
Ik ga het veranderen.

2 coolfris :

Omzetstuk heb ik toch niet nodig ?
Ik kan toch een rechte inschroefverbinding 3/8" - 8x1 voor de rad gebruiken ?

Dat had ik nog niet gezien bij die pomp.
Dan kan ik misschien beter een Laing DDC-1RT gebruiken die heeft schroefdraad 1/4"

Ja dat wist ik, maar die veer zal de flow toch een beetje afremmen ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
PilatuS schreef op woensdag 24 oktober 2007 @ 17:07:
Ik kan je aanraden om met die Laing pomp niet dat reservoir te gebruiken. Je zal gigantische problemen krijgen met ontluchten. Het Swiftech Micro res is het beste voor die pomp.
Weet jij wat voor verbinding er op moet bij de Swiftech Micro res ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Die rechte inschroefverbinding 3/8" - 8x1 zijn prima voor de rad.

Edit: Dat zou ik niet precies weten. Als je op het plaatje klikt lijken er verbindingen bij te zitten. Volgens mij heeft Ramius23 dat reservoir met Screw-in verbindingen. Misschien dat als ie hier in dit topic komt dat ie het je kan vertellen.

[ Voor 65% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 18:21 ]


  • coolfris
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 31-12-2024
Micro res heeft 1/4" schroefdraad.

(Ik wist niet dat ze van die 3/8" schroeffittingen hadden bij freezingh. Dat is idd het beste ervoor.)

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Dus dan moet ik het volgende hebben :
  • 2x Rechte inschroefverbinding 3/8" - 8x1 voor ThermoChill PA120.3
  • 2x Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1 voor Swiftech MCRES-MICRO
  • 2x Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1 voor Alphacool NexXxoS HP
  • 2x Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1 voor Laing DDC-1RT
Wil ik bv de Innovatek HPPS Plus pomp dan heb ik een 2 aansluit adapters nodig 1 voor in en 1 voor uit.
Kan iemand mij die aanwijzen op freezing ?

Ik begin nu eindelijk een beetje een beeld te krijgen van hoe of wat.
Volgens mij kan ik straks een definitief lijstje maken :*)
Dan komt het leukste... het in elkaar zetten :9
Kan haast niet wachten :Y

Owja een slangsnijder... is het aan te raden ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Owja een slangsnijder... is het aan te raden ?
Dat is echt niet nodig. Gewoon doen met een schaar. Het is wel handig om de slang plat te knijpen want dan wordt ie het beste recht. Het is wel belangrijk dat het echt recht is. Iets scheef mag wel maar niet te veel.

Edit: Deze voor de ingang. http://shop.freezinghardw...?Pagina=00003&i=2076&c=44

En deze voor de uitgang. http://shop.freezinghardw...p?Pagina=00003&i=313&c=44

Daar past dan weer een normale koppeling in.

[ Voor 29% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 19:16 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
''Daar past dan weer een normale koppeling in''
Dat begrijp ik dan weer niet :$ .

Ja koppelt een slang aan de aansluitadapter die op de pomp wordt gemonteerd.
Heb je dan nog iets nodig of een tussen koppeling ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
De Eheim 1048 is nooit bedoelt geweest als WC pomp maar is gemaakt voor vijvers. Daarom past er niet zo ff een slangkoppeling op. Eerst draai je dat ene ding in de link in de pomp en daar kan dan weer een slangverbinding op. Je hebt er dus 2 nodig. Je maakt met dat ding er G1/4" van.

Ik heb de zelfde pomp hier in gebruik en je hebt er echt 2 nodig.

Edit: Zie dat ik het zelf nog iets anders heb zitten. Heb deze voor de ingang -> http://shop.freezinghardw...p?Pagina=00003&i=748&c=44

Daar zit dan weer een slangkoppeling op. Maar het kan ook gewoon met die uit die post van mij hier boven.

De Eheim pompen zijn trouwens prima voor WC. Ze hebben niet super veel waterflow maar voldoen prima voor alleen CPU en GPU. Ik draai zelf met 5 blokken zonder problemen. Ze zijn ook zeer betrouwbaar, mijn oude 1046 heeft meer dan 4 jaar in mijn PC gezeten zonder problemen. Die draait nu bij iemand anders ook alweer 1 jaar.

offtopic:
Verder trouwens een prima topic hoor met een nette TS. Kunnen een hoop andere mensen nog wat van leren :)

[ Voor 63% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 19:46 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Dan heb je dus 1x een Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1
voor de aansluitadapter voor uitgang Eheim 1048 - 1/4" nodig

Afbeeldingslocatie: http://shop.freezinghardware.nl/productimages/284-313K.GIF
Afbeeldingslocatie: http://shop.freezinghardware.nl/productimages/283-312K.GIF

Maar ook een Aansluitadapter voor ingang Eheim 1046 / 1048 - 8x1
en dan nog zo een Rechte inschroefverbinding 1/4" - 8x1 erop.

Als je naar de plaatjes kijkt dan lijkt dat voor de ingang niet te lukken.

Afbeeldingslocatie: http://shop.freezinghardware.nl/productimages/2076-2091.jpg
Afbeeldingslocatie: http://shop.freezinghardware.nl/productimages/283-312K.GIF

Snap je wat ik bedoel ?

Ik wil je alvast bedankt voor al je hulp man, echt super tof d:)b

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Die bovenste 2 kloppen als ik het goed zie.

Bij die onderste 2 is de eerste gemaakt voor direct in de pomp gaan zonder tussenstuk. De 2e is een normale verbinding die er niet zo in kan.

Je kan die ene pakken zonder verder iets en direct in de pomp doen. Of anders pak je deze -> http://shop.freezinghardw...p?Pagina=00003&i=748&c=44 En dan die samen met een normale koppeling. Je hebt dus 2 optie's.

Graag gedaan hoor die hulp :)

Edit: Op die plaatje kan je een beetje zien hoe het zit
Afbeeldingslocatie: http://i22.tinypic.com/123nx9c.jpg

Als je trouwens de pomp aan de kast vast wil maken zijn die rubberenschroeven ook zeker aan te raden. Met die dingen zit de pomp trillingsvrij vast aan de kast.

[ Voor 23% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 19:57 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Zit er dan nog een voordeel aan als ik voor de ingang 2 stukken gebruik ?

Nadelen ? in ieder geval meer kosten :D.

Als jij 2 stukken voor de ingang hebt gebruikt kan ik het beter ook doen.

Jij hebt je pomp toch magnetisch afgeschermd (als ik op je specs page kijk).
Vertel hier is wat meer over en hoe ik hieraan kan komen >:)

Edit 2x :

Zo dat ziet er netjes uit op de foto en dat zijn zeker tygon slangen :)

Ik wil die pomp in eerste instantie gewoon los neeretten.
Dat is toch wel mogelijk ? niet dat die door de trillingen gaat ''lopen''.

[ Voor 25% gewijzigd door iNSANiTi op 24-10-2007 20:05 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Toen ik deze pomp kocht, ongeveer 1 jaar terug was die verbinding met 1 stuk er nog niet. Ook maak ik gebruik van 8x1,6 verbindingen door Tygon te gebruiken wat een stukkie dikker is. 8x1 zal bij mij niet passen. Ik moest dus wel voor 2 stukken gaan omdat ik perse G1/4" nodig had voor die 8x1,6.

Die afscherming heb ik gekocht bij Freezinghardware. Helaas was dit echt nodig omdat mijn HDD's 3cm verderop zitten. De pomp ging ratelen door de HDD's dus was die afscherming nodig. Als de HDD's verderop zitten heb je er geen last van. Was nog een flinke klus om die afscherming er later op te krijgen.

Edit: Tnx :)

De pomp los zetten is niet aan te raden. De pomp trilt nogal en zal dit doorgeven aan de kast. Met die rubberenschroeven heb je er geen last van.

[ Voor 11% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 20:05 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Ik heb gebruik geen kast alles ligt op een tafeltje met een glasplaat.
De waterkoelings set zet ik er op een apart tafeltje bij vandaar dat de pomp los kan. Enigste voorwaarde is dat die niet moet gaan ''lopen''

Dus jij bent al flink wat jaartjes thuis in de aqua wereld ?
Nice nice :)

Ik heb ook nog een uber stille fan gevonden voor me rad
namelijk 14dba bij een flow van 76.5 m³/h best netjes. Hier de link.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Je kan wel wat schuimrubber onder de pomp doen en vast maken met een elastiekje of zo. Als het toch los komt te staan gewoon ff wat dingen proberen tot het goed is. Moet wel te doen zijn.

Mijn eerste WC set heb ik een jaar of 6 terug gekocht. Tegenwoordig is het allemaal veel beter. Veel meer keus en veel meer aanbieders voor minder geld :) Werd toen der tijd al gek van al die herrie door CPU en GPU koelers. Dat is eigenlijk nooit veranderd dus nu neem ik altijd WC :P

Die fan ziet er best aardig uit. Misschien is een fancontroller aanschaffen ook wel handig. Op 7 volt zijn ze nog veel stiller en geven nog wel voldoende flow. (Al is ie op standaard voltage natuurlijk al heel erg stil)

[ Voor 10% gewijzigd door PilatuS op 24-10-2007 20:30 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Heb ik !
Alleen ik moet nog zien of ik die fans wil halen.
Eerst kijken wat de temperatuur wordt zonder fans.

Want wil ik fans gebruiken dan moet ik van die enorme lange stroomkabels gaan gebruiken.

Maar dat komt later wel.

Ik ga nu eerst een definitief lijstje maken dan zet ik het hier neer.
Als jij dan voor mij een final check wilt doen :> zodat ik het kan gaan bestellen :*).

Owja nog een vraag ; heb jij ervaring met bestellingen bij aquatuning.de ?
Anders bestel ik het bij freezing.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Bij Freezinghardware heb ik al meerdere malen besteld en dat is altijd prima gegaan. Tis zeker een goede zaak. Met Aquatuning heb ik geen ervaring maar dat zit denk ik ook wel goed. In het WC topic zijn er genoeg mensen die daar dingen gekocht hebben en dat ging voor zover ik weet altijd prima.

Als je een lijstje klaar hebt op een site post daar dan ff een screenshot van. Dat leest wat beter dan allemaal losse links.

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Nog iets vergeten, namelijk koelpasta.
Ik heb zelf AS5 (ken je vast wel), maar is die goed te gebruiken voor WC ?
Wat heb jij eigenlijk gebruikt ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
AS5 is prima. Gebruik ik hier ook. Alleen voor temps onder 0 is volgens mij andere pasta aan te raden, maar dat weet ik niet zeker.

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Dat ga ik toch niet halen ;)

Ken jij www.petrastechshop.com ?
Daar is het echt cheapo bv een fuzion cpu block voor 60 dollar.
Zelf als je 19% invoerrechten (weet niet of dit klopt)berekent op je totaal bedrag is het nog goedkoop.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Insaniti schreef op woensdag 24 oktober 2007 @ 21:25:
Dat ga ik toch niet halen ;)

Ken jij www.petrastechshop.com ?
Daar is het echt cheapo bv een fuzion cpu block voor 60 dollar.
Zelf als je 19% invoerrechten (weet niet of dit klopt)berekent op je totaal bedrag is het nog goedkoop.
Veel goede ervaringen van gelezen op XtremeForums. Maar ik heb zelf totaal geen ervaring met uit het buitenland bestelllen. (Wel eens wat met een kennis besteld uit Duitsland maar da's dan ook alles)

  • maxoss
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 28-01 02:49
www.aquatuning.de is goedkoop en heb er goede ervaring mee. Als je hier ergens op GoT naar een kortingsbon (code) zoekt krijg je ook nog eens 10% korting.

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Weet iemand hoe het zit met garantie bij Liang als je geen bon hebt ?

Korting = alles-mit-rabatt en ik geloof 6% ! :*)
''Dieser Kupon ist gültig vom 04.09.2007 bis 04.09.2008''

Ik kom later nog met een final lijstje cuz op V&A kan ik misschien een pomp & rad overnemen.

[ Voor 69% gewijzigd door iNSANiTi op 25-10-2007 01:12 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

Petrastechshop is top Insaniti , ik bestel daar m'n spullen.

Je kunt het beste even mailen wat ze kunnen doen voor je met verzenden, maar dat is normaal geen probleem :). Voordeel is nu de dollar -> euro koers; het is lekker goedkoop shoppen daar. Als je daar gaat bestellen laat het even weten, dan bestel ik wel wat mee zodat het wat goedkoper is voor je ;-).

Aquatuning is ook een leuke shop, je hoeft niet zo lang te wachten op je spullen maar het is iets duurder dan bijv Petrastech.

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Ja ik wou daar nu ook bestellen alleen alle brute pompen zijn out of stock.
En het mooie is daar kan je helemaal voor de 1/2 gaan >:).

Dus ik ga nog even wachten en als het lang duurt bestel ik wel bij agua-tuning en anders alsnog bij freezing.

Zoiezo even een V&A deal afwachten want hij heeft een leuke pomp & rad.
Ik zie dat ze gewild zijn dus dat wordt nog flink knokken 8)7.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


Verwijderd

Insaniti schreef op donderdag 25 oktober 2007 @ 16:23:
Ja ik wou daar nu ook bestellen alleen alle brute pompen zijn out of stock.
En het mooie is daar kan je helemaal voor de 1/2 gaan >:).

Dus ik ga nog even wachten en als het lang duurt bestel ik wel bij agua-tuning en anders alsnog bij freezing.

Zoiezo even een V&A deal afwachten want hij heeft een leuke pomp & rad.
Ik zie dat ze gewild zijn dus dat wordt nog flink knokken 8)7.
Ik heb het gemerkt :>
--> Je hebt mail ;)

  • Nicklazzz
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:56
Ik heb nu al 3 bestelligen geplaatst bij freezinghardware.nl en ben zeer tevreden van de service . Als je onderdelen in stock zijn is het zeker binnen de 2 werkdagen aanwezig , op mails worden tijdens de werkdagen binnen de 24u gereageerd . Heb even alles doorgelezen en zie dat de mede-tweakers je goed hebben geholpen met je benodigdheden ik ben ook een trotse eigenaar van een liang dcc po en eventueel kan je tussen de schroefdraden van je koppelingen wat teflon doen voor de zekerheid. Nog vragen voeg me toe crazy_nick@hotmail.com

[ Voor 31% gewijzigd door Nicklazzz op 25-10-2007 21:42 ]


  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

Je hoeft geen msn adressen hier te plaatsen Nicklazz, GoT is een forum waar iedereen informatie kan gebruiken.

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Hoi :),

Ik had eindelijk weer is tijd voor mijn bestelling en ik hoop dat iemand mij wilt controleren op fouten of commentaar/tips geeft op mijn voorlopige bestelling.

Nieuwe bestelling :

@ Freezing :

Afbeeldingslocatie: http://img228.imageshack.us/img228/656/freezingbestellingrczz9.jpg@ Aquatuning :

Afbeeldingslocatie: http://img222.imageshack.us/img222/5126/aquatuningbestellingrcptb7.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img222.imageshack.us/img222/49/aquatuningbestellingrcpag5.jpgIk hoop dat ik het goed heb (aantallen/meters) & dat het op elkaar past :p

Brand maar los :w

-iNSaNiTi

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


Verwijderd

Neem een D-Tek fuzion als cpu blok...
Dat is het beste blok op dit moment ;)
Is het geld wel waard!

  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

En neem iets grotere slangklemmen, die je nu hebt worden aardig krap.. ;) (Het gaat dus NET wel passen, alleen dan zit 't niet goed vast..)

[ Voor 31% gewijzigd door sky- op 02-11-2007 08:40 ]

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
k8skaaay schreef op vrijdag 02 november 2007 @ 08:40:
En neem iets grotere slangklemmen, die je nu hebt worden aardig krap.. ;) (Het gaat dus NET wel passen, alleen dan zit 't niet goed vast..)
Ja ik neem het in overweging ;)
Verwijderd schreef op vrijdag 02 november 2007 @ 07:17:
Neem een D-Tek fuzion als cpu blok...
Dat is het beste blok op dit moment ;)
Is het geld wel waard!
Ik kon geen grotere kunstof klemmen vinden dus vandaar (weet jij misschien iets ?)
Kijk straks wel even bij de doe het zelf shop.

Dus verder moet het wel passen ? :*)
Tnkz guys :>

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

Grotere slangklemmen hebben zijn bijvoorbeeld verkrijgbaar bij bg-computers.

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Zojuist alles besteld :9~
Info volgt....

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


Verwijderd

Oke ik heb een goede set voor je, bij aquatuning:
Eheim 1048
Thermochill triple
3meter tygon, dat is dus 11/8 en dan moet je ook nog alle fittingen erbij t stukje (heel veel handiger dan zon kut reservoir) en adapters en die zooi
en een dtek fusion
plus 1L vloeistof van aquatuning zelf goed genoeg vind ik (gebruik het zelf)
en drie nanoxia fans (bijv, hier kan je ongeveer wel alles nemen)
en dat is dan ongeveer 300 euro

oowww... laat maar je hebt al iets anders besteld

[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 03-11-2007 16:54 ]


  • ikbengoofy
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16-01 13:02
Hallo!

Ik wil graag een waterkoelingset in mijn pc installeren. Dit mede omdat ik graag mijn cpu + GPU wat koeler zie als nu op lucht. Maar ook omdat ik het gewoon leuk vind uiteraard!

Nu zal dit mijn eerste setje worden. Na wat research is gebleken dat de blokken van D-tek het beste presteren met een Qaudcore. Ik heb het volgende setje samengesteld.

De punten waar ik mee zit zijn het volgende.

-De pomp, Goed genoeg? Dit ivm geld. Hij is vrij goedkoop tegenover een Liang pomp.
-de aansluitingen? mis ik niks in wat ik heb samengesteld?

Pomp:
D-Tek dB-1 Compact 12v Pump - Ultra Quiet
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/DB1_2.jpg

CPU Blok:
D-TEK FuZion CPU Block
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/Fuzion_AMD.jpg

CPU blok toevoeging:
D-Tek FuZion Accelerator Nozzle Kit
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/dtek-nozzle.jpg
(Dit ivm Qaudcore, Kost toch niet zo belachelijk duur en wellicht helpt het!)

GPU blok:
D-Tek FuZion-GFX
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/dtekgfx.jpg

GPU blok toevoeging:
D-Tek GFX UNI-Sink- 8800GTX-
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/GFXUni-Sink.jpg

Radiator:
Thermochill PA120.2
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/radtwo.gif

Radiator toevoeging:
ThermoChill PS120 Performance Shroud
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/ps120all.jpg

Ophanging:
Swiftech RadBox MCB-120 Revision 2 - Black
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/radbox.jpg

Res:
Swiftech MCRES-Micro
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/mcres.jpg

Water:
Feser One - F1 - Cooling Fluid - UV BLUE 1ltr- (2x)
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/fblue.jpg

slangen:
XSPC 1/2" Clear tubing
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/xspchose.jpg

klemmen:
12mm Hoseclips Pack of 10 (x2)
Afbeeldingslocatie: http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/hoseclip.jpg


Nu moet dit allemaal in een lain Li PC-60 Plus gaan passen. De radiator ben ik van doormiddel van de swiftech Radbox aan de achterkant van mijn kast te hangen.

Heb ik hier de juiste keuze gemaakt? Volgens mij moet na wat verhalen gelezen te hebben de thermochill radiotor voldoende zijn om de CPU en GPU goed koel te kunnen houden.

Mocht ik dit op deze manier bestellen kom ik zeker uit met de spullen? niet dat ik ergens tegenaan loop omdat ik iets vergeten ben zegmaar..

De set is samengesteld bij Chilled PC UK. Ik heb tot dusver nog geen shop gevonden waar het eventueel goedkoper kan.

Het gaat hier namelijk op ruim 350 euro wat ik een hoop geld vind. Vandaar dat ik ook twijfel of ik wel de juiste beslissing neem. Want voor dat geld wil ik natuurlijk wel prestaties!

Alvast bedankt voor op en aanmerkingen, Kritiek en aandachtspunten!

MvG
Goofy

Uiteindelijk zit onze manager er alleen voor spek en bonus.. - Loesje


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Je mist sowieso koppelingen voor de radiator. Er zijn vast nog meer onderdelen waar het niet standaard bij zit. Daar zou ik ff goed op letten anders kan je het straks niet aansluiten.

Verwijderd

Schroud zou ik weg laten, geeft bijna niks aan extra performance...

  • ikbengoofy
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16-01 13:02
Bij chilled pc kan je selecteren dat ze koppelingen erbij leveren. Dus die zitten erbij.

Shroud zal ik dan idd weglaten.

Uiteindelijk zit onze manager er alleen voor spek en bonus.. - Loesje


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
ikbengoofy schreef op woensdag 07 november 2007 @ 21:11:
Bij chilled pc kan je selecteren dat ze koppelingen erbij leveren. Dus die zitten erbij.

Shroud zal ik dan idd weglaten.
Dan ziet het er in mijn mening allemaal prima uit. Ik ben zelf niet bekend met de pomp maar er zijn vast wel reviews te vinden.

Edit: Als het goed is past de rad trouwens ook intern boven in de kast. Zou zonder DVD drive moeten passen tussen de voeding en de voorkant van de kast. Misschien is dat iets voor je.

Dan krijg je ongeveer iets als op het volgende plaatje.

Afbeeldingslocatie: http://i23.tinypic.com/xel5q1.jpg

[ Voor 28% gewijzigd door PilatuS op 07-11-2007 21:17 ]


  • ToWi1989
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 13:28
Wat een ontzettend mooi topic. Zeer leerzaam! Ik ben nu ook al een tijdje bezig met verdiepen in WC en hoop rond kerst een compleet nieuw systeem met wc te kopen/in elkaar te zetten. Zal een topic maken als ik ermee bezig ben. Verder wens ik je nog veel succes met de assemblage etc.

  • ikbengoofy
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16-01 13:02
Dat boven in mijn kast vind ik prachtig. alleen durf ik het niet aan zo,n gat in mijn kast te maken. Dalijk verknal ik het!

Uiteindelijk zit onze manager er alleen voor spek en bonus.. - Loesje


  • gakkethijs
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 23-01 14:01

gakkethijs

niks

ikbengoofy schreef op woensdag 07 november 2007 @ 21:28:
Dat boven in mijn kast vind ik prachtig. alleen durf ik het niet aan zo,n gat in mijn kast te maken. Dalijk verknal ik het!
daarvoor zit er een Shroud (afdekplaat) er ook op die dekt de wat lelijke zaagsnede af en je hebt genoeg spelling. Goed aftekenen 3x meten en rustig zagen dan kan iedereen het :) zelfs ik.

  • ikbengoofy
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16-01 13:02
Zit te zoeken naar een sorrt van "handleiding" Iemand?
Zoiezo vraag ik me af op die thermochill daarin past. Ding is vrij groot namelijk.

[ Voor 43% gewijzigd door ikbengoofy op 07-11-2007 21:42 ]

Uiteindelijk zit onze manager er alleen voor spek en bonus.. - Loesje


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
De gene waar het plaatje van is heb ik het zien doen. Het was nou niet bepaald super recht geworden maar omdat de afdekplaat er overheen valt zie je er niets van. Je kan het met een decoupeerzaag of dremel prima doen. Als je het echt precies wilt hebben ga je met een figuurzaag aan de slag.

Om te weten of het past zou ik gewoon ff meten. Kijk naar de maat van de rad en kijk hoeveel ruimte je hebt tussen de voeding en de voorkant. Is misschien 5 min werk en je weet het.

Ik denk dat het wel past aangezien de kast op het plaatje vrijwel gelijk is aan jouw kast.

Edit: Een handleiding is niet echt nodig. Het is eigenlijk alleen aftekenen, dan zagen. Dan alleen nog gaatjes boren en vastzetten, da's alles.

Met een beetje zoeken is een echte handleiding vast wel te vinden ergens.

[ Voor 48% gewijzigd door PilatuS op 07-11-2007 21:53 ]


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Zo leuk om te zien dat anderen ook hun ding in 'mijn'' topic plaatsen :) .

Mijn bestelling loopt niet helemaal lekker het zit als volgt :

Bij freezinghardware is bijna alles op voorraad behalve het res.
Dus over een aantal dagen gaat dat gewoon op de post.

Bij agua-tuning heb ik alleen een bevestigings mail ontvangen en verder niks van gehoord.
Het geld is allang overgemaakt en ik heb ook al een aantal mails gestuurd (engels) maar tot nu toe geen antwoord gekregen.

Hoe krijg ik contact met die gasten ?
Moet ik soms in het duits communiceren ? Ik vindt het maar niks daar bestellen.
Het liefst zou ik het nu willen annuleren en mijn geld terug krijgen maargoed.

Heeft iemand een idee hoe ik met agua-tuning in contact kom ? en op welke manier ik dat moet doen. Bellen bewaar ik nog even want dat lijkt me de lastigste manier om goed te communiceren.

Ik heb dit nog nooit meegemaakt daarom probeer ik hier een beetje hulp te zoeken :>

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • maxoss
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 28-01 02:49
Je kunt je status checken op hun site, ze hebben een forum of gewoon geduld hebben. Ik zal je niet zo veel zorgen maken.

  • BTS
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 29-01 21:36

BTS

@ insaniti:

inderdaad even status blijven checken, en bij mij duurde het ook wat langer dan ik dacht, maar het komt er uit eindelijk wel, Het geld overmaken duurt wat langer dan normaal, dit kan pas maandag of dinsdag geregeld zijn (had ik zelf namelijk ook)

www.highflow.nl


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Oke bedankt.

Dit is mijn status :

In WW importiert
eMail Benachrichtigungen

Ik zie op het forum dat mailen eigenlijk geen zin heeft en dat je beter een topic kan aanmaken.

Dus als ik ergens problemen mee heb dan post ik het daar wel.
Misschien ga ik nog wat aan passen :)

Owja nog een vraagje over zo een res op de pomp zelf
Afbeeldingslocatie: http://www.aquatuning.de/images/product_images/info_images/1021_0.jpg

Geeft dit nog enige voordelen/nadelen ?
Is het net zo makkelijk als een los res met vullen en luchten ?
Hoe zit het met de turbulentie ?
Je hebt toch ook een stukje minder slang nodig omdat je geen res er aan hoeft te hangen.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • maxoss
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 28-01 02:49
Wat ik me kan herrinneren is dat een buitenlandse betaling min 5 werkdagen duurt dus...

  • TEAMIKKE
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
[message=,noline]Insaniti schreef op zondag 11 november 2007 @ 16:56[/message]:
Oke bedankt.

Dit is mijn status :

In WW importiert
eMail Benachrichtigungen

Ik zie op het forum dat mailen eigenlijk geen zin heeft en dat je beter een topic kan aanmaken.

Dus als ik ergens problemen mee heb dan post ik het daar wel.
Misschien ga ik nog wat aan passen :)

Owja nog een vraagje over zo een res op de pomp zelf
[afbeelding]

Geeft dit nog enige voordelen/nadelen ?
Is het net zo makkelijk als een los res met vullen en luchten ?
Hoe zit het met de turbulentie ?
Je hebt toch ook een stukje minder slang nodig omdat je geen res er aan hoeft te hangen.
Betalen duurt altijd erg lang voordat ze het hebben ed. Bij mij en alphacool zo'n 2 week :X Maar toen was het er ook binnen een dag. dus idd. lekker rustig afwachten.

Over die combo: Niet doen. Je krijgt erg veel problemen met ontluchten dan. Er zijn tweakers die deze combo hadden en die zijn er weer van af gestapt. Je kunt beter die pomp nemen met top en een Swiftech Micro res oid. Dan heb je wel een heel leuke set :)

  • Godric
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 26-01 13:02
ikbengoofy schreef op woensdag 07 november 2007 @ 21:42:
Zit te zoeken naar een sorrt van "handleiding" Iemand?
Zoiezo vraag ik me af op die thermochill daarin past. Ding is vrij groot namelijk.
Er zijn wel tutorial filmpjes op youtube e.d. te vinden. Dit is er één waar ze met een gatenzaag aan de slag gaan. Hier een andere waar ze een gat zagen en hier de radiator er in hangen.

Canon EOS 40D | EF 17-40L f/4.0 | EF 70-200L f/4.0 | EF 50 f/1.8 II


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Update :

Goed nieuws :)

Beide shop's hebben mij bestelling verzonden.
De bestelling van aqua was wat eerder en is volgens mij bijna duitsland uit.
Dat gaat dus de goede kant op >:)
Hopelijk krijg ik het deze week nog binnen.

De overstap naar WC komt wel heel erg dichtbij.
Ik kan het mij nog niet helemaal voorstellen maar dat komt wel :Y .

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Volgens mij heb ik problemen.
Als je hieronder ziet en op het bovenste linkje klikt staat er volgens mij dat het pakketje al geleverd is en getekend ?

Ik hoop het niet :'(.Ik ga morgen het hoofdkantoor van GLS contacten en dan moet het maar opgelost worden.

Misschien dat iemand mij gerust kan stellen dat alles in orde is ?
Ik hoop dat alles goed komt.
De :z.

*Edit*

Heb GLS = E-mailed.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Zojuist is alles weer goed gekomen :)

Dus ik kan aan de slag en hou jullie natuurlijk op de hoogte.

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter

Goedenavond :),

De setup draait inmiddels al een weekje en ben ik ben nu toch echt op een groot probleem gestuit.
Maar ik zal eerst een paar tips posten door de ''problemen'' die ik ben tegen gekomen tijdens het opbouwen.
  • Die mooie dikke tygon slangen zijn lastig door te knippen dus een handig stukje gereedschap is wel een vereiste. Iets om de slang mee te klemmen zodat jij 2 handen vrij hebt om te kunnen knippen is ook van belang voor een rechte afgeknipte slang.
  • Neem niet te kleine fittingen.
    Zeker met dikke slangen krijg je dat ze er af willen schuiven.
    Als je dan klemmen of wat dan ook gaat gebruiken om het vast te zetten heb je ook maar weinig ruimte.
  • Overweeg ook dat als je met grote slangen aan de slag gaat het kan voorkomen dat je bij de pomp of het resevoir geen slangklemmen kan gebruiken, zelfs tywraps gaat niet lukken omdat de slangen tegen elkaar aanzitten.
  • Als je slangen te los zitten en je hebt geen mogelijkheid om te klemmen en je hebt ook nog is korte fittings plaats dan rubberen ringetjes om de fitting.
    Zorg wel dat ze strak om de fitting heen zitten en dun genoeg zijn zodat ze ook in de slang passen.
  • Over ontluchten. Zorg dat je res goed vol zit dan gaan de luchtbelletjes er makkelijker uit.
    Kneip de slang dicht waar het water het resevoir wil verlaten.
    Zo krijg de lucht de kans om te onsnappen. (Ik lees wel is dat mensen met de dop op het resevoir ontluchten maar dat is niet mogelijk dus hier nog maar een keer ontluchten = dop eraf ;))
  • Laat de pomp nooit droog draaien in ieder geval niet bij een laing dcc. Elke seconde dat die droog draait is er 1 te veel.

Dit was het wel een beetje maar er zal vast nog wel meer volgen :)
Dan heb ik nog een paar kleine probleempjes die ik tegengekomen ben tijdens het monteren.
  • Bij het monteren van het bracket op het MCRes Micro resevoir kwam ik bij het volgen van de handleiding in de problemen. Als je namelijk de aluminum oortjes wil vastmaken moet je een washer tussen het plastic en het metaal doen. Maar dit zorgde ervoor dat het metalen oortje niet meer over de plastic bevestigings punten past. Wat ik ook raar vindt is dat er geen washer tussen schroef en het aluminum wordt gebruikt om beschadigingen tegen te gaan.
  • En niet alleen bij mijn resevoir had ik problemen ook bij mijn cpu blok. Het was mijn ten eerste al niet duidelijk dat je het zonder socket ding moet monteren. Daarnaast weer precies hetzelfde als bij het resevoir, waarom geen washer tusen de veer en het alumnium plaatje om beschadiggingen tegen te gaan. Ten slotte dacht ik dat het blok strak op de processor moet komen te zitten. Dus daarom had ik de ''thumb nut's'' lekker aangedraait. Wat mij verbaasde is dat ik amper kracht hoefde te zetten. Eenmaal vast gezet viel mij meteen op dat het metalen plaatje om het cpu blok heen was gebogen niet ernstig maar toch. Dit komt denk ik ook door dat S939 maar 2 bouten heeft om het te bevestigen.
    Nu zit het blok er naar mijn idee goed op alleen je kan hem wel een beetje bewegen.

Als iemand mij kan helpen door te vertellen wat goed/fout is of nog tips heeft over het stukje van mijn resevoir en cpu blok. Misschien heb je meer info nodig ... dan komt dat wel goed :).

Nu het grootste probleem de temperatuur, ik zal nog niet allemaal info geven want dan kan ik tot sint juttemis typen. Daarom als je vermoeden hebt of wilt weten hoe het inelkaar staat en met wat enz ... komt ook goed :).

Specs :

Liang Dcc Ultra
D-tek Fusion Cpu (AS5)
Thermochill PA120.3 (2x 90mm Tornado fan's)
Switech MCRES-Micro
1/2 Tygon +- 3M
Demi water

Ik koel momenteel alleen een Dual core Opteron ~ 1,42V
Momenteel heb ik bij een kamertemp van ~15 graden een temp (gemeten met core temp 0.95.4)
van ~42 graden. Dit is core 1 en die geeft ongeveer de juiste temp aan ivm de bios. Core 0 geeft ~35 aan. Dit is onder volledige belasting (draai namelijk }:O voor DPC) Tevens wil ik ook aangeven dat het watertemperatuur in het resevoir niet boven de 27 graden kwam.

Met luchtkoeling had ik op 1,42V een temp van ~50 graden. Ik gebruikte wel een Thermalright Xp-90C.

Ik kan mijn niet voorstellen dat dit de juiste temperaturen zijn voor dit WC setje en daar komt nog is bij dat ik alleen maar een cpu koel van ongeveer 150W.

Ik vraag nu pas om hulp omdat ik er zelf niet achter kom dus hopelijk gaat het met jullie expertise wel lukken. Let's hope so :Y !

Ik ben iig heel blij met de vorige hulp die ik kreeg zodat ik een beetje wegwijs raakte in de aqua-world en dat ik ook daadwerkelijk het spul ging bestellen. Ben ook zeker trots op het WC setje vooral zonder fans dan is het echt mega stil en dat was ik niet meer gewend :>

-iNSaNiTi :)

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • TEAMIKKE
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Die temps. zijn echt niet slecht hoor. Helemaal niet met 2 kleine fans onder volledige belasting. En een TDP van 150watt is niet niks ;) De huidige C2D CPU's (uitgezonder de high-end) verbruiken maar de helft. Dus daar kun je dik tevreden mee zijn. Zelfs al was je kamertemp. hoger (want die is wel laag nu) zou het nog maar weinig verschil maken denk ik.

Over het CPU-blok: Die van mij beweegt ook. Of nja, die kan ik bewegen als ik dat wil. Mede door de brakke bevestiging maar dit kan geen kwaad. Ook ik kan passief draaien zonder dat de CPU ook maar een beetje warm wordt. Ik heb een wat minder blokje maar wel een grotere radiator dus dat is wel vergelijkbaar verder.

Voor de rest heb je niet echt problemen IMO. Ben wel benieuwd of je de volgende keer weer voor grote slangen kiest? Ik gebruik 10/8mm slangen met knelkoppelingen en dat werkt echt perfect. Geen problemen met aansluiten en/of lekken en het doet gewoon wat het moet doen. Nog goedkoper ook!
dikkere slangen zijn wel mooi natuurlijk.

Wel ben ik benieuwd hoe je ooit aan 3 meter slang in je kast komt? In mijn kast zit 6 meter maar die is niet echt gebruikelijk in de zin van grootte.

Prima setup verder!

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
Heb zelfs een TDP van rond de 180W :X.
Maargoed met een intel kan je het niet echt vergelijken, want hun berekenen de TDP anders.

Toch vindt ik het te hoog omdat ik geen graka koelt en die verbruiken ook wel net zoveel of nog meer als mijn cpu en als je dan daar nog de cpu bij neemt. Dan zou je toch verwachten dat de temperaturen de pan uit rijzen.

2 kleine fan's in afmeting ja maar niet wat ze kunnen verplaatsen aan lucht ! en op volle toeren ~200 cm/3 de stuk maakt kwa temp ook niet veel uit ongeveer 3 graden. Ik ga nog wel 120mm fan's halen met een max van 75 cm/3 @ 14 dba >:). Is het nuttig om 6 fan's op 1 rad te plaatsen ?( 3 blazen 3 zuigen ).

Dus als ik lagere temperaturen wil dan moet ik nog een rad er bij zetten. Dan zou ik iig nog een zelfde rad erbij doen. 2de pomp is niet nodig toch ? misschien nog iets anders ?

De volgende keer zou ik iets minder dikke slangen nemen niet van 20mm OD maar meer in de richting van 16mm zodat ik ook srew-in fittingen kan gebruiken :).

Kast ? welke kast ? ik heb er wel 1 maar me pc ligt al 2 jaar op een mooi glazen tafeltje en nu staat de wc setup ernaast. Ik ga het nog in een klein verijdbare ladenkastje bouwen als de tijd rijp is.
Dus de slangen zijn nog niet op maat geknipt dat gebeurt pas als ik de definitieve opstelling af heb.

Ik moet je toch zeggen dat ik nog niet helemaal overtuigd ben over de temperatuur maar als er nog meer mensen het zelfde zeggen dan moet ik er helaas aan geloven.

Pluspuntje is dat met goed ingewerkte pasta en een leuk vloeistofje er een paar graadjes van kan afsnoepen maar ik zal dan alsnog de temeratuur omlaag willen schroeven omdat ik in de toekomst toch ook een graka aan mijn setje wil hangen.

Edit :

Heb je nog gelezen dat het water maar 27 graden was. En dat klopt ook ?
Ik had iig een veel hogere water temp verwacht meer in de buurt van 35/40 graden.

Dan wil ik ook nog even terugkomen op het feit dat het maar 8 graden verschilt met mijn luchtkoeling. Conclusie... mijn lucht koeling was dan wel uber en ivh is het uitgegeven geld niet waard en achteraf gezien kon ik beter upgraden naar intel met een leuk kaartje.
Maarja ik ga er toch nog geld insteken om resultaat te halen anders is het gewoon zonde :Y .

[ Voor 12% gewijzigd door iNSANiTi op 28-11-2007 21:10 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • TEAMIKKE
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Het is niet zo dat al je blokken dezelfde temp hebben van het water en andersom. Dan zou je ultieme warmtegeleiding hebben ;) Het water is altijd koeler dan de blokjes zelf.

Over TDP ed: Het gaat om het princiepe dat aangeeft of een CPU veel of weinig verstookt. In dit geval is dit erg veel. Hoe ze het dan bereken maakt verder weinig uit: Het is gewoon veel warmte wat afgevoert moet worden. Aangezien je zelf zegt dat de temps. maar 3 graden verschillen met fans aan/uit is je warmteafvoer dik in orde. Het kan gewoon weg niet veel beter. Daar kun je een 2e pomp, 6 fans en nog een radiator bij in zetten maar dat zal echt geen 5gr. oid er opeens afhalen.

Als je er nog een videokaart bij in zou steken, zal het denk ik weinig verschil uitmaken. Alle warmte die effectief afgevoerd kan(!) worden van je CPU, wordt nu al afgevoerd. Zelfs als je er een videokaart bij zet, is die radiator nog niet in de buurt van zijn vermogen. Daarom zal je CPU temp. ook maar weinig stijgen. Hooguit een paar graden.

Vergeet ook niet dat je constant stressed. Vergelijk het maar eens met andere Opterons en kijk ook eens naar de idle-temps. Neem dan ook nog in beschouwing dat je passief kunt draaien en dan heb je echt geen miskoop gedaan hoor ;)

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
TEAMIKKE schreef op donderdag 29 november 2007 @ 10:32:
maar 3 graden verschillen met fans aan/uit is je warmteafvoer dik in orde. Het kan gewoon weg niet veel beter. Daar kun je een 2e pomp, 6 fans en nog een radiator bij in zetten maar dat zal echt geen 5gr. oid er opeens afhalen.
Ik heb nog is getest met iets wat andere opstelling.
Heb nu ook een andere Opteron maar dat moet eigenlijk niet veel uitmaken.
Maar met 2 fans aan wordt mijn cpu nu max 40 graden terwijl mijn room temp 1/2 graden hoger is als vorige keer. Met de fans uit wordt mijn cpu max 55 graden.

Dit is dus wel degelijk een dik verschil.

Iemand commentaar :) ?

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • TEAMIKKE
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Apart. Ik stem op koelpasta verder. Ik zou even wachten op de echte waterkoel-guru's ;)

  • iNSANiTi
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online

iNSANiTi

...eM HaeY ! eNaSNi b2 ToG u

Topicstarter
TEAMIKKE schreef op vrijdag 07 december 2007 @ 19:43:
Apart. Ik stem op koelpasta verder. Ik zou even wachten op de echte waterkoel-guru's ;)
Ik heb AS5 gebruikt zoals normaal en ook weer op de zelfde manier aangebracht.

Kan je mij uitleggen waarom je de pasta verdenkt ?

Mijn dopje van het resevoir ligt er nog af misschien is dat het :+
Dat kan het niet zijn maar ik zeg hetmaar even ter info.

[ Voor 16% gewijzigd door iNSANiTi op 07-12-2007 21:06 ]

* DPAD * : DF! LP U-D S939 V2N!C2 3K+ @ +2.8GHz 24/7 TR XP-90C - AMD GeekZ : LvL 2 #1 @ 3024Mhz


  • Bollebout
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 24-01 07:28
Weet niet of ik hier goed zit, maar het volgende:

Zijn er al goede mosfet coolblokjes voor de X38 DQ6? (die langwerpige links naast de cpu)

Wil nu eindelijk mijn mobo gaan watercoolen mede doordat deze geen componenten heeft die behalve de NB/SB/+mofset naast cpu echt heet worden. (zoals met de meeste asus borden bv).

Ik zie nl dat de schroef aansluiting voor de meeste
meestal andersom zitten.

[ Voor 8% gewijzigd door Bollebout op 08-12-2007 00:18 ]


  • Aapenootjes
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 22-01 00:41
Het valt me op dat het EK supreme waterblok nog niet langsgekomen is hier. Volgens de berichten die ik gelezen heb koelt deze nog beter dan de D-tek fuzion en is bovendien goedkoper :)

Verder zou er binnenkort ook een plexi-top versie van komen.

  • Astratuner
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 29-01 20:50
idd wel raar :)


maar die EK supreme gaat niet op sommige mobo's wegens spatie met de mosfets heatpipes.


gigabyte's gingen al niet.


Die doorzichtige top maakt dat iets van verschil uit of gewoon voor de looks?

  • sky-
  • Registratie: November 2005
  • Niet online

sky-

ℓℓ👌

Klopt aapenootjes, op diverse amerikaanse fora wordt het blokje flink getest en presteerd idd een stuk beter dan de fuzion.

don't be afraid of machines, be afraid of the people who build and train them.


  • Aapenootjes
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 22-01 00:41
Astratuner schreef op zaterdag 08 december 2007 @ 18:19:
idd wel raar :)


maar die EK supreme gaat niet op sommige mobo's wegens spatie met de mosfets heatpipes.


gigabyte's gingen al niet.


Die doorzichtige top maakt dat iets van verschil uit of gewoon voor de looks?
Dat is inderdaad een bekend probleem bij EK. Waarschijnlijk ligt de oorzaak bij gigabyte, echter is EK bezig een mounting plate te maken voor getroffen moederborden. Deze zul je echter los aan moeten schaffen welke waarschijnlijk rond de EUR 5 gaat kosten.
Pagina: 1