Toon posts:

ASUS P5PL2, geen boot bij geheugen-upgrade

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hi,

Ik heb een vreemd probleem. Ik heb een ASUS P5PL2 moederboard, Intel Pentium 541 (3.2Ghz).

4 DIMM slots, 2 geel, 2 zwart. In de gele zitten Corsair TWINX 512MB DDR2 800 C6400 5-5-5-12 repen.

Ik wil uitbreiden naar 2048 en heb dus één reep Corsair 1024MB DDR2 800 C6400 5-5-5-12 gehaald. Inderdaad, zelfde specs dus je zou denken: geen probleem. Wel dus.

Ongeacht in welke van de 2 zwarte DIMM-slots ik die reep zet, de PC boot niet meer correct. Alles slaat aan behalve video en geen POST-beep, niks.

Dan verwijder ik die reep 1024MB dus weer, start m'n PC op en krijg in BIOS-scherm de mededeling dat een overclocking- danwel Overspeed-fout is opgetreden. F1 drukken voor custom instellingen, F2 voor default settings.

Ga ik dan naar Everest Home Edition en bekijk ik m'n specs, dan is mijn 3.20Ghz CPU opeens 3.22Ghz :?

Reboot ik dan nogmaals, dan is die rare melding opeens weg en is alles in Everest ook weer normaal.

Ik ga toch al een tijdje mee in PC lala-land, tot nu toe nog nooit een probleem met ASUS gehad maar dit probleem stelt mij echt voor een raadsel.

Heb hier qua mogelijke probleemanalyse nog nergens iets over kunnen vinden, behalve dan mensen die dit probleem vooral melden met het P5LD2 mobo, maar niemand die een oplossing weet.

Oh, heb ook Memtest+ gedraaid (doh) en geen foutmeldingen gezien.

[ Voor 8% gewijzigd door Verwijderd op 15-10-2007 19:57 ]