Als ik me niet vergis is de 1.8 een motorblok van het XU-type. Nu weet ik niet in hoeverre de indeling van de draadboom bij de 306 verschilt van de 205, maar ik denk niet dat het een defecte zekering is. De meters in het instrumentenpaneel zitten namelijk op verschillende zekeringen en de toerenteller zit op zekering 1. Zonder zekering 1 zou je de auto niet eens kunnen starten, omdat daar ook de bobine op zit.
In eerste instantie zou ik, wat dreamscape zegt, even de de aansluiting van de stekkers controleren. Mocht dat niks uitrichten dan zou de oorzaak dieper kunnen liggen. Voor de toerenteller zul je sensor moeten controleren. Deze zit doorgaans bij het vliegwiel. De stekkeraansluiting wil nog wel eens gecorrordeerd raken of afbreken, waardoor het signaal niet doorgegeven wordt.
Als de benzinemeter niet meer dan 25% vulling aangeeft, kan het zijn dat de vlotter in de tank vast zit/blokkeert.
Aan de andere kant - omdat meerdere instrumenten het niet/vaag doen - kan je ook een slecht massapunt hebben. Uit ervaring weet ik dat als er een slechte massa is (of een verkeerde massa getrokken wordt) dat je dan ook funky resultaten kunt krijgen

(Ruitenwissers die aangaan zodra je je lichten aanzet enzo

). Je kunt overigens heel eenvoudig testen of de massaverbindingen van je accu nog goed zijn:
De accu maakt (directe) massa op het motorblok en op de carrosserie. Pak twee kabels (startkabels zijn hiervoor heel geschikt) en zet van de ene kabel een klem op de minpool van de accu en klem de andere kant op een stuk van de carrosserie. Van de andere kabel klem wederom een kant op de minpool van de accu en de andere kant prik je op een metalen deel van je motor (bijvoorbeeld op de brandstofrail of op de beugel waar je dynamo aan zit). Start de motor en als je instrumenten nu wel weer goed werken, weet je dus dat het probleem veroorzaakt door een slechte massa van de accu. Door een van de aangelegde kabels nu los te maken, kun je dan achterhalen of de slechte massa in de verbinding naar de motor of naar de corrosserie zit.