[Vista]Radeon Xpress 200M artifacts?

Pagina: 1
Acties:
  • 207 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Tedman111
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 02-07-2023

Tedman111

-=ProzaC=-

Topicstarter
Hallo,

Een kennis van me heeft een Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 EB11 gekocht, misschien hebben jullie hem zien staan in het Media Markt krantje voor 666€.
Op zich is het een aardig ding, maar zo snel de stroom wordt ingestoken verschijnen artifacts over het hele scherm.

In ATi Catalyst Control Center heb ik dan ook gekeken naar de profielen in het "PowerPlay" gedeelte.
Er wordt een ander profiel ingeladen zo snel de stroom wordt ingestoken. Deze verandering heb ik ook met Everest bekeken. De clockspeed van de GPU gaat van 100MHz naar 301MHz. Volgens sites als deze moet dit een normale clockspeed zijn voor deze chipet en ook Everest geeft aan als normale clockspeed 300MHz (achter de gemeten clockspeed tussen haakjes).

Ondanks dat dit normale clockspeeds zijn verschijnen er toch over het hele scherm artifacts alsof je videokaart te ver is overgeclockt zo snel de stroom wordt ingestoken en het "300MHz profiel" wordt geladen.

De meegeleverde handleiding levert niks nuttigs op, zoeken op GoT zowel als Google heeft me ook tot nu toe nog niks opgeleverd.

Nog even de systeemspecificaties voor zover die van belang zijn:
Intel Centrino Core Duo (Yonah) 1,86GHz T2350
1GB (2x512MB DDR2 667)
ATi Radeon Xpress 200M
160GB 5400RPM HD
Vista Home Basic

Verder heb ik inmiddels ook al geprobeerd om Catalyst 7.7 te installeren en alle Vista updates geinstalleerd via Windows Update.
Everest geeft geen temperatuur aan van de GPU, alleen van de CPU tussen de 50 en de 70 oC

Hopelijk kunnen jullie me verder helpen :)

[ Voor 6% gewijzigd door Tedman111 op 07-08-2007 15:53 ]

Early to rise misses the prize, because sleeping-in late just feels great!


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Het lijkt als ik het zo lees op een hardware probleem. In dat geval zou ik er gewoon mee terug gaan. Bij een laptop kan je er zelf helaas niet echt wat mee. Hopelijk schiet het een beetje op als je er mee terug gaat.

Naja misschien heeft iemand anders nog een goed idee.

Verwijderd

Lijkt inderdaad op een hardware fout, als hij bij de standaard clocks al artifacts geeft. De hele tijd op energiebesparing werken, kan, maarja daar heeft die kennis van jou niet voor betaald, denk ik

  • Tedman111
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 02-07-2023

Tedman111

-=ProzaC=-

Topicstarter
Sorry dat heb ik dan onduidelijk vermeld, op energiebesparende modus, dus 100MHz clockspeed, heb ik geen last van artifacts!

Bedankt voor de reacties al in ieder geval.

Early to rise misses the prize, because sleeping-in late just feels great!


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Dan trekt de GPU de 300MHz gewoon niet wat betekend dat ie niet correct werkt zoals het moet. De laptop werkt gewoon niet zoals ie zou moeten dus heb je gewoon garantie.

  • Ep1c
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 18-09-2025
wordt hij niet gewoon te warm, daar hebben videokaarten wel vaker last van.

ik zou zeggen, ga terug naar media markt en vraag een nieuwe.

wat je ook kan doen is andere progjes proberen te achterhalen hoe warm de video kaart wordt.
maar het lijkt mij alsof hij te warm wordt

[ Voor 57% gewijzigd door Ep1c op 07-08-2007 16:18 ]

Pagina: 1