Nieuwe camera, maar zuperzoom of toch compact???

Pagina: 1
Acties:
  • 116 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Dutchneon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 30-01-2024

Dutchneon

6.375Wp Panda's&5100Wp SF-MT10

Topicstarter
Zit zo, ik heb een ultracompact cameraatje (canon ixus i5) maar die begint slecht te worden, nog wel voldoende voor een paar foto's maar accu is erg snel leeg en kan maar weinig instellen en zowieso niet mogelijk om in schemer/donker te fotograferen.

Ik heb zelf heel wat zitten neuzen en zoeken, maar ik ben nog erg aan het twijfelen.
Ik wil eigenlijk een camera met groothoeklens met min. 6xzoom waar je ook diafragma, sluitertijd en ISO waardes in kan stellen, maar zeker geen dslr. Die zijn naast dat ze eingelijk heel groot zijn veel te ver over mijn budget.

Liefst zou ik een compactcamera hebben die nogsteeds enigzins in mijn zak kan. Maar ik heb al gemerkt dat dat erg moeilijk gaat worden.
Ik kom namelijk toch al snel uit bij superzoomcamera's die grote lenzen hebben.
De volgende kandidaten heb ik tot dusver gevonden:


Optie 1)- http://www.kieskeurig.nl/...BE8D1C125727B00354F2C.htm
Afbeeldingslocatie: http://images.kieskeurig.nl/images/product_big/3DEE7D76A4EBE8D1C125727B00354F2C_big.jpg
Panasonic DMC-TZ3:
Een van de weinige nog enigzins compacte camera met groothoeklens, iso's kun je ermee instellen maar alleen sluitertijd en diafragma met de verschillende scene-instellingen
Hij zit echter wel echt aan de max van mn budget met 360 euro!


Optie 2)- http://www.kieskeurig.nl/...7CA92C125727B003E0CC2.htm
Afbeeldingslocatie: http://images.kieskeurig.nl/images/product_big/8D3279E6E207CA92C125727B003E0CC2_big.jpg
Panasonic DMC-FZ8
Grote broer van de TZ3 en dus meteen niet handig (lees praktisch) om mee te nemen, maar wel eigenlijk alle instellingen die ik zou willen én een net prijsje van rond de 260 euro!


Nadeel van de panasonics is echter ruis op lagere iso's, waar ik onder andere hier over gelzen heb daarom heb ik naar een alternatief gekeken die ongeveer dezelfde eigenschappen heeft maar minder ruis, die vond ik denk ik in:

Optie 3)- http://www.kieskeurig.nl/...6C4DFC12571E9004E2D85.htm
Afbeeldingslocatie: http://images.kieskeurig.nl/images/product_big/8FEEF7ADEE86C4DFC12571E9004E2D85_big.jpg
Fujifilm FinePix S6500fd
een helaas nóg groter model maar dus wel met vergelijkbare opties en betere ruisonderdrukking.
Echter wel wéér een nadeel FUJI gebruikt hele dure/ trage XD kaartjes :(
Prijs zit ongeveer gelijk met de FZ8, met 260 euro


Jullie zien het wel, ik als leek (het lijkt allemaal dat ik er verstand van heb zo omdat ik met die termen gooi, maar das alleen maar van lezen :D geen ervaring) kan maar geen beslissing nemen en zou hem graag nog ff halen voordat ik naar Duitsland ga..... morgen

Neig toch naar die (relatief) dure compact; optie 1, omdat ik het eigenlijk niet zie zitten om met een tasje te lopen maar ben bang dat ik spijt krijg als ik na een beetje oefenen niet voor minder geld een wat grotere maar camera heb gekocht waarop je alles kunt instellen en dus betere/leukere/mooiere foto's kunt maken.

Help help help, wat zouden jullie doen ;)

Powerplants: 6375Wp Yingli Panda & 5440Wp SF170s: http://pvoutput.org/list.jsp?userid=34987


Verwijderd

Ik zou eens hier gaan kijken: Welke digitale camera tussen de 250 en 500 euro? - deel 3

Of als 250-500 euro toch net boven het budget ligt: Welke dig. camera onder de 250 euro? Deel 3

De vraag die jij stelt is feitelijk al 25 keer gesteld en die wordt in deze twee topics ook heel erg vaak besproken.

  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 23:46

Theo

moederbord

Ik heb de S6500FD, en het is een topcamera. Op DPreview is hij ook Highly Recomended. De handmatige zoom van de camera is ok zeer prettig, dit zorgt er ook voor dat de camera binne één seondce opgestart is. Bij de Panasonic Z8 is de opstarttijd wel wat langer, helemaal als de lens helemaal naar buiten moet komen (dus helemaal ingezoomed)
De S6500 heft een 28-300 lens, en dat is dus van echte groothoek naar echte tele, de Panasonic Z8 heeft een 36-430 lens, en dat is niet echt groothoek

En zo duur zijn die XD kaartjes niet, voor 20 euro heb je een high speed 1 GB XD kaart.


Ik zou darom ook de tweede camera laten schieten, de S6500 is gewoon beter dan de Panasonic DMC-FZ8. Hiermee hoef je dus alleen nog "maar" te kiezen tussen de eerste en derde camera.


Ik denk dat als je niet naar de grootte kijkt de S6500 voor jou een goede camera is, hier kun je meer op instellen.

Persoonlijk zou ik voor de S6500 gaan. Deze is 100 euro goedkoper, heeft gewoon 4 AA batterijen (geen dure accu's, en je kan overal ter wereld een setje penlights halen) en valt volledig in te stellen. Ook is de handzoom erg prettig

Nu met WP, PV, EV en PC


  • catchingfire
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 20:12
Ik heb wat superzooms betreft de Sony H9 gehad en heb nu de Canon S5is. De eerste heeft een enorm sterke noise-reductie en compressie waardoor er behoorlijk wat detail verloren gaat.

De S5 bevalt me uitstekend. Vrij compact, snel, overal verkrijgbare (en door elke lezer geaccepteerde) SD-kaartjes, overal verkrijgbare AA-batterijen, hotshoe voor m'n externe flitsert en er komen ook nog eens prima foto's uit. De H9 heeft een 31mm groothoek, de S5 36mm, ik had verwacht deze paar mm's behoorlijk te gaan missen maar in de praktijjk valt het reuze mee.

De genoemde Fuji heeft dan wel een betere en grotere sensor, maar de trage lens (f4.9@300mm vs. f3.5@432mm voor de S5is) zonder beeldstabilisatie haalt dit voordeel behoorlijk onderuit.

  • Brad Pitt
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 28-01 12:58
28mm t.o.v. 36mm is natuurlijk niet-te-vergelijken. Als de OP een camera met groothoek zoekt is 36mm totaal geen optie.

Nickname does not reflect reality


  • Dutchneon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 30-01-2024

Dutchneon

6.375Wp Panda's&5100Wp SF-MT10

Topicstarter
Ok bedankt allemaal ik heb zojuist de Fuji opgehaald en ik kan er natuurlijk meteen mee gaan spelen nu want ja ik hoef geen accu op te laden :D eerste voordeel al!!!

Ik ben benieuwd, zal het jullie straks laten zien......
Bedankt, en ik ben inderdaad voor de concessie gegaan qua grootte.
Ik kan tenslotte als het echt moet nog mijn oude ultracompact meenemen (moet ik wel ff nieuwe accu kopen)

bedankt allemaal en tot trax

Powerplants: 6375Wp Yingli Panda & 5440Wp SF170s: http://pvoutput.org/list.jsp?userid=34987

Pagina: 1