[Layout] Graag tips over hoe te verbeteren

Pagina: 1
Acties:

  • Reveller
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 05-12-2022
Een vriend van me begint binnenkort een huiswerkklas. Omdat het toch vakantie is :) heb ik aangeboden een website voor hem te maken. Ik ben eerst ga rondneuzen om inspiratie op te doen. Onder anderevind ik erg mooi.

Omdat de website gericht is op scholieren van de middelbare school, leek het me wel aansprekend om een lijntjesschrift als achtergrond te nemen (klik op thumb voor ware grootte):

Afbeeldingslocatie: http://www.danandan.luna.nl/got/huiswerkklas-1-thumb.gif

Door het gebruik van de lijntjes wordt je eigenlijk gedwongen met je ontwerp een bepaalde kant op te gaan. En de kant die het opgegaan is, is verre van de voorbeeldsites hierboven genoemd! Persoonlijk vind ik de site er niet echt "web 2.0" uit zien, maar eerder als een standaard Frontpage template.

Ik zit er nu al een uur naar te staren, maar zou niet weten hoe ik dit ontwerp kan tweaken zodat het er meer professioneel uit ziet. Wat door mijn hoofd schoot:
  • de groene navigatiebalk bij de hoeken afronden
  • het content gedeelte (tussen de twee rode lijnen) of de navigatiebalk laten "zweven" door er een shadow achter te plakken
  • de subnavigatie niet in de linkerbalk maar als tabjes bovenin het content gedeelte
Graag zie ik jullie mening. Wat zou jij veranderen? Of moet ik maar helemaal opnieuw beginnen?

[ Voor 5% gewijzigd door Reveller op 18-07-2007 11:48 ]

"Real software engineers work from 9 to 5, because that is the way the job is described in the formal spec. Working late would feel like using an undocumented external procedure."


  • sopsop
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01-02 13:43

sopsop

[v] [;,,;] [v]

Maak van die groene balk een boekenlegger. En zorg voor een discreet lijntje dropshadow zodat het lijkt of de groene balk net boven het 'schrift' zweeft.

Wellicht zou je een en ander een nog wat speelser karakter kunnen geven door wat doodles op het lijntjes papier te zetten.

En met doodles bedoel ik zulke dingen:
http://images.google.nl/i...1&sa=X&oi=images&ct=title

Tenminste, dat deed ik altijd in schriften en op proefwerken. Bij de proefwerken stond er na correctie dan meestal ook bij dat ik mijn tijd beter aan het proefwerk dan aan het tekenen kon besteden :)

PS: Een frontpage uiterlijk is het zeker niet. Gewoon een duidelijke overzichtelijke indeling.

[ Voor 66% gewijzigd door sopsop op 18-07-2007 11:51 ]