Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[XML] Hoe gebruik ik XLink?

Pagina: 1
Acties:

  • ktf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 28-11 13:33
Hallo allemaal,

Het woordenboek dat ik op mijn site heb ben ik om aan het zetten naar XML. Daarbij stuit ik echter op enkele lastige problemen. Zo ben ik momenteel een XML Schema aan het maken dat past bij de GlossXML standaard die ik gebruik (http://www.creativyst.com/Prod/Glossary/Doc/XMLOut.htm)

Nu wil ik echter ook xlink functionaliteit toevoegen, en daar wringt de schoen. Bovenaan mijn XML document staat nu:
code:
1
<Lexicon Language="dut" Subject="Computer" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="http://www.icer.nl/afkor.xsd" xmlns:xlink="http://www.w3.org/1999/xlink">

en mijn xlinks zijn in de verschillende elementen ingebouwd:


code:
1
<SeeAlso xlink:type="simple" xlink:href="http://www.icer.nl/tutorials/internet/virussen.php">....</SeeAlso>

Als ik hem nu door een van de talrijke XML validators die op internet te vinden zijn haal, wordt gemeld dat SeeAlso geen atributen heeft volgens het XML Schema. Dat klopt, maar wordt die functionaliteit niet toegevoegd via de xlink namespace? Moet ik misschien toch xlink attributen toevoegen in het schema?

Weet iemand een oplossing, of misschien een betere standaard voor dit doel dan GlossXML?

Alvast bedankt!

Verwijderd

die SeeAlso zit in je eigen namespace begrijp ik?
Dan moet je idd in je schema aangeven dat ie het href attribuut (uit de xlink namespace) mag (moet) bevatten

  • ktf
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 28-11 13:33
Ok, dan is het probleem opgelost :) Ik dacht dat dat implicitiet ging door het toevoegen van de xlink namespace.