Toon posts:

Waarom ik kies voor 26"

Pagina: 1
Acties:
  • 296 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Misschien ligt het aan mij maar wat een rare business is de tv markt van tegenwoordig.
Ik kom zelf van uit de fotografie en ben gewendt geraakt aan het feit dat je als je een normale fotowinkel binnenloopt je grote kans loopt totale onzin op de boterham krijgt.
Toch valt de digitalecamera markt nog mee als je het vergelijkt met de tv markt.
Voor cameras kan je op internet tenminste nog een beetje wijs worden voordat je naar de winkel gaat..

Met tv's is het russisch roulette want objectieve testsites heb ik nog niet kunnen vinden, daarnaast hangt het er natuurlijk van af of je 4:3 tv analoog of digitaal, casema of UPC, NOS voetbal, Talpa voetbal of rugby via 1080 i Sky, 16:9 tv SD dvd's of 16:9 dvd's wil kijken.

Dan al die merken, en versie nummers! kijk voor de lol even op de Samsung of philipssite en je wordt geen reeeeet wijzer.een PF model met hdpixel 2.0 uit begin 2006 of de "nieuwste PFL" serie zonder hd pixel blabla.

Wat een toestanden.. Maar ja komende uit de fotografie ben ik gewend geraakt rond te neuzen op het web en ben er achter dat een aantal modellen er uit springen.

Eerst dacht ik aan plasma, aangezien veel van de tv die ik kijk niet hd is, en uit de fotografie weet ik dat je beter een 5 mp compact camera kan hebben dan een 12 mp met de zelfde chipmaat. Ik heb geen zin al te veel naar super intelligent "upscalelarij" gaan zitten kijken.. dan maar wat minder resolutie en beter contrast en beweging!

Maar de 37 inch Panasonic Plasma leek op internet een schappelijke maat maar in de winkel werd ik bang voor de gedachte "even het nieuws" aan te zetten of de "wereld draait door" bij het eten.. (ik zit op 2,75 meter van de tv en kijk nu naar een 45 cm beeldbuisje).

26 inch dus want dan valt kwaliteitstekort van SD materiaal niet zo op , en dat moet LCD...

Na lang speuren kwamen de volgende kandidaten naar boven;

Sharp C-26SA1E
Goedkoop (500-600 euri), redelijk mooi mat zwart, 1200 :1 contrast en verdomd weining klachten op Kieskeurig!

Panasonic TX-26LX70 (800-1000 euri)
100 hz 4 ms response en veel aansluitmogelijkheden. Komt zowel in Engeland als in Duitsland steeds als beste LCD naarvoren (soms wordt zijn 32 " TX-32LX70 broer gebruikt voor test)

Philips 26PFL5322/12 (650- 750)
Een PFL dus nieuw maar niet te vergelijken met de 32" broer (32PFL7332) die ik graag zou nemen als ie niet zo groot zou zijn (net zo goed uit duitse test als de Pana) Maar is ie automatisch beter dan de oudere 26PF9531/10 die ook nog CINEOS mag heten. WTF?

Kan iemand mij een tip geven of wijzen op een juweeltje wat ik gemist heb in dit oerwoud voor de consument,

  • Kwakkel
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 11-02 16:32
ik kan je wel zeggen dat de TH37PV70F op 2,5 à 3 meter geen enkel probleem is
heb deze namelijk zelf, en zit op die afstand :)

verder is de kwaliteit hoegenaamd perfect (al moet ik er wel bij vermelden dat ik van een CRT van 15 jaar kom, dus een immens verschil :p)

Verwijderd

Topicstarter
37 " vindt ik eng, misschien niet voor een mooie film.. maar wel voor gewoon tv kijken,

Verwijderd

Op een Plasma is het goed te doen, beter dan op de meeste kleine lcd's

  • Kwakkel
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 11-02 16:32
inderdaad, ik kijk ANALOOG, en heb geen enkel probleem met de TV

  • twixx
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Ik zit op 3,5 meter en dan is 40" wel lekker. Wat ik er mee wil zeggen is het volgende: in een TV investeer je voor een aantal jaren, waarschijnlijk veranderd de afstand tot je TV eerder dan je TV. Ik zou hem niet te klein nemen.

9x Canadian Solar + Enphase IQ7+ 3,4 kWp ZZW 20º
4x Yingli + Enphase IQ7 1 kWp ZZW 25º
4x Yingli + Enphase IQ7 1 kWp ZZW 90º


  • sanook
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 09:41

sanook

_/-\o_

Op 2,75m afstand is een 37inch (plasma) prima te doen, zelfs een 42inch is niet verkeerd.

Verwijderd

Topicstarter
Volgens mij ben ik inderdaad niet helemaal fris dat ik niet minstens een 37" haal.
Toch blijf ik erbij dat ik het te grooooot vindt voor een televisie in mijn huisje! Plus, ik ben net nog even naar een winkel geweest en gewone kabel tv ziet er echt niet uit!
dus ik ga nu voor de 26 '', later als ik een groot huis zien we wel weer..

Mijn vraag over tips voor een supergoeie 26" is dus hier niet besteedt..

  • hello_moto
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 20-02 22:17
Jank niet zo meteen man, je krijgt nog best reacties hoor ;) .

26 Inch lijkt me prima hoor, soms kijk ik tv op 19 inch en bevalt me prima.
Pagina: 1