You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Het leek me ook al vrij sterk. Ik had een CF card naar Oekraine gestuurd voor een schermpje en ben er daarna zelf achteraan gevlogen. Het scherm deed rare dingen en de CF card was leeg. Waarschijnlijk heeft het scherm de CF card gemold dan ofzo. Ik heb nog geen verklaring voor hetgeen er toen gebeurde.Sprite_tm schreef op vrijdag 08 juni 2007 @ 20:45:
Hmm, het CF-kaartje lijkt me een ander probleem geweest te zijn; ik kan me niet voorstellen dat iedereen met camera's enzo uiteindelijk na het vliegveld met een lege kaart zit, en daar nog niets over bekend is.
De Sram kaarten zijn opzich niet gevoelig voor een seconde geen spanning. We hebben zelfs meegemaakt dat een alarmkast na een nacht uit staan afgenomen werd en na transport niet meer werktte omdat er geen batterijen in het SRAM geheugen zat.Sram lijkt me echter wat twijfelachtiger: niet alleen omdat een eventuele metaaldetector vreemd kan doen, maar ook doordat mechanische krachten wel eens zouden kunnen zorgen voor bijvoorbeeld vaag batterijcontact waardoor bits om zouden kunnen vallen.
Ik ook en toevallig ben ik bezig het systeem te herschrijven zodat dit mogelijk is. Het is een ontwerpfout die in 1980 gemaakt is. In die tijd was het nog geen ontwerpfout.Ik persoonlijk zou het spul eerder aan EEPROM of flash ofzo toevertrouwen.
We zullen zien, na je verhaal kan ik de eigenaar wat tips geven (voorzichtig zijn) en denk ik dat ie wel heel aankomt. Anders moet ik een reisje naar India boeken, waar op het eerste gezicht ook niks mis mee is.Verder denk ik niet dat een metaaldetector als specifiek gevaar nu zo erg is: volgens mij komen laptops in suspend-stand en PDAs enzo er ook wel doorheen; er zou wel iets aan stroom geinducteerd kunnen worden, maar volgens mij niet zover dat er iets omvalt.
You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
Hiermee bedoel ik dat er dezelfde componenten in zitten.
Voor een Sram zijn alleen 4 keer zo veel componenten nodig voor een geheugen cel.
En alle computerspul zit vol met Dram. Blijft prima werken tijdens een scan.
Je moet het alleen niet in een MRI-Scanner proberen denk ik.....
Guus Assmann
De SRAM zelf zal natuurlijk tegen een beetje straling van de scan kunnen, maar ik denk dat de vraag eerder is of de data die in de SRAM zit niet corrupt raakt... (soft errors door radioactieve straling van de RX scan)...
Ik heb wel al regelmatig mijn rekenmachine (HP48; 32kB SRAM) meegenomen met het vliegtuig als handbagage (dus door de gewone handbagagescanner) zonder daar ooit problemen mee gehad te hebben. De kans is dus groot dat je geen reis naar india moet boeken
De kaart gaat met een lading bubbeltjesverpakking mee in de handbagage. Een andere oplossing heb ik op dit moment sowieso niet.
You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
Dat zal redelijk wat tegenhouden.
En anders wat lood. (Dat is wel op het dak te vinden.)
Werkt beter tegen straling dan die folie....
Guus Assmann
Leg het dan maar uit aan die gasten als de metaaldetector afgaatguus.assmann schreef op zondag 10 juni 2007 @ 00:02:
Doe er eerst aluminiumfolie omheen.
Dat zal redelijk wat tegenhouden.
En anders wat lood. (Dat is wel op het dak te vinden.)
Werkt beter tegen straling dan die folie....
Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8
Duurt alleen veel langer, daarom gooien ze standaard alles erdoor en onderzoeken ze alleen persoonlijk wat er vreemd uitziet in dat ding of wat er niet in mag/kan.
L-E-Z-E-NSA007 schreef op zondag 10 juni 2007 @ 00:19:
Denk je nou echt dat het onmogelijk is dingen mee te nemen die niet door een rontgenmachine/metaaldetector kunnen?
ik vraag of SRAM geheugen er last van heeft.
You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
SA007 is louter behulpzaam, als iedereen hier alleen zou antwoorden op de TS, dan mag je het aantal posts hier op het forum delen door twee.AlainS schreef op zondag 10 juni 2007 @ 00:40:
[...]
L-E-Z-E-N
ik vraag of SRAM geheugen er last van heeft.
Volg SA007 eens, en kijk eens hoeveel dat zo'n procedure kost enzo
Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8
Waar is het SRAM-kaartje trouwens voor? Flipperkast? Arcade-machine?
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Een SRAM kaartje voor een PLC, (448kB met PCMCIA connector) Dient als alarmsysteem op een schip.Stoney3K schreef op zondag 10 juni 2007 @ 02:51:
Waar is het SRAM-kaartje trouwens voor? Flipperkast? Arcade-machine?
You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
In het geval van de HP48 die van voor het goedkope-flash tijdperk dateert (daarom da'k ook specifiek die vermeldde) wordt het SDRAM geheuen wel degelijk gebruikt als langetermijn dataopslag (32kB in mijn oude 48S, 128kb in de nieuwere 48GX). Typisch had ik van de 128kB een dikke 100-110kB volstaan met allerlei permanente data/software (die niet corrupt raakte na meermaals door de veiligheidsscanner te passeren) en een 20-tal kB vrij als werkgeheugen.AlainS schreef op zaterdag 09 juni 2007 @ 23:02:
De gehele applicatie staat in SRAM en moet dus door scans heen. Het is geen tijdelijk geheugen, al zou je dat wel vermoeden bij SRAM. Als er 1 bitje omvalt en het is de verkeerde kan ik een reisje boeken. Bij een computer/rekenmachine wordt het ram geheugen opnieuw gevuld aangezien het toch tijdelijk is.
@Stoney3K: de frequentie speelt niet zozeer mee: Wat er gaat gebeuren tijdens de RX scan is dat de straling electron-gatparen maakt met zeer hoge energie (genoeg energie om bij't verliezen ervan door impact-ionizatie nog meer electron-gatparen te maken) die kunnen zorgen voor het omslaan van een bit in het geheugen.
@AlainS: hou oudere technologie, hoe lager de kans op soft errors in het SRAM geheugen (grotere cellen, grotere capaciteit, hogere spanning => er is meer lading nodig om een bitje te doen omslaan) dus als je een oud en een supperrecent SRAM kaartje hebt kun je best het oude gebruiken
Als dat je reactie is op iemand die behulpzaam probeert te zijn dan wil ik nog wel wat toevoegen. Het maakt geen drol uit of SRAM er last van heeft, want ik heb nog nooit meegemaakt dat apparatuur niet langs het poortje mag i.p.v. er doorheen. Je hoeft het alleen maar te vragen...AlainS schreef op zondag 10 juni 2007 @ 00:40:
[...]
L-E-Z-E-N
ik vraag of SRAM geheugen er last van heeft.
Gezocht!
Samsung 1TB HD103SI printplaat
Router
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something
Zou ik misschien mogen vragen voor welk bedrijf je werkt?AlainS schreef op zondag 10 juni 2007 @ 10:55:
Een SRAM kaartje voor een PLC, (448kB met PCMCIA connector) Dient als alarmsysteem op een schip.
PSN: Houtvlot
Dat mag je best vragen, maar dat doet niet ter zake. Daarom laat ik het weg.dinges schreef op donderdag 14 juni 2007 @ 13:10:
[...]
Zou ik misschien mogen vragen voor welk bedrijf je werkt?
Dan moet je zelf op de hoogte zijn van de consequentie's. Als ik het kaartje meegeef aan de eigenaar dan weet je niet wat er uiteindelijk nog opstaat aangezien ik mijn laptop er niet aan kan hangen.TheBorg schreef op woensdag 13 juni 2007 @ 21:16:
[...]
Als dat je reactie is op iemand die behulpzaam probeert te zijn dan wil ik nog wel wat toevoegen. Het maakt geen drol uit of SRAM er last van heeft, want ik heb nog nooit meegemaakt dat apparatuur niet langs het poortje mag i.p.v. er doorheen. Je hoeft het alleen maar te vragen...
Daarbij ben jij nog nooit buiten de EU geweest als ik het goed begrijp. Ik werk zelf zo nu en dan in Oekraine en daar zijn ze niet zo meegaand als in de EU.
Het kaartje is gisteren in India aangekomen en zou vandaag getest worden. Ik heb geen bericht ontvangen en dat is normaliter een goed bericht.Als het niet werkt weten ze me wel te vinden.
[ Voor 46% gewijzigd door Alain op 16-06-2007 01:44 ]
You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....
Ik was gewoon benieuwd bij welke concurrent je werktAlainS schreef op zaterdag 16 juni 2007 @ 01:29:
Dat mag je best vragen, maar dat doet niet ter zake. Daarom laat ik het weg.
PSN: Houtvlot
Röntgen is een ander verhaal dat is prima in staat geheugen te vernaggelen