Custom layout voor Picasa webalbum via RSS

Pagina: 1
Acties:
  • 421 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Dark Blue
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 28-11 22:14

Dark Blue

Compositionista!

Alpenmeisje

Topicstarter
Hallo,
Ik stel mijn vraag hier, omdat ik niet op specifieke Picasaforums geregistreerd ben en dat ook eigenlijk niet wil doen voor zo'n korte vraag.

Mijn vraag betreft eigenlijk het uitlezen van de RSS-feed die Picasaweb bij een fotoalbum produceert en met deze XML een eigen layout die past in mijn huidige website.
Probleem? Ik kan, hoewel ik me er een paar weken in heb verdiept, te weinig XML om dit zelf te schrijven. Ik vraag hier niet om het voor mij te schrijven ;) - ik vraag tips, links en hulp.

Ik heb al geGoogled, maar het schijnt dat niemand nog echt zelf aan de slag is gegaan om de uitgepoepte RSS van een Picasaweb album in een eigen layout te proppen. Zodra er een opzetje is, kan ik zelf met html wel de kleuren en indeling wijzigen. Maar zover ik kan vinden, is er nog niks.

Er is wel iets anders, dat mijn idee benadert:
PiPiView
Die doet wat ik wil, maar gooit de foto's op een hoop en werkt daarbij met Flash MX (wat ik niet heb en waar ik niet goed mee overweg kan). Komt in de buurt, maar is het dus niet. Ik wil html.

Hier wordt ook wel gediscussieerd over het customizen, maar ze posten geen bruikbare code. Heb ik weer niks aan. Ik geloof, als je kijkt naar deze link, dat het die man wel gelukt is.

Hier staat een gallery van mij, gezien als RSS feed. Nu plakt Picasaweb daar zo'n stomme 'wilt u zich abonneren op de live feed' er bovenaan :( ... bovendien kan ik de layout niet custom maken. Aan de bron van dit document heb ik niks want daar staan alle images natuurlijk hard in - wat ik zoek is echt het xsl document waarin hij het loopje maakt om die foto's er allemaal uit te plukken en ze mooi neer te zetten.
Er wordt in de rauwe xml-documenten wel naar deze url verwezen: http://schemas.google.com/ maar die hele url lijkt niet te bestaan. Klinkt wel als 'schema's om het in te delen, waar Google misschien nog aan bezig is - of is dit wishfull thinking?

Er wordt ook verwezen naar Pheed. Dit ga ik even uitvogelen, al heb ik daar niet echt de tijd en de skills voor. XML ligt me gewoon niet zo, maar wat ik bij de tutorial al zie is dat ze code voorkauwen :P ...

Wie weet of dat al bestaat, en of het misschien veel gemakkelijker te maken is dan ik denk?

heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs


  • SchizoDuckie
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 18-02 23:12

SchizoDuckie

Kwaak

neem een simpel php rss parsertje? :)

http://magpierss.sourceforge.net/

exampletje, omdat jij het bent ;)

PHP:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
<?php
require_once 'rss_fetch.inc';

$url = 'http://picasaweb.google.nl/data/feed/base/user/ha.ulrich/albumid/5058032986526980545?kind=photo&alt=rss&hl=nl';
$rss = fetch_rss($url);

echo "Dark Blue's fotos: ", $rss->channel['title'], "<br><ul>";
foreach ($rss->items as $item ) {

    
    echo "<li>{$item['summary']}</li>";
}
echo "</ul>";
?>

demo download

:*

[ Voor 95% gewijzigd door SchizoDuckie op 08-06-2007 11:34 ]

Stop uploading passwords to Github!


  • Dark Blue
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 28-11 22:14

Dark Blue

Compositionista!

Alpenmeisje

Topicstarter
Whiej, could help! Dankje lieve eend!!!

Ik ga hem straks even uitproberen. Ik moet hem nog wel wat customizen zodat ik hem als tag in mijn cms kan gebruiken en elke keer gewoon een variabele albumnaam op kan geven, maar dát kan ik dan nog net wel denk ik :D

heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs