[udev] ./MAKEDEV maar dan met udev

Pagina: 1
Acties:

  • benoni
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Ik begin me toch wel een beetje oud te voelen omdat ik even niet kan wennen aan de 'nieuwerwetsigheden' in Linux. Het devices-beheer in kernel 2.6 bijvoorbeeld, met udev.

De Ubuntu installer had een probleem met het aanmaken van de laatste partitie op de SATA-schijf, dus dat heb ik gelaten voor wat het is en ik heb eerst de basisinstallatie op de eerste partitie uitgevoerd.

Daarna het systeem gestart, hier en daar wat ingesteld, en nu wilde ik de laatste partitie aanmaken en in het filesystem hangen: fdisk /dev/hda, partitie aangemaakt, partitietabel weggeschreven, in /etc/fstab de partitie alvast toegevoegd, mount point /mnt/shared aangemaakt... nu denken jullie waarschijnlijk in koor 'niet vergeten de partitie te formatteren'. Dat bedacht ik me ook op tijd, dus:

mkdosfs -F 32 -n shared /dev/sda4


Zegt ie '/dev/sda4: No such file or directory'. Ik ga naar /dev, inderdaad, alleen de eerste partities staan erin, sda4 niet. Dus ik doe:

./MAKEDEV


Noppes, het script maakt geen devices meer aan want er staat udev op het systeem. Ik vraag verschillende gerelateerde manuals op, zoek nog even op het internet, want ik verwacht voor udev wel een commando die net zoals ./MAKEDEV de ontbrekende devices toevoegt.

Ik heb het idee dat het antwoord kort kan zijn, maar je moet het maar net even weten... wie helpt me even op weg?

  • freggy
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
Installeer parted, en voer dan het commando partprobe uit.

  • benoni
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Dat werkt! Dankjewel :)

  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 01-02 13:45

deadinspace

The what goes where now?

Dit heeft trouwens niks met udev te maken :)

Udev maakt gewoon device file aan voor devices die de kernel kent. Dat je geen sda4 had kwam omdat de kernel niet wist dat je een sda4 had. Dus als je handmatig een sda4 had aangemaakt, dan had het alsnog niet gewerkt.