Toon posts:

[EXCEL][WORD] automatische koppeling voor genereren van docs

Pagina: 1
Acties:
  • 169 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Dag luitjes

Ik zit met de volgende 'hersenkraker', ik probeer mbv Excel en Word automatisch documenten (brieven) te genereren. De inhoud van de brieven bestaat uit een statisch en dynamisch deel (gegevens in Excel). Er zijn verschillende soorten brieven die gegenereed moet worden.

Mijn vraag is nu bestaat er een mogelijkheid binnen Excel/Word om een soort 'gebruikersinterface' te bouwen waarbij je eerst de soort brief selecteert die je wilt hebben en vervolgens de 'dynamische' gegevens (die heb ik in een excel bestand zitten) kunt aanklikken en automatisch invoegen.

Ik heb een search uitgevoerd en de oplossingen die ik ben tegengekomen zijn maar deels bruikbaar. Adrukken samenvoegen bijvoorbeeld, het kost teveel tijd om elk individueel brief samen te stellen en de kans op fouten is groot bij het selecteren van de cellen. Ben ik genoodzaakt om aan de slag te gaan met VB of zijn er andere ingangen die het overwegen waard zijn.

Alvast bedankt!

Verwijderd

op basis van type en inhoud van de dynamische gegevens in excel kan je mss enkele regels definiëren hoe deze in de worddocumenten dienen ingevoegd. met vba kan je bv. een userform/wizard presenteren die het mogelijk maakt een document te kiezen uit een lijst en een soort van mapping te laten maken door de gebruiker tussen de in het worddocument aangebrachte bookmarks en de dynamische gegevens in excel.
wat ik zonet beschreven heb, lijkt zeer sterk op de documentsamenvoegwizard uit word, maar met wat vba kan je het proces veel beter sturen en controleren.