Toon posts:

[XEN] zwart scherm bij virtualiseren Windows XP

Pagina: 1
Acties:
  • 290 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Wij zitten hier met een probleem betreffende onze XEN server. Om de mogelijkheden van virtualisatie te bekijken hebben we hier een test server staan (Dell PowerEdge SC1435) met daarop Debian Etch draaiende. Daarbovenop draait Xen 3.0.3-1. Dit alles draait in 64-bit op de 2.6.18-4 kernel. So far so good. Ondertussen hebben we een werkende Ubuntu 7.04 amd64 virtualisatie. Nu is onze volgende stap het virtualiseren van Windows XP (32 bit). De eerste stap van de installatie verloop geheel volgens plan, maar bij de eerste reboot (waarnaar hij moet booten van de hardeschijf en vanaf daar de installatie moet vervolgen) komen we niet verder dan een zwart scherm waarna er ook geen verdere activiteit meer plaats vindt (geen CPU load oid).

Zoeken op google op dit probleem vinden we mensen met hetzelfde probleem, maar een oplossing blijft echter uit.

Hierbij onze config file voor de XP virtualisatie:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
import os, re

arch = os.uname()[4]
if re.search('64', arch):
    arch_libdir = 'lib64'
else:
    arch_libdir = 'lib'

name        =   "winxp"

acpi        =   1
apic        =   1
pae     =   1

builder     =   'hvm'
device_model    =   '/usr/lib/xen-3.0.3-1/bin/qemu-dm'
kernel      =   "/usr/lib/xen-3.0.3-1/boot/hvmloader"

vcpus       =   1
memory      =   1024

#boot (a) floppy (c) hard disk (d) cd-rom
boot        =   'dc'

vif     =   ['type=ioemu, bridge=xenbr0']

#LVM Based Disk
disk        =   ['phy:/dev/ovspc170/winxp,ioemu:hda,w','file:/home/winxp/winxp_sp2.iso,hdc:cdrom,r']

on_poweroff =   'destroy'
on_reboot   =   'restart'
on_crash    =   'destroy'

vnc     =   1
vncviewer   =   0
sdl     =   0
stdvga      =   1


We verwachten dat het een hardware probleem is waarmee hij niet overweg kan. Maar omdat we eigenlijk niet weten waar we moeten zoeken komen we ook niet echt tot een oplossing. Welke hardware fout zou tot deze symptomen moeten komen?

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 29-05-2007 12:05 ]


  • MrBarBarian
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-03-2023
Hmm, kan windows 32-bit wel op een 64-bit domain0 draaien?

Bij paravirtualisatie kan dit nl niet.

iRacing Profiel


Verwijderd

Topicstarter
Dit is ook een volledige virtualisatie. Windows kan nog niet geparavirtualiseert (mooi scrabbel woord) worden (pas met de Longhorn release). Met een volledige virtualisatie kun je wel een 32 bit systeem virtualiseren op een 64 bit domain-0.

[ Voor 45% gewijzigd door Verwijderd op 29-05-2007 13:29 ]


  • TD-er
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 01:48
Bij deze even een wat oudere topic-kick...
Ik zit met hetzelfde probleem. Heb jij het opgelost gekregen?

Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)


  • stefklep
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 24-12-2025

stefklep

((Stefklepje))

TD-er schreef op maandag 31 december 2007 @ 15:50:
Bij deze even een wat oudere topic-kick...
Ik zit met hetzelfde probleem. Heb jij het opgelost gekregen?
Als geprobeer met de nieuwste versie Xensource 3.1 ? Hier werkt het namelijk perfect. Al gekeken in de logs van xen ?

Verwijderd

Topicstarter
De stagaire die destijds het onderzoek voor ons uitvoerde is inmiddels vertrokken. Een oplossing voor het probleem hebben wij nooit gevonden, maar de server met zijn destijdse set-up bestaat ook niet meer, met de nieuwe XEN versie kan ik het dus ook niet voor je proberen.
Pagina: 1