[Ubuntu] setup probleem Dell Inspiron 5000E

Pagina: 1
Acties:
  • 45 views sinds 30-01-2008

  • JvW
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 26-06-2025

JvW

On my way home...

Topicstarter
Ok.. Mijn eerste poging in de NOS-hoek.
Onlangs kocht ik voor mijn vriendin een nieuwe laptop met als plezierige bijkomstigheid dat ik mijn eigen oude laptop weer terug heb gekregen. Het betreft een Dell Inspiron 5000E, en ik wil eigenlijk proberen om er Linux op te gaan draaien.
Volgens de linuxonlaptops site moet dat goed te doen zijn, dus ik had goede hoop.

Alleen heb ik direct in het begin al een probleem met de desktop van Ubuntu. Bij het opstarten van Ubuntu vanaf CD (Feisty) kan ik een aantal VGA modi kiezen. Nu doet mijn 15" scherm gewoonlijk 1440x1050, en die optie staat er niet tussen (Wel 1400x1050). Echter wordt het bureaublad gedurende het opstarten direct als fors verminkt.
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~jjvw/GOT/setup.jpg
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~jjvw/GOT/desktop.jpg

Op het laatste plaatje zie je ook 2 muispointers staan. Het lijkt alsof een stuk van de desktop dubbel is. De pointers reageren ook alle twee.

Ik heb ook de andere VGA-modi in de setup geprobeerd, maar het effect blijft hetzelfde.
Zoekend op google kwam ik niet ver zodra ik het woord Dell en Ubuntu in 1 search gebruikte, en eigenlijk ben ik geen soortgelijke problemen tegengekomen.

Misschien weet hier iemand raad?

[ Voor 6% gewijzigd door JvW op 28-05-2007 20:50 ]

“What could I say to you that would be of value, except that perhaps you seek too much, that as a result of your seeking you cannot find.” - Hermann Hesse


  • Pim.
  • Registratie: Mei 2001
  • Laatst online: 16-08-2025

Pim.

Aut viam inveniam, aut faciam

Op verzoek van de TS met de opmerking dat hij niet goed gekeken heeft, dicht

"The trouble with quotes from the Internet is that you can never know if they are genuine." - Elvis Presley | Niet met me eens ? DM ME


Dit topic is gesloten.