Toon posts:

FreeBSD i.c.m. LSI SAS1068-IR controller enorm traag

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik wil in een Dell PowerEdge 840 server de Dell LSI SAS1068-IR controller i.c.m. FreeBSD gebruiken, echter is deze enorm traag met het schrijven. Het volgende is al gedaan:

FreeBSD 6.1: ziet heel de schijven niet, dus kan uberhaupt niet installeren.
FreeBSD 6.2: ziet de schijven, maar erg traag met schrijven.
FreeBSD 7.0-CURRENT: ziet de schijven, maar erg traag met schrijven.

Ook is CentOS 4.4 geinstalleerd, dit werkt zonder problemen en lekker snel (zoals het hoort).
Om de schrijf snelheid te testen is Bonnie gebruikt (op zowel FreeBSD als CentOS), dit geeft bij alle versies (m.u.v. CentOS, die is natuurlijk veel sneller) omstreeks het volgende:

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
File './Bonnie.28613', size: 104857600
Writing with putc()...done
Rewriting...done
Writing intelligently...done
Reading with getc()...done
Reading intelligently...done
Seeker 1...Seeker 2...Seeker 3...start 'em...done...done...done...
              -------Sequential Output-------- ---Sequential Input-- --Random--
              -Per Char- --Block--- -Rewrite-- -Per Char- --Block--- --Seeks---
Machine    MB K/sec %CPU K/sec %CPU K/sec %CPU K/sec %CPU K/sec %CPU  /sec %CPU
          100  6396  7.4  5057  2.5  4011  3.4 132612 99.8 778062 100.0 48199.2 102.1


Voor de LSI SAS1068-IR chipset wordt de MPT driver gebruikt onder FreeBSD (http://www.freebsd.org/cg...BSD+7-current&format=html) die in FreeBSD 7.0 CURRENT is geupdate (waardoor deze nu ook officieel ondersteuning heeft voor de LSI SAS1068). Echter, ik hou dus hetzelfde probleem met FreeBSD 7.0-CURRENT. Op diverse fora las ik dat dit probleem inderdaad opgelost moest zijn in 7.0-CURRENT, waar die nu dus op draait (nieuwe installatie, geen upgrade vanaf 6.x!). Om dan 6.2 ook goed te kunnen draaien kan de MPT driver van een 7.0 systeem gewoon gebruikt worden in 6.2 (je moet wat voorlopig, helemaal op 7.0 wil je in productie nog niet draaien).

De BIOS van de server en de firmware van de controller zijn allebei geupdate naar de laatste versie beschikbaar op de website van Dell. De config file van de kernel is overigens ook gewoon voorzien van de benodigde regels:

code:
1
2
device scbus
device mpt


Ook is al geprobeerd om in de loader.conf mpt_load="YES" te plaatsen, helaas ook zonder succes.

Iemand een idee hoe dit wel op te lossen is?
Alvast enorm bedankt!

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 24-05-2007 22:08 ]