Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • rogierslag
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 14-10-2024
Wi hebben hier thuis van het werk een "afgedankte" telefooncentrale in gebruik genomen.

Nou vroegen we ons af of het mogelijk is om een van de lijnen te reserveren voor mobiele telefonie.

Ons idee was dus om op die lijn/poort iets te plaatsen wat dienst doet als gsm mast (natuurlijk laag wattage). Dit "iets" moet dan een netwerk creëren waar we ons thuis op kunnen authoriseren.

Het achterliggende idee is dan dat je thuis, geauthoriseerd op het netwerk, belt. Het gesprek wordt richting de eigen centrale gestuurd. Deze vervangt de mobiele nummers door een nummer wat ook eigendom is van de centrale. Het gesprek wordt daarna gewoon doorgestuurd door de centrale alsof het een normaal gesprekssignaal is.

Nou heb ik geen flauw idee of dit mogelijk is, of het uberhaupt wettelijk mag of hoe ik zoiets zou kunnen opzetten. Het idee lijkt me echter wel handig, aangezien je elke telefoon die je toegang verleent dan kan bellen op kosten van onze vaste lijn. Hierdoor zijn deze kosten beter in de hand te houden en te controleren.

Op Google kan ik eigenlijk niks vinden over het installeren van een eigen GSM netwerk. Bellen via een WLAN met aparte telefoons is geen optie omdat er dan teveel telefoons moeten worden vervangen. We willen dus gewoon graag een standaard GSM/GPRS signaal kunnen versturen naar onze eigen centrale.

Iemand enige suggesties?

KPN mobielthuis is ook geen optie btw voordat iemand daarmee komt

[ Voor 2% gewijzigd door rogierslag op 17-05-2007 19:30 . Reden: kpn's mobielthuis optie aangeven waarom niet mogelijk ]


  • Ginz
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-11 12:53

Ginz

Trek Superfly 5 powered

Ja, dat is mogelijk....

Nokia heeft vroeger van die dingen verkocht.... Volgens mij heet het een transceivers.

Heb er een gevonden, de Nokia TFK-2

Hoe het werkt weet ik alleen niet.

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"
-
"You like it now, but you'll learn to love it later"


  • rogierslag
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 14-10-2024
Na wat zoeken kom ik hierop uit: http://www.mcs-nl.com/GSM_Mobility_Extender/715/ (evt powerpoint sheet 5)

Ik vraag me nou alleen af of dat product gekoppeld wordt aan de centrale of dat elke GSM een eigen apparaat nodig heeft.

Dit laatste is nml niet de bedoeling omdat we een vrij variabel mobiele telefoons snel moeten kunnen opzetten.

Hieronder even een schematische tekening van het huidige netwerk. Die mobiele telefoons zitten er dus nog niet op ;)

Afbeeldingslocatie: http://www.rogierslag.be/~rogiertje/t.net/telnetwerk.gif
De fax zit wel rechtstreeks op de centrale, maar dit kreeg ik niet fatsoenlijk getekend. Ook zitten er veel meer vaste telefoons op, maar dat was iets teveel (chaos).

Ik wil dus gewoon de gsm's integreren met de vaste centrale via een uitbreiding aan de centrale.

Verder kan ik niks zinnigs vinden als ik zoek op Nokia TFK 2.

[ Voor 3% gewijzigd door rogierslag op 17-05-2007 23:29 ]


  • rogierslag
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 14-10-2024
iemand een idee?

  • sjaak
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 22-11 08:36

sjaak

un giorno credi

Wat ik over de TKF2 kan vinden is dat het een model uit de premicell serie is, en eigenlijk het omgekeerde doet. Namelijk dat je een vast toestel kan aansluiten op een Premicell en hiermee zonder vaste lijn toch een normale telefoonverbinding hebt.

[edit]
Op Slashdot is hier ook een topic over, zonder succes trouwens...: linkje
En nog een linkje.

[ Voor 24% gewijzigd door sjaak op 19-05-2007 18:12 ]


  • Vinnienerd
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 00:04
Ok hier even een goeie quote van Slashdot:
Ignoring FCC licensing issues

That could get you a 6 x 9 cell with a roommate.
Oftewel: Ain't gonna work. Je moet óf DECT gaan gebruiken of 802.11x

  • Ginz
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-11 12:53

Ginz

Trek Superfly 5 powered

In de Premiecell serie van Nokia heb je beide producten...

Een medewerker van de Nederlandse Ambassade in Congo belde mij een tijdje geleden dat de Ambassade er een paar hangen, zodat de medewerkers gewoon met hun mobiel kunnen bellen.

Naast de TFK-2 zijn er volgens mij nog meer van Nokia. En Ericsson zal er ook nog wel ooit een paar gemaakt hebben, maar die zijn mogelijk nog moeilijker te vinden.

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"
-
"You like it now, but you'll learn to love it later"

Pagina: 1