Win 2003 rechten instellen(wel openen maar niet copieren)

Pagina: 1
Acties:

  • APCfreak
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-03-2025
Hoe is het mogelijk om binnen windows 2003 server R2 de rechten van een share zo in te stellen dat een gebruiker wel .ISO bestanden kan openen / mounten binen b.v. VMware workstation, maar niet naar zijn eigen PC kan copieren en of verwijderen?

Ben al een tijdje op zoek, voorkomen dat bestanden verwijderd / aangepast worden kan door alleen leesrechten te geven. Het is me echter onduidelijk hoe ik kan voorkomen dat bestanden worden gekopieerd terwijl ze wel leesbaar moeten zijn. :?

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:11

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Kopiëren is niets anders als lezen en vervolgens op een andere plek schrijven. Als de gebruiker mag lezen dan kan hij dus ook kopiëren.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • APCfreak
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-03-2025
Door wat ik op internet had gelezen had ik al een dergelijk vermoeden.
In ieder geval bedankt.

Ik vraag me alleen nog af of er geen andere mogelijkheid is om dit te voorkomen.
Binnen VM-ware workstation aan een virtuele pc koppelen is toegestaan. Hoe voorkom ik alleen dat gebruikers de (installatie) CD ISO's ook b.v. naar huis copieren over het netwerk?

Internet moet daarbij voorhanden blijven om informatie op te kunnen zoeken en updates binnen te halen. :'(

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 18:11

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Je zou een proxyserver in kunnen zetten en daar gaan filteren op extensie, inhoud of bijvoorbeeld bestandsgrootte.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • sanfranjake
  • Registratie: April 2003
  • Niet online

sanfranjake

Computers can do that?

(overleden)
Enige manier om het écht te voorkomen is de user nergens schrijfrechten geven denk ik :P Maar zelfs dan mogen ze in het profiel nog schrijven... wat ook nog wel af te dichten is.

Mijn spoorwegfotografie
Somda - Voor en door treinenspotters


  • Tukk
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 11:41

Tukk

De α-man met het ẞ-brein

Jazzy schreef op woensdag 16 mei 2007 @ 14:42:
Kopiëren is niets anders als lezen en vervolgens op een andere plek schrijven. Als de gebruiker mag lezen dan kan hij dus ook kopiëren.
Is het niet mogelijk de applicatie die de ISO-mount onder een andere gebruiker draait (bv als service) en die gebruiker heeft wel leesrechten, maar de os-gebruiker zelf verder niet?

Q: How many geeks does it take to ruin a joke? A: You mean nerd, not geek. And not joke, but riddle. Proceed.


  • APCfreak
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-03-2025
Hmm gebruikers zonder (lokale) schrijf rechten... klinkt interessant , Ik vraag me alleen af of het niet ook voorkomt dat ze nieuwe virtuele machines aan kunnen maken.

Een proxy server die beperkt op uitgaande bestands grootte en type is niet water dicht maar alle beetjes helpen.

VM-ware als service klinkt ook interesant. Als 2e gebruikers account zal wel niet zomaar gaan.

waarschijnlijk zal een combinatie van alle 3 nog het beste helpen.

In ieder geval bedankt

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Even een andere insteek gekozen:
Wat wil je precies voorkomen, en wat is de reden dat deze users VMware Workstation geïnstalleerd hebben staan?
Is VMware Player bijvoorbeeld geen alternatief?

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


  • APCfreak
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-03-2025
Het zijn Deelnemers van een ICT opleiding.
Alle installatie oefeningen doen ze virtueel binnen VM-ware.

Daarnaast willen we van de losse installatie cd's af omdat deze vaak beschadigen en regelmatig gestolen worden....

  • APCfreak
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-03-2025
En ja een ESX server is dan handiger maar niet te betalen voor +300 deelnemers waarvan er 150 tegelijk met installeren bezig zijn.
Pagina: 1