Het leuke aan RAM geheugen is dat, om te onthouden, er constant dezelfde data opnieuw geschreven moet worden (dus spanning weg = data weg), de aansturing is niet simpel en er bestaan imho veel eenvoudiger opties. Ik denk dus dat je eigenlijk iets totaal anders zoekt, je hebt voor de aansturing sowieso een microcontroller nodig die al wat RAM bezit.
Als het simpelweg een knopje is dat je wil onthouden zolang je spanning hebt, ben je met een flipflop klaar (érg simpel te doen).
Wil je ook zonder spanning onthouden, zal je imho het eenvoudigst werken met een microcontroller met EEPROM geheugen, die microcontroller is wellicht toch nodig en voor een paar € heb je er een die EEPROM heeft (programmeren is ook simpel, een PICje met de gratis versie van microbasic. Je moet wel je programma in de PIC steken, daar zijn heel wat schema's voor te vinden).
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.