Life can only be understood in reverse, but must be lived forwareds
Als een verkoper strafrecthelijk vervolgd wordt op grond van dit artikel dan heeft hij twee manieren om onder vervolging uit te komen. Enerzijds kan hij betogen dat de modchip meer kan dan alleen het omzeilen van de technische beveiliging en dus niet uitsluitend bestemd is daarvoor. Anderzijds kan hij betogen dat het zinsdeel “zonder toestemming van de maker of zijn rechtverkrijgende” uitgelegd moet worden in het licht van de Softwarerichtlijn en dat de rechter er “ongeoorloofd” voor moet lezen. Vervolgens moet de verkoper aannemelijk maken dat de verwijdering geoorloofd is, hier speelt het doel van de modchip dus een rol.Artikel 32a
Hij die opzettelijk middelen die uitsluitend bestemd zijn om het zonder toestemming van de maker of zijn rechtverkrijgende verwijderen van of het ontwijken van een technische voorziening ter bescherming van een werk als bedoeld in artikel 10, eerste lid, onder 12°, te vergemakkelijken
a. openlijk ter verspreiding aanbiedt,
b. ter verspreiding voorhanden heeft,
c. invoert, doorvoert, uitvoert of
d. bewaart uit winstbejag
wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van de vierde categorie.
De vraag is of dit opgaat. Maar de verkoper kan ook civielrechtelijk aangepakt worden op grond van art. 29a AW, een vergelijkbaar artikel, en in dat geval zal de rechter minder strikt zijn met het uitleggen van het artikel (bij strafrecht is de rechter in principe terughoudend om over te gaan tot een veroordeling) en is de kans groot dat het gedrag als onrechtmatig bestempeld wordt.
In dit stuk http://www.ejure.nl/downl...r_id=175/id=370/show.html ga ik onder meer in op de strafrechtelijke kant van de verkoop van modchips. Artikel 29a AW heb ik niet behandeld, omdat het een stuk was dat ik schreef voor een strafrecht vak.
[ Voor 99% gewijzigd door Oscar Mopperkont op 03-05-2007 16:55 ]
Maar naar mijn weten mag het ombouwen gewoon..
Als ik namelijk op T.net nieuws zoek naar termen als mod-chip, ombouwen, strafbaar, enz. vind ik alleen voorbeelden uit het buitenland
nieuws: Student veroordeeld voor modificeren Xbox
[ Voor 15% gewijzigd door Henk007 op 03-05-2007 16:50 ]
Ik heb totaal niet de intentie gehad om te spammen trouwens, waarom zou ik dat doen het is niet mijn site...
Life can only be understood in reverse, but must be lived forwareds
Hoewel er bijna niet op wordt gecontrolleerd
Daarnaast zie ik totaal niet in wat de kwestie van het al dan niet illegaal zijn van het ombouwen van een spelconsole, of dit zo te koop aan te bieden, te maken heeft met casemodding.
Slotje dus.
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
Dit topic is gesloten.
![]()