Toon posts:

cd-drive macbook vervangen voor superdrive?

Pagina: 1
Acties:
  • 109 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Mijn vraag is als volgt. ik heb een witte macbook 1,83 dualcore....

nu zit daar geen superdrive in..

weet iemand wat dit kost om zo'n superdrive aan te schaffen? want heb wel al een How-to gevonden om hem in te bouwen..

bvd

  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 15:09

SeatRider

Hips don't lie

Als het dezelfde is als in de mac mini zit, dan kun je iedere willekeurige slot in dvd brander erin stoppen.

Zoiets: http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=CEAI42

Apple zelf gebruikt meestal Matsushita, maar die zijn vrij rumoerig.

[ Voor 40% gewijzigd door SeatRider op 11-04-2007 16:27 ]

Nederlands is makkelijker als je denkt


  • MickyHendrix
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 14-01 20:48
Let wel op: de MacBook & 15" MacBook Pro's hebben een "iets" dunnere drive dan normaal, dus ik weet niet zeker of de "normale" slimlines erin passen.

Verwijderd

En waar staat dan die beschrijving over hoe het moet?!

Edit: gevonden:
http://www.ifixit.com/Guide/Mac/MacBook/Optical-Drive/86/6

Vond ook dit:
"The MacBooks use a smaller optical drive than the Mini!"
Staat tenminste hier:
http://www.123macmini.com...03baa79c1b15dbf0398#57587

Succes ermee :) En we horen graag of het gelukt is en hoe je dat gedaan hebt :)

[ Voor 76% gewijzigd door Verwijderd op 11-04-2007 17:42 ]


Verwijderd

Topicstarter
ok, nou ik heb ook nog even eene mail gestuurd naar de support afdeling van de winkel in Mac winkel MacMe in Leeuwarden www.macme.nl

en daarin de vraag wat het kost als ik een superdrive zou kopen en deze zelf inzou bouwen..

als ik meer weet laat ik het wel weten!

  • donaldo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 04-02 23:19
Verwijderd schreef op woensdag 11 april 2007 @ 16:24:
Mijn vraag is als volgt. ik heb een witte macbook 1,83 dualcore....

nu zit daar geen superdrive in..

weet iemand wat dit kost om zo'n superdrive aan te schaffen? want heb wel al een How-to gevonden om hem in te bouwen..

bvd
Ik denk eraan om hetzelfde te doen. De overweging was toen ik hem aanschafte dat ik geen 200 euro extra wilde betalen voor een 4x non-DL superdrive. Nu worden de duurdere MacBooks standaard geleverd met een 6x + DL superdrive en die zou ik ook wel willen in mijn MacBook. Let op dat je een extradunne (9,5mm) versie moet hebben, dus die voor een Mac Mini en dergelijke passen niet. Apple gebruikt voor de superdrive van de laatste generatie twee merken drives. Eén van Matshita (Panasonic), de UJ-857DA (de UJ857CA is niet-DL) waarbij de A staat voor apple specs. De ander is de HL data (Hitachi LG) GWA-4080MA, waar de A ook weer staat voor apple specs. Beide zijn hier en daar online te vinden in het buitenland voor hoge prijzen (google).

De laatste drive heb ik op Ebay al gevonden voor 185 USD + 15 USD verzend (komt neer op ong 150 euro). http://cgi.ebay.com/HL-Da...ViewItem#ebayphotohosting

Mij nog net iets te prijzig en Ebay vanuit Hong Kong is een beetje een gok. Rond de 100 euro ben ik wel bereid uit te geven. Garantie Macbook is weg als je dit zelf gaat doen natuurlijk.
Pagina: 1