ebia schreef op dinsdag 10 april 2007 @ 00:17:
En wat is de situatie nu dan? Ben je nog steeds in dienst, of is die tijd inmiddels verstreken?
Volgende punt is bewijslast. Beetje afhankelijk hoe normaal gesproken de verlofuren bijgehouden worden. Als je dat zelf moet doen, dmv papierwerk met een krabbel, en je hebt deze dus nooit gezet voor dit, dan hebben ze te bewijzen dat het wel zo is. En een werkgever mag die krabbel niet voor jou zetten.
Als ze een brief naar jou verzonden hebben moet dat ook in hun archief zitten. Alle zaken die over jou bekend zijn bij de personeelszaken van je werkgever mag jij inzien. Kom gewoon onverwacht even langs en vraag of je die betreffende brief mag zien die jij nooit ontvangen hebt. Dan weten jullie allebei waar jullie het over hebben.
Als je nu al weg bent bij die werkgever, maar je bent wel goed terecht gekomen zal ik hier niet meer zo'n groot punt van maken. Ik heb ook een soorgelijk akkefietje gehad met een oude werkgever, maar dat betrof toen toch een bijbaantje en ik had snel ander werk waardoor ik toch niet in de financiële knoei kwam.
Eigenlijk begrijp ik niet waarom je ontslag hebt genomen terwijl je 'ziek' bent/was? Normaliter kan zo'n arts je niet dwingen opnieuw te gaan werken, je zou je immers de volgende dag meteen weer ziek kunnen melden. Dan had je rustig in de tussentijd je eigen zaak kunnen voorbereiden, en bij de tijd dat je ready-to-go bent kan je altijd nog ontslag nemen.
Ik ben inmiddels al uit dienst en erg blij dat ik er weg ben!
Ben dus voor mezelf begonnen, zit nog in de startperiode, maar bevalt me tot nu toe prima.
De reden dat ik ontslag genomen heb is dat de zaken daar heel slecht geregeld waren en ik maanden in onzekerheid gelaten werd over mij toekomst. Ik twijfelde al langer om te stoppen, maar uiteindelijk toch de knoop doorgehakt.
De verlofuren wordt door de teammanager bijgehouden. Werkte er niet lang dus weinig gebruik van gemaakt. Af en toe wat opgenomen, maar niks hoeven te tekenen ofzo.
De brief heb ik een scan van gekregen, maar die kan alsnog net gemaakt zijn. Daarin staat dat er met mij afspraken zijn gemaakt wat dus niet het geval is. Ik was daarvoor nog door iemand van P&O opgebeld, maar was op dat momenteel telefonisch niet beschikbaar. Daarna verder niks gehoord, ondanks dat ik nog een paar keer bij die persoon langs ben geweest.
gambieter schreef op dinsdag 10 april 2007 @ 00:32:
[...]
Niet kunnen werken als het voor de baas is, maar wel voor jezelf kunnen werken? Dan moeten het wel heel andere werkzaamheden zijn. Ziek is ziek, ziekmelding is natuurlijk niet bedoeld om te gebruiken als vrije tijd

.
Wat het ziek zijn betreft, ik had last van rug/nek/schouderklachten. Een paar uur per dag werken met de nodige rustpauzes kon ik nog wel aan en heb ik ook een paar maanden gedaan. Later bleek dat hier nooit toestemming voor gegeven was en moest ik op advies van bedrijfsarts binnen 2 weken weer fulltime aan de slag waardoor de klachten weer terugkwamen.
Nu ik voor mezelf begonnen ben kan ik zelf mijn eigen uren bepalen. Ik hoef niet van 9 tot 17 achtereen te werken, maar kan bijvoorbeeld als ik last begin te krijgen rust nemen, ff op bed liggen ofzo en s'avonds verder werken. Daarnaast doe ik nu ook iets wat ik leuker vind wat de klachten ook minder maakt.
Ik heb inmiddels een mail gestuurd dat ik het niet zal aanvechten of wat dan ook, maar dat er wel fouten aan hun kant is gemaakt.