Volgorde installeren FreeBSD e.a. vragen

Pagina: 1
Acties:

  • Infern0
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20-08 13:36

Infern0

Hou die ontzettende rust!!

Topicstarter
Hallo,

Is er een bepaalde volgorde aan te raden voor het installeren van:
Mysql
Apache
PHP
(of andere nuttige paketten die ik nog nie ken)
Ben nu begonnen met mysql.

Ik heb nog nergens een uitgebreide documentatie gezien over hoe een goede en veilige webserver op te zetten met FreeBSD.
Iemand links?

Verder is FreeBSD een erg leuk alternatief voor de andere linux distro's.

Wat is nu het precieze verschil tussen de BSD en linux? De kernel is komt toch uit dezelfde source of zit ik hiermee op een heel verkeerd spoor?

http://www.bsdfreaks.nl Home site: http://rob.lensen.nu /me was RobL


Verwijderd

Nee, de kernel is juist het verschil. Vanuit de optiek van de gebruiker is er dus bijna geen verschil. Beide werken ongeveer hetzelfde.

BSD heeft d8 ik een microkernel en linux een monodingen iets.

  • RvdH
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 28-07 15:42

RvdH

Uitvinder van RickRAID

Linux is een kernel, FreeBSD een besturingsysteem.

Het maakt niet uit wanneer je MySQL installeert. Zorg er wel voor dat wanneer je deze geinstalleerd hebt, dat ie draait onder user daemon of nobody, of nog veiliger, zijn eigen user. Installeer je MySQL vanuit de ports collection, /usr/ports/databases/mysql323-server oid, dan gaat dit allemaal automagisch.
Wat betreft Apache en PHP: Je moet eerst PHP installeren. Dit om de module te kunnen gebruiken in Apache.

Verwijderd

Een bepaalde volgorde... Tsja, volgens mij moet je eerst PHP, Apache en dan MySQL installeren maar volgens mij maakt het niet zo heel veel uit als je maar kijkt of de versies ongeveer kloppen (ik had zo ooit een PHP geinstalleerd die samen met een oudere versie van Apache werkte, ging niet goed dus :))

Veilige webserver? Apache draait als nobody en dat is op zich veilig zat bovendien kun je ook nog access restricten met .htaccess was het geloof ik maar dat moet je maar ff op www.apache.org kijken...

Tsja, het verschil tussen BSD en Linux IS toch wel het verschil in de kernel natuurlijk. Verder heeft Linux ext2fs en BSD FFS (BSD en Linux ondersteunen elkaars FS wel natuurlijk)

Verwijderd

Op dinsdag 06 februari 2001 11:06 schreef Zemanova het volgende:
Nee, de kernel is juist het verschil. Vanuit de optiek van de gebruiker is er dus bijna geen verschil. Beide werken ongeveer hetzelfde.

BSD heeft d8 ik een microkernel en linux een monodingen iets.
Monolithic geloof ik

  • Infern0
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20-08 13:36

Infern0

Hou die ontzettende rust!!

Topicstarter
Kan ik php het beste installeren vanuit een port of gewoon vanaf de source code?

Bij ports (op [url="http://www.freebsd.org)"]www.freebsd.org)[/url] vind ik alleen de module.

http://www.bsdfreaks.nl Home site: http://rob.lensen.nu /me was RobL


Verwijderd

FreeBSD heeft en net zo lompe monolithische kernel als Linux.

Een voorbeeld van een microkernel-OS is GNU Hurd of Mach. (Of zelfs NT, in hoeverre je dat een OS mag noemen ;))

Verwijderd

de meest simpele volgorde: Mysql, php, apache.

aangezien je php moet compilen met optie --with-mysql=/usr/bla is het wel aan te raden om voor php eerst mysql te installen :)

  • Bigs
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
Is het niet makkelijker om eerst Apache te doen en dan PHP? Lijkt me wel zo logisch..

Verwijderd

Ik heb eerst apache geinstalleerd, daarna mysql en toen php met mysql support.

Als je FreeBSD gebruikt dan neem ik aan dat je ook ports gebruikt. Dus dan doe je fijn

cd /usr/ports/databases/mysql && make install

en cd /usr/ports/www/php4 && make install

Apache heb je vermoedelijk al geinstalleerd.

  • Fritti
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 01-08-2025
beetje laat misschien, *maar* installeer gewoon vanuit up to date ports, en doe

cd /usr/ports/databases/mysql323-server
make install
cd /usr/ports/www/apache13
make install
cd /usr/ports/www/mod_php4
make install

en selecteer de opties die je wilt hebben

dan ben je al zo goed als klaar, en hoef je geen httpd.conf te editen enzo (doet de port al voor je).

--Fritti

Verwijderd

Een voorbeeld van een microkernel-OS is GNU Hurd of Mach. (Of zelfs NT, in hoeverre je dat een OS mag noemen ;))
<offtopic>
hehehe, vanavond The GNU HURD-e1 weer installen 8-)
</offtopic>

Kijk eens op www.freebsd.org/handbook/index.html

op <a href="http://www.oreillynet.com/bsd/
" target="_blank">www.oreillynet.com/bsd/
</a> staan ook nog wat leukte artikelen over FreeBSD
Pagina: 1