boot problemen na flashen firmware dvd brander

Pagina: 1
Acties:

  • mac1987
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23-02 01:07
Ik zat met het volgende probleem:
ik had een optiarc (sony/nec) ad-7170s dvd brander in mijn pc die naar behoren functioneerde (branden, cd's lezen en branden) maar weigerde film dvd's af te spelen. Hij gaf ook geen regio aan.
Ik heb toen besloten om de firmware te flashen en maar meteen de region-free hack te gebruiken van de volgende site : http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7170A/Volgende diverse sites moest ik de Sony (bovenste) gebruiken omdat die intern gelijk was.
Bij diverse mensen werkt dit ook dus zag geen problemen.
Na het succesvol flashen moest ik rebooten, maar hier ging het mis. Ik kwam wel bij het account inlog venster van windows (vista home premium 32bit legaal) maar hierna kwam hij in een blauw scherm met de mededeling dat er het een en ander in het geheugen gedumpt moest worden.
Ik kan sindsdien niet meer opstarten zonder telkens in dit scherm te eindigen. Als ik de sata aansluiting van de brander afkoppel werkt alles naar behoren.

Wie weet er een oplossing?

  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 23-02 16:18

Jeroen87

Bier Connaisseur

In veilige modus opstarten, daar de NEC terugflashen naar de vorige firmware versie of je firmware dump terugzetten. Dit werkt meestal wel.

Craft beer specialist


Verwijderd

Wordt de drive door het bios juist gezien? Werkt de drive nog als je 'm als boot drive gebruikt, met bijv. een windows of knoppix live cd? Vista doet wel vaker moeilijk met veranderde hardware, kreeg hier een versie ook niet meer aan de gang na een processor update, na een reinstall werkte het wel.

  • mac1987
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23-02 01:07
Hij werkt inderdaad wel als boot. Kennelijk is het weer een vista probleem dat hij geen nieuwe hardware wil hebben.
Ben nu bezig om xp op een andere partitie te zetten en dan daar weer de dvd brander terug te flashen.

Thnx voor de hulp in ieder geval :)

  • mac1987
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23-02 01:07
OK ik zit nu met het volgende probleem:

ik kan de xp installatie cd starten, maar als ik hem wil installeren ziet hij alleen een C schijf van 131 GB. Het probleem is alleen dat ik geen partititie of schijf heb die 131 GB groot is (alles is flink groter of kleiner). Ik weet dus niet waar hij xp zal installeren en ik wil geen data kwijt raken op mijn huidige partities. Het probleem is denk ik dat xp geen sata ondersteunt bij installatie en ik heb geen floppy drive.

Wie kan mij helpen?

Verwijderd

Is die vista niet te repareren via een veilige modus, registry verwijzingen naar de drive verwijderen. Of loskoppelen, opstarten, in device manager ata controllers op een standaard windows versie zetten (qua drivers), pc uitzetten, drive aankoppelen, en kijken of vista er nu wel mee overweg kan. Heb je voor de zekerheid het bios de drive opnieuw laten detecteren?

  • mac1987
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23-02 01:07
Vista doet het voor de rest prima. Ik heb de rest ook al geprobeerd. Heb maar even met de computerzaak gebeld en ze kijken er morgen even naar. Ze dachten dat hij misschien zo en zo al kapot was. Hopelijk wordt het opgelost.
Hou jullie op de hoogte. In ieder geval bedankt voor de ideeen :)

[ Voor 45% gewijzigd door mac1987 op 19-03-2007 10:27 ]


  • mac1987
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23-02 01:07
Ok, ik ben dus teruggegaan naar de computerzaak. Daar crashte de pc ook. Ik vroeg hem vervolgens waarom (off-topic) mijn ram op cas 5 liep standaard terwijl ik specifiek cas 4 gekocht had van GEIL. HIj heeft vervolgens alles in het bios op 4 gezet en nu werkt alles (dvd-brander inbegrepen) weer.

Ik snap niet waarom, maar hij werkt weer :D

Thnx voor de tips

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 16:28

Thandor

SilverStreak

CSL policy
Vragen over problemen horen hier niet thuis alsmede vragen en/of discussies over een bepaald hardware onderdeel, daar zijn de andere fora voor.
Toch nog even een move, ondanks het probleem is opgelost ;). Dit topic hoort hier namelijk niet thuis, vandaar een schopje naar OM.

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.

Pagina: 1