[Word 2007] tekst in kolommen gaat te snel naar kolom 2 *

Pagina: 1
Acties:
  • 264 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tbenschop2
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 10-02-2021
Ik hoop dat iemand me kan helpen, want dit probleem zuigt behoorlijk.

Ik ben bezig met mijn afstudeerscriptie. Op elke pagina gebruik ik 3 kolommen. Zonet wilde ik een nieuw hoofdstuk maken, maar in plaats dat de tekst die ik schrijf netjes in de kolom blijft springt ie over naar de volgende kolom!

Zie figuur!
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/timenpetra/raar!.jpg

Het hoort dus zo te zijn dat ik eerst kolom 1 vul met tekst, dan springt de cursor automatisch over naar kolom 2, tot ook die vol is en dan naar kolom 3. Maar nu typt ie meteen door naar de volgende kolom rechts zonder eerst de eerste kolom te vullen. Voor zover ik weet heb ik niets veranderd qua instellingen. Ook is het zo dat de tekst vrij onregelmatig lijkt te verspringen.. Iemand een oplossing?

Ik heb al in de Help-file gekeken, maar kon er niets over vinden.. Computer opnieuw opstarten hielp niet. Toen ik in een oudere versie van het bestand (wara het probleem zich nog niet had voorgedaan) hetzelfde deed, dus opnieuw een nieuw hoofdstuk invoegde, gebeurde hetzelfde.
Het zal toch geen bug zijn?! :'(

[ Voor 18% gewijzigd door tbenschop2 op 14-03-2007 20:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sjaakaq
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 31-03 14:29

sjaakaq

It might get loud

Hoe hoog zijn de kolommen? Wie weet staan ze op max. 4 regels tekst ofzo...

leoaq.fm // Jeune Loop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

Raar Word 2007 probleem
Rare Word 2007 topictitel die ik even aanpas z.d.d. de vraag duidelijker is :P

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tbenschop2
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 10-02-2021
@FJK: prima!
@leokennis: Ik heb niets aan de instellingen veranderd bij mijn weten.. Waar kan je instellen dat er een max aantal regels in een kolom mag?


edit:
Hmm.. ik heb nu een oud hoofdstuk over het nieuwe hoofdstuk heengekopieerd, en ben dat gaan herschrijven. Dat schijnt nu te lukken (even afkloppen)..
Probleem dus voorlopig opgelost/omzeild. Maar het blijft raar!

edit 2:
Het probleem is er zodra een pagina niet geheel met tekst is gevuld. Het lijkt wel of Word de onderste regels met elkaar uitlijnt: deze komen steeds gelijk!

[ Voor 60% gewijzigd door tbenschop2 op 16-03-2007 00:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dr. Bean
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
Die kolommen gedragen zich dus op dezelfde manier als in bv een krant...daar eindigen artikelen van 2 of meer kolommen doorgaans altijd zo gelijk mogelijk, want dat verhoogt de leesbaarheid.

Aangezien ik hier geen Word 2007 tot m'n beschikking heb, moet je het maar even doen met een paar steekwoorden: Balance Columns is hoe het fenomeen heet(te?), en die is in oudere versies (2003) aan/uit te zetten door het gebruik van breaks (column breaks in dit geval) Volgens mij staat het in 2003 standaard uit, want daar moet je de breaks zelf zetten op de laatste pagina.

Daarnaast is via Page Setup> Page Layout aan te geven wanneer een sectie start, en je kunt even kijken of deze verschilt tov een ander document waar het goed werkt (Continuous, New Page etc)

Ten slotte: via de Normal View van het document kun je zien waar er een bepaalde break word toegepast, en deze dus ook verwijderen...hoewel de zelf gegenereerde breaks door Word niet weergegeven worden vziw.