CD's niet gevonden

Pagina: 1
Acties:

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Okay, lang verhaal, meerdere mogelijke problemen. Ik heb hier een PC, een HP/Compaq SR1649nl. Specificaties daarvan staan onderaan. De PC werd eind 2005 geleverd met Windows XP Home. Nou, dat liep allemaal aardig en wel, tot aan vorige week. De Test Drive Unlimited beta installer verwijderde alle rootfiles, incluis de boot bestanden. Ik had op dat moment geen XP CD, echter wel een Vista Ultimate DVD. Nadat de installatie was gestart (zonder iets aan de bootvolgorde te veranderen / BIOS), kwam ik bij de HDD-stap uit. De HDD van de SR1649nl bestond uit drie partities.

- Windows XP installatie van 179 GB
- Recovery partitie van +/- 6 GB
- Unallocated space, waarschijnlijk iets lastigs van HP/Compaq zelf van rond de 8 MB.

Omdat Vista slechts tijdelijk was (het is niet mijn PC, maar die van mijn ouders welke graag XP wilden) en ik XP niet zo voorhanden had, moest dat maar even. Dus de XP partitie geformateerd en daar Vista over heen gezet. Niets aan het spreekwoordelijke handje so far. Nou, aangezien ik vandaag wel weer een XP CD (XP Professional SP2 for your information) had, wilde ik deze er weer opzetten. Maar nu begonnen de problemen. Ik stop de CD in de PC, start'm opnieuw op en de PC start door naar Vista. In de DVD-RW stoppen, maakte ook niets uit. Daarna bij het opstarten snel op Escape gedrukt om de bootvolgorde te veranderen (wat niet lukte?), maar daarna in het BIOS geprobeerd. Daar lukte het wel, maar het mocht ook niet baten, hij startte door naar Vista. Snel een andere CD opgetrommeld, omdat deze mogelijk defect zou zijn en in de tussentijd even nog de Vista DVD geprobeerd; zonder problemen.

Nou, de andere CD erin, welke XP Professional SP1 was, maar dat werkte niet. Dus toen maar terug naar Vista, beetje op internet kijken, wat topics op GoT doorzocht, almachtige Google gebruikt en deze beveelden Partition Magic aan of Knoppix. Partition Magic geprobeerd en dus maar C:\ geformatteerd. PC moest restarten volgens 't programma, waarna Partition Magic aan de gang ging. Maar al snel een error (binnen 5 sec.), waarna de PC weer moest worden opgestart. Maar de PC deed geen moer meer; niet doorstarten naar Vista, niet reageren op CD's/DVD's. Nouja, reageren; als je de XP CD's erin deed, kreeg je een vijftal tekens, variërend van letters, cijfers tot aan het '@'-teken. De Vista DVD erin en je kreeg een error, in het scherm wat Vista ook gebruikt bij als de PC niet goed is afgesloten bijvoorbeeld. Het Compaq scherm wat je ziet als de PC opstart kreeg je wel te zien en je kunt ook gewoon in de BIOS / Bootvolgorde.

Maar nu kan ik er dus geen moer mee. Wat is nu het probleem? Is dat stukje van 8 MB (zie hierboven) van Compaq aan het knoeien gegaan met Partition Magic, of..? Ik ben nu in afwachting van een kennis waar ik hopelijk de de HDD in kan hangen en nogmaals formateren kan, maar die is nu niet aanwezig. Of weet iemand een antwoord, waardoor ik iets anders kan proberen? Een opstartdiskette maken is geen mogelijkheid, aangezien er geen Floppystation in zit, en ook geen mogelijkheid is voor het uitbreiden van IDE-apparaten.

Specificaties:
CPU - Pentium D 830
Moederbord - Asus P5LP-LE (HP/Compaq ding)
HDD - Maxtor 6L200M0 200GB

Volgorde van OS:
XP -> format partitie C:\ -> Vista -> format Partition Magic C:\ -> niets?

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Kickerdeschop. Meteen ook een update. De kennis was zo handig om gewoon ja te beantwoorden op de vraag of hij SATA had, terwijl hij dat duidelijk niet had. Ik heb hier nog een oude Seagate 60GB IDE opgeduikeld, waar nu dus deze tijdelijke Vista op draait. Ik heb via de Vista installatie ook de 200GB Maxtor geformateerd, maar de XP CD's pakt de PC nog steeds niet. Kijk ik nu naar de Maxtor SATA schijf, dan zie ik dat er alleen het volgende bestand op staat:

BOOTSECT.BAK, van 8 KB.

Kijk ik nu bij Properties van de Maxtor, dan zie ik dat er 109MB gebruikt is.

Iemand een idee? Want XP moet hier weer op.

Verwijderd

Waarom gebruik je de inhoudt van die Recovery partitie van +/- 6 GB niet? Dat is niet voor niets aangemaakt door de leverancier. Hebben je ouders die recovery cd dan niet meer liggen?

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
CD's werden niet bijgeleverd, plus dat de Recovery niets meer is dan een systeemspunt. Partitie was overigens niet vol. Van de 6GB werd er maar 1.5 GB gebruikt.

  • KneppaH
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online

KneppaH

Singleplayer/Co-op

Die 8 mb losse ruimte heb je altijd, dat is bij iedere pc zo. Daar zal de MBR wel staan ofzo.

AMD X6 1055T @ 3,6Ghz, 2x AMD HD6850 Toxic @ 1Ghz/4,8Ghz, 8GB DDR3, Asrock Extreme III, Anteq HCG 620, Scythe Mugen 2


  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Hmm, nouja, via een ICT afdeling van een bedrijf werd het volgende geadviseerd; Nero gebruiken om een MBR aan te maken. Daar ben ik nu mee bezig.

[ Voor 9% gewijzigd door me_mrtn op 12-03-2007 17:46 ]


Verwijderd

probeer GPARTED eens is gratis te downloaden via google
Is een mooie op linux gebaseerd soort van partitiion magic
maar dan op een live cd.

Verwijderd

Verwijderd schreef op maandag 12 maart 2007 @ 17:53:
probeer GPARTED eens is gratis te downloaden via google
Is een mooie op linux gebaseerd soort van partitiion magic
maar dan op een live cd.
maar dan op een live cd. Heb t succesvol gebruikt op windows vista 32 bit premium versie.

kan je m mee formatten die c: van je

link: http://gparted.sourceforge.net/

groet DWPMase

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Bedankt, dat zal ik downloaden en proberen.

Verwijderd

Misschien is die XP Cd niet goed, en dus ook niet bootable?

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Ik heb meerdere XP CD's geprobeerd, en in Vista zelf zijn ze bootable en in een laptop ook. Ligt helaas niet aan de CD's. Dan kun je denken aan de DVD-ROM / DVD-RW, maar aangezien die beide normaal CD's/DVD's pakken en ook Vista, ligt het daar ook niet aan.

  • me_mrtn
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:14
Bedankt voor de hulp, helaas was de Compaq niet gewillig om Gparted te pakken (ja, had de LiveCD correct gebrand). Mijn ouders kwamen zelf met het idee dat ze Vista er wel op wilden hebben. Vista draait inmiddels soepeltjes, óp de Maxtor. Kwestie van de zaak opruimen. Bedankt ;)
Pagina: 1