Toon posts:

Administrator blokkeren voor mailbox User

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
We zitten met een probleem.

Bij een klant hebben wij een Windows 2003 Server (SBS) draaien met Exchange.
Hierop draaien ongeveer 20 gebruikers. Wij doen het beheer van de server.

Elke gebruiker heeft een eigen mailbox, en alleen zij zelf hebben toegang tot die mailbox.
Ook is er een werknemer die het Administrator wachtwoord heeft van de server, zodat hij bepaalde zaken op de server kan onderhouden. Maar deze werknemer kijkt ook wel eens in de mailboxen van gebruikers, en dat is niet de bedoeling, dat is sowieso privicy.

Maar hoe kunnen we een mailbox van een domeingebruiker blokkeren voor de administrator. Ik kan wel de rechten uitzetten, maar de administrator kan zichzelf de juiste rechten weer geven natuurlijk (wat ook al twee keer gebeurd is).

Is hier eigenlijk wel een oplossing voor?

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 09-03-2007 08:40 ]


Verwijderd

de werknemer geen administrative rechten geven.

Jullie doen toch beheer, niet de werknemers van het bedrijf van de klant.

  • dailyleaf
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 08-01 19:05

dailyleaf

...

Ik weet natuurlijk niet wat voor onderhoud deze werknemer moet doen op de server. Maar je zou eens kunnen kijken om hem alleen daarvoor rechten te geven ipv volledige admin rechten.

Want zolang hij administrator is kan hij net zoveel als jullie en kan dus ook alles ongedaan maken wat jullie instellen.

Mijn post is interessanter dan mijn Sig..


  • Silver7
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 29-11-2025
Er is een oplossing voor:

- Praten met die werknemer (over privacy kwestie)
- Geen administrator rechten meer geven (geen onderhoud)

Wat weegt zwaarder?

privacy - onderhoud

Als een gesprek geen oplossing biedt, dan is het afgelopen met onderhoud....

Verwijderd

Topicstarter
Ja, dat klopt.

Maar hij moet wat kleine dingen op de server doen. Zoals de wachtwoorden van gebruikers resetten als ze hun wachtwoord vergeten zijn, de logboeken bijhouden, en dat soort zaken.

Dus daar heeft hij toch administrator rechten voor nodig, of niet?

[ Voor 21% gewijzigd door Verwijderd op 09-03-2007 08:45 ]


Verwijderd

Verwijderd schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 08:38:
.......
Ook is er een werknemer die het Administrator wachtwoord heeft van de server, zodat hij bepaalde zaken op de server kan onderhouden. ............

Is hier eigenlijk wel een oplossing voor?
Dit is iets wat je als (goede) beheerder NOOIT doet! :X

Als er al een gebruiker "beheer" moet kunnen doen geef die die alleen de rechten die hij daar voor nodig heeft.
Dit kun je doen door een extra beheer-account voor hem aan te maken en die toe te voegen aan bijvoorbeeld de groep backup-operators of server operators.

Eventueel kun je zelfs zijn normale account vanuit de active directory rechten delegeren als hij bijvoorbeeld wachtwoorden moet kunnen resetten of gebruikers aanmaken.... (zorg dan wel dat de administrative tools (aduc) op zijn werkstation zijn geïnstalleerd)
O-)

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 09-03-2007 08:52 ]


Verwijderd

Topicstarter
Oke, dan gaan we daar mee aan de gang. Dan moet dat wel lukken.
Pagina: 1